CSR w ARCHON+

Firma ARCHON+ Biuro Projektów w całościowej strategii działań komercyjnych uwzględnia problematykę społeczną i ekologiczną w stosunkach z otoczeniem firmy oraz swoimi pracownikami.

Posiadamy certyfikat i prestiżową statuetkę programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości „Przedsiębiorstwo FAIR PLAY 2008” oraz tytuł „Firmy nieprzeciętnie przyjaznej matkom” przyznany w konkursie "Rzeczpospolitej” i Fundacji Świętego Mikołaja w 2007r.

Biznes

W ARCHON+ funkcjonuje wdrożony System Zarządzania Jakością ISO 9001. Działamy więc zgodnie z misją firmy zapisaną w obowiązującym w firmie dokumencie „Polityka jakości”. ARCHON+ dba także o swoje relacje z klientami umożliwiając im stały kontakt z specjalistami i ekspertami biura, którzy chętnie doradzają we wszystkich sprawach związanych z wyborem projektu i prowadzeniem procesu inwestycyjnego. Firma wciąż doskonali sposób obsługi klienta, by zaspokoić wzrastające potrzeby i oczekiwania klientów.

Funkcjonując na rynku od 1990 roku, nasze Biuro osiągnęło na rynku opracowania projektów architektoniczno-budowlanych - pozycję eksperta. Dlatego wielu klientów biznesowych, w tym firm developerskich chętnie nawiązuje współpracę z nami firmą doceniając fachowość i kompleksowość naszych usług oraz rzetelność w kontaktach z kontrahentami. Wobec nich prowadzimy politykę "Jesteśmy wymagający, lecz fair", gdzie wzajemna współpraca opiera się na otwartych, przejrzystych i etycznych zasadach.

Pracownicy

Dla pracowników ARCHON+ tworzy przyjazne środowisko pracy. Polityka personalna oparta jest na wyznaczaniu jasnych celów, wdrażaniu systemów motywacyjnych i ocen pracowniczych, które następnie są narzędziem dla sprawiedliwego wynagradzania. ARCHON+ dba o zadowolenie z pracy, sympatyczną atmosferę i zdrową rywalizację wśród pracowników. Komunikację wewnętrzną w firmie wspiera rozbudowany i bardzo funkcjonalny system komputerowy umożliwiający, czytelne zlecanie zadań i przekazywanie informacji.

Firma pomaga też w organizacji czasu wolnego swych pracowników oferując im i ich rodzinom możliwość uczestniczenia w imprezach rekreacyjno-sportowych. Finansujemy również wypoczynek zdrowotny i zajęcia sportowe pracowników
ARCHON+ równo traktuje pracowników biorąc pod uwagę wiek, płeć oraz pochodzenie. Firma promuje również przyjazny stosunek do rodziny poprzez awansowanie kobiet i ułatwianie im powrotu do pracy po urodzeniu dziecka.

Standardy etyczne są szeroko rozumianą kulturą organizacyjną ARCHON+. Obejmują one zasady i wartości określające wzorce zachowań pracowników wypracowane przez firmę od momentu jej stworzenia.
Potwierdzeniem faktu, iż ARCHON+ jest firmą równych szans jest otrzymany w 2007 r. dyplom laureata konkursu MAMA W PRACY i tytuł Firmy nieprzeciętnie przyjaznej matkom. Konkurs był zorganizowany przez Rzeczpospolitą i Fundację Świętego Mikołaja.

Ochrona środowiska

Mając na uwadze zmniejszające się zasoby nieodnawialnych źródeł energii oraz konieczność ograniczenia emisji dwutlenku węgla ARCHON+, promuje ideę energooszczędności. Opracowaliśmy Poradnik ENERGOOSZCZĘDNY ARCHON+, który stanowi zestaw alternatywnych, dodatkowych rozwiązań projektowych, które pomagają zmniejszyć zapotrzebowania budynku na energię. Ponadto ARCHON+ wciąż poszerza gamę produktów, które wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska takich jak: projekt instalacji solarnej oraz wentylacji mechanicznej.

Działania prospołeczne

Fundacja ARCHON+ Dzieci Które Kochacie

Właścicielka firmy ARCHON+ w 2006r. powołała Fundację ARCHON+ Dzieci Która Kochacie, której celem było wspieranie rodzinnej opieki zastępczej dla osamotnionych dzieci oraz wspieranie rodzin biologicznych, zagrożonych utratą praw rodzicielskich. Firma ARCHON+ aktywnie angażowała się w działalność Fundacji – była jej stałym partnerem wspierającym ją finansowo, rzeczowo oraz merytorycznie, by mogła realizować działania statutowe polegające na:

  • bieżącym wsparciu finansowym i rzeczowym Rodzin Zastępczych i rodzin zagrożonych utratą praw rodzicielskich,
  • udzielaniu pomocy psychologicznej dzieciom i rodzicom,
  • organizowaniu wypoczynku letniego dla najuboższych dzieci,
  • szkoleniu pedagogów w zakresie pracy z dziećmi,
  • promowaniu idei Rodzicielstwa Zastępczego poprzez publikacje, imprezy integracyjne, konkursy etc.
  • organizacji programów edukacyjnych dla dzieci z udziałem wolontariuszy Fundacji ,
  • innych statutowych działaniach Fundacji.

Myślenicki Klub Szachowy

Wspierając lokalne inicjatywy społeczne Biuro Projektów ARCHON+ od 2010 r. sponsoruje działalność Myślenickiego Klubu Szachowego.

Myślenicki Klub Szachowy organizuje szkolenia i imprezy sportowe na swoim terenie, bierze też z powodzeniem udział w imprezach ogólnokrajowych. Członkowie Klubu w każdej grupie wiekowej mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami sportowymi. Wysoki poziom nauczania oraz aktywność Klubu w wielu imprezach sportowych daje zawodnikom szereg okazji do sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności. Cykliczne imprezy organizowane przez stowarzyszenie przyciągają coraz większą grupę zainteresowanych.

Więcej informacji o działalności Klubu i jego osiągnięciach znajdą Państwo na stronie: www.mlksz.myslenice.pl

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?