Projekt odkurzacza centralnego
Projekt instalacji centralnego odkurzacza

Zamów Projekt Instalacji Centralnego Odkurzacza!

Projekt obejmuje: opis techniczny instalacji (zawierający m.in. zalecenia dotyczące instalacji systemu odkurzacza centralnego), zestawienie elementów instalacji, schematy instalacji, przewodnik – "Centralny odkurzacz"


Proponujemy Państwu zakup
Projektu instalacji centralnego odkurzacza w cenie już od 320 zł.

Dodatkowo kupując w zestawie z projektem domu, otrzymasz 100 zł rabatu na gotowy projekt instalacji.

Zobacz przykładowy projekt instalacji

Jak działa odkurzacz centralny?

Sprzątanie odkurzaczem centralnym jest analogiczne do sprzątania urządzeniami przenośnymi z tą różnicą, że w czasie sprzątania używamy tylko węża ssącego, który zamiast do odkurzacza wkłada się do gniazdka w ścianie skąd zassane
powietrze z kurzem przepływa do jednostki centralnej przewodami ukrytymi w ścianach. Jednostka centralna zamontowana w garażu, kotłowni lub innym pomieszczeniu gospodarczym oczyszcza zassane powietrze a następnie wydmuchuje je na zewnątrz domu.

Odkurzacz centralny

Odkurzacz centralny - pomysłowe sprzątanie!

Od kilku lat obserwujemy zwiększone zainteresowanie instalacjami odkurzaczy centralnych. Główną ideą centralnego odkurzania jest całkowite wyeliminowanie cyrkulacji zużytego powietrza w pomieszczeniach. W tradycyjnym przenośnym odkurzaczu, nawet tym z górnej półki, powietrze, które przechodzi przez filtr lub worek z kurzem wydmuchiwane jest z powrotem do sprzątanego pomieszczenia. System centralnego odkurzania to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych odkurzaczy przenośnych.

Komfort

Zawsze gotowy do pracy niezwykle cichy odkurzacz centralny nie wymaga ciągłej wymiany worków filtrujących, a mimo to jego moc ssąca pozostaje na stałym, wysokim poziomie. Brak konieczności jego przenoszenia to dodatkowy atut, a prosta obsługa sprawia, że odkurzacz mogą obsługiwać nawet dzieci.

Komfort

Oszczędności

Dzięki dużej mocy ssania, szybciej posprzątasz Swój dom co przełoży się na mniejsze zużycie prądu. Z odkurzaczem centralnym zaoszczędzić nawet 25 % czasu potrzebnego na sprzątanie w porównaniu do tradycyjnych odkurzaczy. Inwestycja w odkurzacz centralny bardzo szybko się zwróci. a dodatkowo przyczyni się do wzrostu wartości całej nieruchomości. Koszt zakupu oraz montażu systemu nie przekracza 1% wartości danej inwestycji budowlanej.

Zdrowie

Zanieczyszczenia zasysane w trakcie sprzątania są po oczyszczeniu bezpowrotnie wydmuchiwane na zewnątrz domu w przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy przenośnych. Odkurzacz centralny skutecznie oczyszcza dom z kurzu, roztoczy i alergenów.

Higiena

Dlaczego Odkurzacze Centralne ALLAWAY?

 • System rur specjalnie dostosowanych do zastosowania razem z odkurzaczami centralnymi,
 • opatentowane chwytniki w gniazdach wlotowych,
 • wspornik ścienny w urządzeniach serii C umożliwiający montaż podtynkowy,
 • mufa łącząca ze specjalnym adapterem, umożliwiająca łączenie rur bez
  odpowiedniego sfazowania,
 • wąż przedłużający, który może być użyty do wydłużania przewodu
  podstawowego, uruchamiający odkurzacz za pomocą przycisku na uchwycie,
 • opracowany na potrzeby użytkowników ergonomiczny zestaw czyszczący,
 • zestaw do zamocowania worka na kurz - tylko Allaway, jako jedyny producent odkurzaczy centralnych daje możliwość używania worka jako opcję,
 • zawór zwrotny dający możliwość, między innymi, użycia jednej wspólnej rury odprowadzającej zużyte powietrze z kilku odkurzaczy, np. w mieszkaniach,
 • stalowe zbiorniki na kurz wytwarzane metodą głębokiego ciągnienia.

 

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?