Mała „rewolucja” - pustaki ceramiczne Porotherm 25 3x1/3 Dryfix do ścian dwuwarstwowych
Wienerberger

Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o. o.

infolinia: +48 (22) 514 20 20
www.wienerberger.pl
informacja.techniczna@wienerberger.com

Decydując się na budowę domu poszukujemy materiałów sprawdzonych oraz najwyższej jakości, które sprawią, że nasze wymarzone „cztery kąty” będą dla nas bezpieczne i zdrowe przez lata. Ważna jest także estetyka budynku, szybki i bezproblemowy proces budowy a także stosowanie takich budowlanych rozwiązań, które pozwolą nam zaoszczędzić. Z pomocą inwestorom przychodzi Wienerberger z kompleksowym systemem Porotherm, uzupełnionym od niedawna o pustaki ceramiczne Porotherm 25 3x1/3 Dryfix, stosowane w popularnej technologii dwuwarstwowej. To pozornie drobna zmiana, która wprowadza małą „rewolucję” w budowlanym świecie.

Pustaki ceramiczne Porotherm
Wienerberger | Porotherm 25 3x1/3 Dryfix

Inwestorom szczególnie zależy na tym, by proces budowy przebiegł maksymalnie szybko i bezproblemowo. W odpowiedzi na te potrzeby Wienerberger rozszerzył ofertę ceramicznych rozwiązań ściennych o kolejną innowację – z pozoru małą, ale mającą duże znaczenie dla poprawności i jakości pracy wykonawców, a także estetyki i parametrów technicznych powstających obiektów.

Kompleksowy i rewolucyjny - Porotherm 25 3x1/3 Dryfix

Porotherm 25 3x1/3 Dryfix to produkt, który powstał we współpracy ze specjalistami i architektami, aby zapewnić inwestorom najwyższą jakość i pewność rozwiązań. Pustak cechuje się specjalnie zmodyfikowanym układem drążeń, dzięki któremu w prosty i łatwy sposób można dociąć elementy wykończeniowe do narożników oraz otworów okiennych i drzwiowych, a wystarczy do tego zwykły młotek murarski. Uzyskane w ten sposób elementy stanowią systemowe uzupełnienie budowy ścian z pustaków Porotherm, przede wszystkim pozwalając uzyskać równą i gładką powierzchnię otworów w ścianie i ułatwiając montaż okien, drzwi i parapetów. Znacznie przyśpiesza to pracę, poprawia estetykę budowy a co najbardziej istotne, pozwala na dokładne i prawidłowe osadzenie oraz ocieplenie okna czy drzwi. Właściwe wykonanie otworów w ścianie ma niebagatelne znaczenie dla parametrów ściany, muszą być one wykonane precyzyjnie a miejsce styku stolarki i ściany - dokładnie przemyślane, by nie tworzyły się mostki termiczne, przez które może potem uciekać ciepło z domu. Produkt w wersji 3x1/3 jest dostępny również w wersji, Profi, P+W oraz dla produktu Porotherm 25 E3 500, co daje możliwości jego zastosowania w ścianie o grubości 25 cm w każdej z dostępnych technologii Porotherm.

 

Mocowanie okien w ścianie dwuwarstwowej: https://youtu.be/B2vosL5jmYI

Oryginalna ceramika Porotherm tylko od Wienerberger

Ceramika budowlana jest naturalnym materiałem stosowanym od setek lat, a zbudowane z ceramicznych pustaków ściany cechują się trwałością, wytrzymałością na ściskanie oraz doskonałą izolacyjnością cieplną. Porotherm to marka ceramicznych pustaków ściennych szczególnie ceniona za jakość, a także systemowość rozwiązań. Budując dom z pustaków Porotherm korzystamy z komplementarnego systemu, który gwarantuje idealne dopasowanie elementów i produktów niezbędnych do wykonania elementu bądź całości budynku. Wśród zalet stawiania ścian z wykorzystaniem produktów marki należy także wymienić innowacyjną technologię murowania na sucho, na cienkowarstwową zaprawę Porotherm Dryfix, której zastosowanie wpływa na szybkość i czystość budowy. Jest to także idealna propozycja dla inwestorów chcących wybudować dom z myślą o przyszłości, w standardzie niemal zeroenergetycznym – im mniej mokrej zaprawy w murze, tym ściana jest bardziej sucha, a więc cieplejsza. Stawiając na oferowane przez Porotherm rozwiązania mamy gwarancję zarówno najwyższych parametrów budynku, jak i szybszego czasu pracy wykonywanej przez ekipę budowlaną, co jest szczególnie istotne w wieloetapowym procesie inwestycyjnym, jakim jest budowa wymarzonego domu.

Systemowy, czyli prosty i pewny

Porotherm 25 3x1/3 Dryfix wzbogaca kompleksową już ofertę firmy Wienerberger. Rozwiązania systemowe Porotherm, na które składają się pustaki, specjalistyczne zaprawy, narzędzia i produkty uzupełniające, pozwalają na kompleksowe wykonanie ścian. Sprawiają także, że budowa staje się znacznie mniej skomplikowana, a każdy element doskonale do siebie pasuje. Porotherm to rozwiązanie dla inwestorów, którzy cenią naturalne materiały i sprawdzone produkty. Wybudowany z  ceramiki Porotherm dom to gwarancja energooszczędności oraz pewność jakości i trwałości na długie lata.

Rozwiązania systemowe Porotherm
Wienerberger | Zastosowanie systemowych pustaków Porotherm 25 3x1/3 w otworach i narożnikach

Więcej informacji na www.wienerberger.pl

 

 

Zobacz również:

 

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Producenci polecają

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?