Projekt centralnego ogrzewania zasilanego z pompy ciepła (powietrze - woda)

Zielona energia w domu to źródło oszczędności w rodzinnym budżecie, ale również inwestycja w przyszłość naszej planety. Odnawialne źródła energii pozwalają zredukować emisję gazów cieplarnianych i skutecznie przeciwdziałać globalnemu ociepleniu. Instalacje działające w oparciu o odnawiane źródła energii, dają możliwość niemal bezkosztowego użytkowania domu, dlatego z roku na rok cieszą się rosnącą popularnością.

Do naszych projektów domów oferujemy projekty pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowym oraz projekty instalacji fotowoltaicznej jako alternatywne rozwiązanie.

​Dodatkowo w ofercie ARCHON+ znajdziesz PROJEKTY DOMÓW OZE z pompą ciepła w standardzie! W projektach tych uwzględniliśmy zastosowanie proekologicznych rozwiązań instalacyjnych takich jak: projekt pompy ciepła. Ponadto, do PROJEKTÓW DOMÓW OZE dołączamy GRATIS projekty instalacji fotowoltaicznnych jako alternatywne opracowanie! Dzięki pompie ciepła będziesz mógł w efektywny sposób pozyskiwać zieloną energię odnawialną, która posłuży do ogrzewania budynku oraz wody użytkowej. 

Projekt centralnego ogrzewania zasilanego z pompy ciepła

Zamów projekt pompy ciepła wraz z ogrzewaniem podłogowym do swojego domu.


Projekt obejmuje:
- opis techniczny,
- projekt ogrzewania podłogowego,
- projekt instalacji c.o.,
- rysunki techniczne instalacji,
- dobór pompy ciepła (powietrze – woda).

Cena podstawowa projektu: już od 660 zł
Skorzystaj z promocji! Kupując projekt pompy ciepła w zestawie z projektem domu, otrzymasz RABAT 250 zł na projekt instalacji.

Zobacz przykładowy projekt instalacji pompy ciepła

Jeżeli wybrałeś projekt domu, który obecnie nie posiada gotowego Projektu Instalacji POMPY CIEPŁA, możesz go zamówić. Napisz do nas! Powiadomimy Cię niezwłocznie o możliwym terminie realizacji produktu.

Projekt dodatkowych instalacji jest rozwiązaniem alternatywnym – jego zastosowanie może wpłynąć na konieczność wprowadzenia zmian w projekcie podstawowym.

POMPA CIEPŁA – energia z natury

Rozwiązania wykorzystujące energię pochodzących z odnawialnych źródeł cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Z jednej strony wpływ na to mają rosnące koszty utrzymania budynków, z drugiej zwiększająca się ekologiczna świadomość społeczeństwa. W budownictwie systematycznie wprowadzane są energooszczędne technologie oraz rozwiązania techniczne, które stanowią alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań, tym samym ograniczając zużycie nieodnawialnych źródeł energii (gaz węgiel itp.) na rzecz tych odnawialnych.

Ogrzewanie z wykorzystaniem pompy ciepła polega na wychwytywaniu ciepła znajdującego się w powietrzu, wodzie lub gruncie. Powietrze, woda i grunt są bowiem nieustannie ogrzewane przez słońce, deszcz i wiatr. Pozyskiwanie ciepła z powietrza atmosferycznego jest bardzo łatwe i odbywa się za pomocą pompy ciepła powietrze-woda, której prostota montażu (niewielkich rozmiarów pompę można zamontować w pomieszczeniach gospodarczych typu kotłownia, suszarnia), obsługi, wszechstronności zastosowania, a co najistotniejsze - bardzo niskie koszty eksploatacji sprawiają ją na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o efektywną pracę i minimalizację nakładów. Pompa ciepła powietrze-woda wykorzystuje powietrze jako nośnik energii cieplnej kumulowanej przez emisję promieni słonecznych i jest w stanie sprawnie pracować nawet wtedy, kiedy temperatura powietrza dochodzi do -15 / -20 stopni Celsjusza.

„Moje Ciepło” – skorzystaj z dofinansowania na zakup i montaż pompy ciepła

"Moje Ciepło" to rządowy program, którego celem jest dofinansowanie zakupu i montażu pomp ciepła w nowych budynkach jednorodzinnych. Program jest kolejną formą wsparcia i zachętą do stosowania w domach ekologicznych źródeł ogrzewania – w tym przypadku jest to wsparcie energetyki prosumenckiej z zastosowaniem zeroemisyjnych pomp ciepła – zarówno powietrznych, gruntowych, jak i wodnych. 
Nabór wniosków wystartował 29 kwietnia 2022 r. i będzie prowadzony w trybie ciągłym do 31 grudnia 2026 r. lub do wyczerpania środków, a refundacji  podlegają koszty kwalifikowane poniesione od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2026 r. Beneficjentami programu „Moje Ciepło” mogą być osoby fizyczne, będę właścicielami lub współwłaścicielami nowych, jednorodzinnych budynków mieszkalnych. 
Dopłaty dotyczą zakupu oraz montażu pomp ciepła w nowych domach o podwyższonym standardzie energetycznym, a formą wsparcia jest dotacja do 30% kosztów kwalifikowanych w zależności od rodzaju zastosowanej pompy ciepła:
    • powietrzna pompa ciepła - maksymalnie 7 000 zł,
    • gruntowa pompa ciepła - maksymalnie 21 000 zł.
Dla posiadaczy karty Dużej Rodziny przewidziano zwiększenie wysokość kosztów kwalifikowanych, podlegających zwrotowi, do poziomu 45%.
Więcej szczegółów o programie znajdziesz w artykule "Dotacje dla budujących lub remontujących dom - 2022"


Warto przypomnieć, że zmianę dotyczącą sposobu ogrzewania domu można wprowadzić także na etapie realizacji inwestycji i nie powoduje to konieczności zmiany decyzji o pozwoleniu na budowę.

 

Zasada działania pompy

Zasada działania pompy ciepła polega na wykorzystaniu właściwości czynnika roboczego - specjalnego płynu, którym wypełniona jest instalacja wewnętrzna pompy. Płyn przepływając przez parownik, pobiera ciepło z powietrza (tzw. źródła dolnego ciepła) i parując, zamienia się w gaz. Ogrzany gaz sprężany jest przez sprężarkę napędzaną silnikiem elektrycznym, która znacznie podnosi jego temperaturę. Przegrzana para ochładza się, a następnie skrapla w skraplaczu. Właśnie wtedy następuje oddanie ciepła wodzie, która wypełnia ogrzewanie podłogowe nazywane górnym źródłem ciepła. Następnie ochłodzony płyn przepływając przez zawór rozprężny, gdzie następuje redukcja wysokiego ciśnienia, wraca do parownika i cały czas proces rozpoczyna się od nowa.

schemat instalacji

POMPA CIEPŁA to:

  • nowoczesna, przyjazna dla środowiska technologia
  • pozyskanie darmowych źródeł energii (energia z wody, powietrza lub gruntu)
  • niskie koszty ogrzewania
  • możliwość grzania i chłodzenia dostępna w jednym urządzeniu
  • bezpieczeństwo i łatwość użytkowania.

OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Niskotemperaturowe system ogrzewania podłogowego to jeden ze sposobów ogrzewania budynku. To idealne rozwiązanie dla mieszkańców domów jednorodzinnych, dla których komfort cieplny, względy estetyczne oraz zdrowotne są niezwykle ważne. Rosnąca popularność ogrzewania podłogowego związana jest z oszczędnościami energetycznymi oraz przyjaznym rozkładem ciepła w pomieszczeniu, zgodnym z potrzebami człowieka.

Dobrze ocieplone budynki oraz prawidłowo wykonana instalacja sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie płaszczyznowe.

ARCHON+ Biuro Projektów logo Zobacz najciekawsze projekty domów!


Zobacz więcej projektów

Ogrzewanie podłogowe jest:

ENERGOOSZCZĘDNE
Stosując ogrzewanie podłogowe znacznie ograniczamy straty ciepła, oszczędzamy energię, zmniejszamy koszty użytkowania, a tym samym zwiększamy energooszczędność naszego domu. W domu z ogrzewaniem podłogowym odczucie ciepła jest większe niż przy zastosowaniu ogrzewania grzejnikowego. Możemy zmniejszyć wysokość temperatury, a odczucie ciepła pozostanie. Obniżenie temperatury w pomieszczeniu o jeden stopień pozwala zaoszczędzić około 6% energii.


KOMFORTOWE
Dzięki niewielkim różnicom między powietrzem w pomieszczeniu i temperaturą powierzchni podłóg osiągamy w całym domu wspaniały klimat. Ogrzewanie podłogowe jest niewidoczne w związku z tym, daje nieograniczoną możliwość aranżacji przestrzeni, a dodatkowo jest łatwe w eksploatacji, ponieważ nie wymaga czyszczenia czy odnawiania.


ZDROWE
W dzisiejszych czasach przy ogólnym zanieczyszczeniu powietrza Inwestorzy szczególnie odpowiedzialni za własne środowisko zwracają uwagę na ogrzewanie, które służy zdrowiu. Pył, bakterie, roztocza unoszące się w suchym wirującym powietrzu zostają wdychane przez człowieka. W spokojnym powietrzu o odpowiedniej wilgotności, gdzie temperatura obniża się wraz ze wzrostem wysokości, jest o wiele mniej substancji i alergenów szkodliwych dla naszego zdrowia.

 

Zachęcamy Państwa do zakupu!
Projekt dodatkowych instalacji jest rozwiązaniem alternatywnym w stosunku do projektu typowego – jego zastosowanie może wpłynąć na konieczność wprowadzenia zmian w projekcie typowym.

Jeśli masz dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu
w dogodnej dla Ciebie formie!

2022 06 20 contact 02

Chcesz z nami porozmawiać w dogodnej dla siebie chwili?

Zamów rozmowę, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

2022 06 20 contact 03

Jesteśmy do Twojej dyspozycji również na czacie pon.-pt. 8-21, sob. 9-13

Jesteśmy teraz dostępni.

2022 06 20 contact 04

Jeśli wolisz szczegółowo opisać swoje pytanie, napisz do nas.

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Napisz do nas

Zadzwoń do nas +48 12 37 21 900

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Dołącz do grupy Złociszki Które Kochacie
Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?