RoboJet

RoboJet Spółka z.o.o.

05-820 Piastów, ul. Warszawska 43 lok. 162
tel. +48 22 355 31 55
www.robojet.pl
kontakt@robojet.pl

Masz już klucze do swojego nowego domu? To świetnie! Pora pomyśleć o tym, w jaki sposób zorganizować sprzątanie. W utrzymaniu porządku pomoże Ci robot sprzątający. RoboJet to urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu – również w Twoim. Dzięki naszym podpowiedziom dowiesz się, jak przygotować przestrzeń mieszkalną, aby odkurzacz mógł pracować wydajnie i bez przeszkód.

RoboJet

Dlaczego odpowiednie przygotowanie domu jest ważne?

Im lepiej przygotujesz przestrzeń, tym efektywniejsze będzie sprzątanie. Dzięki prostym trikom możesz skrócić czas potrzebny na odkurzenie oraz umycie podłóg.

Warto rozważyć zakup urządzenia hybrydowego. Roboty sprzątające 2w1 to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie czas, komfort oraz nie lubią przepłacać. Możesz wybrać np. RoboJet X-One z funkcją Smart, z możliwością mopowania i odkurzania w tym samym czasie. Kupując jednego robota do sprzątania zamiast dwóch, oszczędzisz pieniądze, czas, a także przestrzeń potrzebną do ich przechowywania. Dwa roboty to 2 razy większe koszty od zakupu po zużycie energii, serwis oraz części wymienne. Średni czas pracy robota to 1m² na minutę. Robot hybrydowy posprząta powierzchnię 80m² w ok. 1,5h. a dwa oddzielne urządzenia w ok. 3h. Jeden robot potrzebuje ok 1m² wolnej przestrzeni, dwa roboty ok 4m² wolnej przestrzeni na samo ich ustawienie. W Warszawie cena za 1m² to min. 12 tys. zł. Przed zakupem zastanów się, czy warto zmarnować aż tyle cennego miejsca na ustawienie dwóch urządzeń? Co istotne, najczęściej dwa oddzielne urządzenia mają słabsze parametry techniczne niż jeden robot hybrydowy.

Kup RoboJet z 10% RABATEM

KOD RABATOWY: ARH221 wpisz podczas zakupu na www.robojet.pl

Co musisz mieć na uwadze, wybierając robota sprzątającego?

Na efektywność odkurzania i mopowania podłóg mają wpływ takie kwestie jak:

  • wielkość domu,
  • wysokość progów w mieszkaniu,
  • rodzaj powierzchni,
  • sposób organizacji okablowania,
  • wolno stojące przedmioty,
  • trudno dostępne przestrzenie – problematyczne będą zakamarki, o szerokości mniejszej niż 30 cm

Zastanów się, który model robota sprzątającego spełni Twoje oczekiwania. Nie daj się nabrać na chwytliwe teksty marketingowe. „System antyalergiczny”, „10X większa siła ssania”, lub „40-krotnie większa siła ssania” brzmi ciekawie, ale mija się z prawdą.

W odróżnieniu od innych producentów RoboJet podaje pełną specyfikację odkurzaczy automatycznych. Ty decydujesz, z jakimi parametrami robot będzie dla Ciebie odpowiedni. W RoboJet moc ssania odkurzaczy to 1800Pa - 3000Pa. Urządzenia pracują do 180 min i są w stanie na jednym cyklu posprzątać nawet 200m². RoboJet z automatycznym pojemnikiem od 350 do 400ml umyje powierzchnię do 120m² na jednym zbiorniku, a poziom generowanego dźwięku oscyluje w granicach 55dB*.

*Roboty sprzątające przekraczające 55dB mogą być uciążliwe. Urządzenia o poziomie głośności powyżej 65dB powodują dyskomfort oraz wpływają negatywnie na samopoczucie i koncentrację. Co istotnie, na rynku dostępne są roboty sprzątające generujące poziom głośności powyżej 75dB! Hałas na poziomie 70 - 85dB jest szkodliwy dla zdrowia, a nawet może powodować uszkodzenia słuchu.

Nie takie straszne progi, jak je malują

Kolejna kwestia, o której musisz pamiętać, to wysokie progi w mieszkaniu. Przed wyborem konkretnego modelu, sprawdź możliwości urządzeń. RoboJet X-One pokona nierówności do 1,8 cm.

Dywany z długim włosiem, czyli jak poskromić bujną grzywę

W Twoim domu panuje różnorodność i na podłogach masz zarówno płytki, panele, jak i dywany? Nie musisz kupować kilku urządzeń do sprzątania. RoboJet perfekcyjnie rozpoznaje rodzaj powierzchni. Gdy tylko znajdzie się na dywanie, zwiększy moc ssania, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia w tym trudną do usunięcia sierść zwierząt.

Jeśli masz dywany z długim włosiem powyżej 2cm, to zdecyduj się na inny sposób ich pielęgnacji. Długie włosie może spowodować uszkodzenie głowic w urządzeniu. Niezależnie od przechwałek producentów – żaden spośród modeli dostępnych na rynku nie ma możliwości odkurzania takich dywanów. Jeśli masz je u siebie w domu, to wyznacz w aplikacji strefy zakazane. Odkurzacz podczas codziennych porządków będzie je omijał.

Kable – co zrobić, aby robot sprzątający nie wpadł w ich sieć?

Zadbaj o to, aby wszystkie kable znajdujące się w Twoim domu zostały odpowiednio uporządkowane – zrób to w trosce o bezpieczeństwo urządzenia oraz o efektywność jego pracy. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się listwy maskujące, pod którymi schowasz kable biegnące wzdłuż ścian. Zwróć także uwagę na wolnostojące drobne przedmioty oraz długie zasłony. Odpowiednia organizacja przestrzeni poprawi wydajność pracy urządzenia.

Miejsca o utrudnionym dostępie – jest na nie sposób!

Ciężko jest Ci się schylać, aby dotrzeć szczotką w trudno dostępne miejsca? Jest na to sposób – RoboJet dzięki temu, że jest niski (<10 cm) bez problemu posprzątają np. przestrzeń pod łóżkiem lub szafkami.

RoboJet

Powierzchnia mieszkalna – robot sprzątający do dużego i małego domu

Chcesz sprawić, aby sprzątanie przebiegało jeszcze sprawniej? Wybierając konkretny model, zwróć uwagę na to, jak dużą powierzchnię urządzenie jest w stanie posprzątać na jednym cyklu ładowania. RoboJet X-One odkurzy oraz precyzyjnie umyje podłogi o powierzchni do 150 m² na jednym cyklu sprzątania. Jeżeli Twój dom jest mniejszy, robot skończy pracę szybciej i wróci do stacji ładującej. Doskonale sprawdzi się w domach wielopoziomowych. Dzięki specjalnym czujnikom nie spadnie ze schodów.

Co się stanie, gdy urządzenie rozładuje się w trakcie sprzątania? RoboJet błyskawicznie reaguje, gdy spada poziom naładowania akumulatora. Jeżeli zaistnieje taka konieczność, to odkurzacz dotrze do stacji ładowania, a po uzupełnieniu zapasu energii wróci dokładnie w to miejsce, w którym zakończył sprzątanie.

Masz w domu delikatne powierzchnie, które łatwo mogą ulec uszkodzeniu? Nie musisz się o nie martwić – pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedni model urządzenia. Niektóre roboty mają grawitacyjne dozowniki wody. Nie jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku delikatnych powierzchni. Wówczas woda sączy się na podłogę bez żadnej kontroli. Zależy Ci na tym, aby nawet najdelikatniejsze podłogi zostały otoczone troskliwą pielęgnacją? Automatyczny dozownik wody w gwarantuje, że podczas mopowania na powierzchnię trafi optymalna ilość płynu. Z RoboJet dostosujesz czyszczenie do rodzaju podłóg, wybierając:

  • Mopowanie intensywne: do podłóg trwałych tj. posadzki kamienne i ceramiczne.
  • Mopowanie codzienne: do codziennej pielęgnacji wszystkich rodzajów podłóg w tym delikatnej podłogi lakierowanej.
  • Mopowanie delikatne: do podłóg szczególnie delikatnych tj. drewniana podłoga olejowana.

Strefy sprzątania i strefy zakazane – tu wjeżdżamy, a tu nie

Masz pełną kontrolę nad urządzeniem. To Ty decydujesz o tym, które przestrzenie będą w zasięgu robota sprzątającego. Wyznacz strefy sprzątania oraz stwórz strefy zakazane, do których odkurzacz nie powinien się zbliżać. Tylko od Ciebie zależy, od których obszarów robot będzie trzymał się z daleka. Jako strefę zakazaną możesz wyznaczyć np. tę część kuchni, w której stoi miska Twojego pupila. Możesz również zakazać robotowi wstępu do pokoju Twojego dziecka, zwłaszcza gdy masz uzasadnione podejrzenia, że na podłodze w dziecięcym pokoju mogą znajdować się rozrzucone klocki czy inne drobne skarby Twojej pociechy.

RoboJet X-One

Ustal harmonogram sprzątania i ciesz się czystością, gdy wracasz do domu!

Wiemy, jak bardzo cenisz wygodę. Robotem sterujesz za pomocą aplikacji z intuicyjnym panelem użytkownika. Ustal indywidualny harmonogram sprzątania dla każdego pomieszczenia. Twórz własne preferencje i modyfikuj je w zależności od potrzeb. Ani się spostrzeżesz, a robot sprzątający stanie się Twoim najlepszym przyjacielem w domowych porządkach. Za każdym razem, gdy wrócisz do domu, będziesz cieszyć się idealnie posprzątaną podłogą. Brzmi interesująco? Kup RoboJet z -10% rabatem
KOD: ARH221 wpisz podczas zakupu na www.robojet.pl

Zobacz również:

Producenci polecają


Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?