Velux

VELUX Polska Sp. z o.o.

ul. Krakowiaków 34, 02-255 Warszawa
tel: 22/ 33 77 000, fax: 22/ 33 77 090
www.velux.pl, e-mail: kontakt@velux.pl

Nowy standard komfortu

Stolarka okienna dobrej jakości powinna nam służyć przez wiele lat, dlatego jej wybór nie może być przypadkowy. Kupujmy nowoczesne, wysokiej jakości okna, mające zróżnicowane funkcje, które pomogą zmniejszyć rachunki i jednocześnie podniosą standard mieszkania w domu. Powinny być one dostosowane do indywidualnych potrzeb mieszkańców, wysokości montażu, a także przeznaczenia pomieszczenia.

Sposób otwierania

Okna dachowe na poddaszach mogą pełnić różne funkcje. Najczęściej są głównym źródłem oświetlenia i kontaktu z otoczeniem, ale mogą też służyć, w zestawieniu z oknami fasadowymi, jako dodatkowe doświetlenie. Dlatego przy wyborze okna dachowego należy zwrócić uwagę na sposób otwierania, który będzie najwygodniejszy, biorąc pod uwagę planowaną wysokość zamontowania okna. Firma VELUX, jako jedyna na rynku oferuje pełny wybór manualnych sposobów otwierania zarówno w oknach obrotowych jak i uchylno-obrotowych, oraz niezwykle funkcjonalny system sterowania elektrycznego INTEGRA™. Do wyboru są zawsze uchwyt na górze lub klamka na dole skrzydła. W każdym z wyżej wymienionych przypadków okna Nowej Generacji VELUX są optymalnym sposobem oświetlania poddasza, mając o 10% większą szybę w stosunku do poprzedniej oferty. Jednocześnie charakteryzują się wysokimi parametrami energooszczędności, dzięki nowej konstrukcji okien VELUX zwanej ThermoTechnology™ polegającej na zastosowaniu przy budowie drewnianego skrzydła i ościeżnicy materiałów, których izolacyjność jest trzy razy lepsza niż drewno.

Okna dachowe Premium
Linia Premium okna GPL Nowej Generacji
Okna dachowe Standard
Linia Standard nowe okna GZL B

W domach jednorodzinnych na poddaszach najczęściej znajduje się strefa prywatna, gdzie zwykle zlokalizowane są sypialnie, pokoje dzieci i rodzinne łazienki. Każde z tych pomieszczeń ma swoje specyficzne wymagania - warto o tym pamiętać, wybierając okna dachowe.

Sypialnia i pokój dziecka

Okna dachowe w pokoju dziecięcym
Linia Standard Plus nowe okna GLL B

Drewniane okno obrotowe GLL Nowej Generacji z energooszczędną szybą laminowaną jest najlepszym wyborem do miejsc, w których trzeba zadbać o komfort wypoczynku. Takie okno z dobrym widokiem, zamontowane na wysokości. ok. 90 cm od podłogi, z uchwytem na górze okna zapewnia najwyższą wygodę - można je otworzyć bez potrzeby schylania się. Umożliwia też swobodne zagospodarowanie przestrzeni pod oknem. Jednak, gdy konstrukcja dachu powoduje, że okno trzeba zamontować wyżej, warto kupić model GLL typ B, który ma te same parametry, a jednocześnie wyposażony jest w wygodną klamkę w dole skrzydła. Rodziców uspokoi fakt, że w przypadku stłuczenia szyba klejona nie skaleczy dzieci.

Dzięki specjalnej folii szkło nie wypadnie z ościeżnicy, ani nie rozbije się na drobne kawałki. Dodatkowo okno to posiada klasę P2A odporności antywłamaniowej. W pokojach na poddaszach trzeba zadbać też o dobrą wentylację. Podczas deszczu, w nocy najczęściej zamykamy okna i wtedy w pokojach robi się duszno. Dzięki wydajnej klapie wentylacyjnej zapewnimy stały dopływ powietrza do pomieszczenia, a wbudowany, łatwy w konserwacji filtr zapobiega przedostawaniu się kurzu i owadów. Ciszę i spokój oraz zaciemnienie podczas odpoczynku zapewnią nam niezwykle praktyczne rolety zewnętrzne.

Łazienka

Okno w łazience to nie tylko przyjemność kąpieli w pierwszych promieniach słońca, ale i lepsza wentylacja pomieszczenia. W miejscach o podwyższonej wilgotności zwykłe, drewniane ramy okienne są narażone na zawilgocenie. Warto tu zainwestować w okna drewniano-poliuretanowe VELUX GLU Nowej Generacji, wykonane z drewna modyfikowanego termicznie, pokrytego ciśnieniowo nawet półcentymetrową warstwą odpornego na wodę poliuretanu. W małej łazience okno może być zainstalowane nad wanną lub toaletą, gdyż standardowo wyposażone jest w bezpieczną szybę laminowaną. Okna w kolorze białym idealnie pasują do wyposażenia łazienki, a także łatwo utrzymać je w czystości.

Okna dachowe w łazience
Linia Standard Plus nowe okna GLU

Nowa Generacja okien VELUX, objęta 18 zgłoszeniami patentowymi, to szeroki wybór produktów o wyjątkowych funkcjach i pełnej gamie sposobów otwierania, które znajdą zastosowanie w każdym pomieszczeniu na poddaszu i w każdej sytuacji architektonicznej.

Nowe cieplejsze okna

Energooszczędność okien jest obecnie jedna z najważniejszych ich funkcji. Firma VELUX oferuje okna Nowej Generacji o zmienionej konstrukcji, gdzie dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii okna maja większą powierzchnie szyby, a także są bardziej energooszczędne i komfortowe w użytkowaniu.

Ulepszona konstrukcja okien drewnianych

Przekrój drewnianego okna
Okna dachowe drewniane

Poprzez zastosowanie innowacyjnej technologii ThermoTechnology™ standardowe okna połaciowe Nowej Generacji VELUX będą lepiej chronić przed stratami ciepła. We wszystkich typach okien w skrzydło i ościeżnicę wbudowano ciemnoszary polistyren ekspandowany EPS, co istotnie wpływa na obniżenie współczynnika przenikania ciepła Uw do 1,3 W/m2K. Nowy komponent składa się w 92% z powietrza, ma izolacyjność trzy razy lepszą niż drewno, jest całkowicie odporny na wilgoć i podwyższoną temperaturę oraz w 100% nadaje się do recyclingu. Stanowi doskonałą alternatywą dla drewna, gdyż jest odporny na deszcz, wiatr, nie wchłania wody, nie kruszy się i nie starzeje.

Nowy komponent w oknach drewniano-poliuretanowych

Przekrój okna drewniano-poliuretanowego
Okna dachowe drewniano-poliuretanowe

Kolejnym elementem konstrukcji ThermoTechnology™ jest zastosowanie drewna modyfikowanego termicznie w skrzydle i ościeżnicy okien drewniano-poliueretanowych. Drewno sosnowe jest poddawane obróbce w wysokiej temperaturze powyżej 175ºC. Dzięki czemu jego wilgotność spada nawet o 50%. Po tym procesie jest w nim więcej powietrza, które jest zdecydowanie lepszym izolatorem niż woda, dlatego okna wykonane z takiego drewna mają lepsze właściwości izolacyjne. Proces ten zastępuje chemiczną impregnację, dzięki temu takie drewno jest bardziej odporne na procesy starzenia. Drewno sosnowe po obróbce wysokotemperaturowej jest bardzo stabilnym i trwałym komponentem, zyskuje właściwości podobne do drewna cedrowego. Drewniany rdzeń pokryty jest nawet półcentymetrową warstwą odpornego na wodę poliuretanu.

Inne zalety okien Nowej Generacji VELUX

Dzięki zastosowaniu ThermoTechnology™ możliwa była zmiana konstrukcji klapy wentylacyjnej na dużo węższą, a także zastosowanie smuklejszych profili skrzydła i ościeżnicy. Powierzchnia szyby została zwiększona nawet o 10 % przy zachowaniu tych samych wymiarów zewnętrznych okna, a także wydajności wentylacji. Dla użytkowników, zwiększona powierzchnia przeszklenia to więcej światła i lepszy komfort życia na poddaszu oraz niższe rachunki.

Nowa Generacja okien VELUX jest dostępna w szerokiej gamie modeli o różnych funkcjach i sposobach otwierania: okna obrotowe, uchylno-obrotowe, wyłazowe. Dostępna jest również pełna gama rolet, żaluzji, markiz idealnie pasujących do nowych profili okna i przeznaczonych do samodzielnego montażu w zaledwie kilka minut.

Okna Nowej Generacji VELUX uzyskały korzystniejszy bilans energetyczny dzięki lepszej izolacyjności, jak również poprawie zdolności do pozyskiwania energii słonecznej.

O innowacyjności nowych okien VELUX świadczy fakt, że zostały one objęte 18 zgłoszeniami patentowymi i 6 zastrzeżonymi wzorami towarowymi.

Życie pełna światła

Zobacz również:

Producenci polecają


Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 350 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

261 192 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?