Okna do domów energooszczędnych
AdamS

AdamS A.Pędzich Sp.K.

ul. Leśna Droga 10A, 11-700 Mrągowo
tel.: +48 48 89 741 32 48
e-mail: adams@adams.com.pl
www.adams.com.pl

Nowoczesne ciepłe okna to po pierwsze komfort termiczny mieszkańców, a po drugie znaczna oszczędność energii zużywanej na ogrzewanie. Termoizolacyjność okien i drzwi tarasowych jest najważniejszym ich parametrem.

Obowiązujące normy budowlane (od 2021 roku) określają dla stolarki okiennej współczynnik przenikania ciepła Uw na poziomie maksymalnie 0,9 (W/m2·K). AdamS oferuje produkty spełniającą te wymagania, a nawet je przewyższające.

Energooszczędność według norm

Od stycznia 2021 roku wartości współczynnika przenikania ciepła U okien i drzwi balkonowych dla zamieszkałych pomieszczeń, w których temperatura jest równa lub wyższa niż 16°C, nie powinna być większa niż 0,9 (W/m2·K). Natomiast w oknach połaciowych maksymalnie 1,1 W/(m²·K). Dotyczy to kompletnych okien z szybami i okuciami.

Z kolei okna do domów pasywnych powinny mieć Uw niższy niż 0,8 (W/m²·K). Te normy spełniają m.in. nasze okna Passiv-line Ultra. To najwyższej jakości okna, które charakteryzują się ponadprzeciętną szczelnością na powietrze i wodę. Jest to obecnie najcieplejsze okno pasywne przeznaczone do domów pasywnych i do budownictwa niskoenergetycznego.

Zalety tego produktu to przede wszystkim doskonała energooszczędność. Lepsza termoizolacyjność jest wynikiem zastosowania piany poliuretanowej w komorach profili okna. Passiv-line Ultra przepuszcza 10% więcej energii słonecznej do pomieszczeń, co pozwala obniżyć koszty ogrzewania domu.

Okna Passiv-line Ultra

Szyby x 3

Energooszczędność okien i drzwi tarasowych to między innymi zasługa ciepłych pakietów szybowych.

AdamS oferuje okna Passiv-line Plus, które mają współczynnik przenikania ciepła Uw=0,7 (W/m2·K). System drzwi unoszono-przesuwnych HST Passiv ma doskonałą termoizolacyjność – współczynnik Uw=0,6 (W/m2·K). W obydwu modelach zastosowano potrójne pakiety szybowe, które jeszcze bardziej poprawiają izolację termiczną.

Energooszczędne rozwiązania dla wymagających

Nowoczesna architektura bardzo lubi przeszklenia. Im większe, tym ciekawiej prezentuje się budynek. Wielkogabarytowe przesuwane drzwi tarasowe, pozwalające otworzyć wnętrza na otaczającą przestrzeń, pojawiają się coraz częściej.

Firma AdamS oferuje systemy HST spełniające kryteria najbardziej wymagających inwestorów i projektantów. Jednak szczególnie ciekawym, innowacyjnym systemem są drzwi unoszono-przesuwne HST CORNER VIEW do zabudowy naroży. Nowatorstwo tych konstrukcji wynika z zastosowania rozwiązań technicznych, których do tej pory nie było w jakichkolwiek drzwiach przesuwnych z PVC. Dzięki temu można zabudować narożne wyjścia na taras, a jednocześnie nie tracić na energooszczędności przeszkleń.

Jakie elementy wpływają na tak wysoką jakość HST CORNER VIEW?

  • Kompozytowe progi mają poliuretanowe rdzenie i są wzmocnione włóknem szklanym, co eliminuje mostki cieplne.
  • Górne prowadzenie jest wykonane z włókna szklanego.
  • Obniżona linia profili w przeszkleniach stałych zwiększa udział powierzchni szyb, dzięki czemu obniża się współczynnik przenikania ciepła. Wpływa to także na wzrost pasywnego pozyskiwania energii z promieniowania słonecznego w okresie grzewczym.
  • System drzwi unoszono-przesuwnych HST CORNER VIEW uzyskuje klasę 4 przepuszczalności powietrza, co w praktyce umożliwia zastosowanie go we wszystkich typach budynków, włącznie z wyposażonymi w system wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z rekuperacją.
  • Specjalistyczne okucia pozwalają swobodnie i bez najmniejszego oporu przesuwać skrzydła o wadze do 400 kg.
  • Można zastosować napęd elektryczny MHS Siegenia i sterować pracą drzwi za pomocą pilota.
  • Współczynnik przenikania ciepła dla całego okna Uw=0,68 W/m2*K

Ekonomicznie i ekologicznie

Okna w sypialni
Okno do sypialni

Korzyści z zastosowania okien energooszczędnych są zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne. Pokazane powyżej modele okien i systemów drzwi tarasowych to przykłady wysokiej jakości przeszkleń, które eliminują straty ciepła. Jak wiadomo najtańsza energia to ta, której nie zużywamy. To między innymi dzięki dobrym oknom można zdecydowanie obniżyć zapotrzebowanie domu na energię do ogrzewania pomieszczeń, a to czysty zysk ekonomiczny.

Właśnie… czysty. Im mniej energii potrzebuje budynek, by zapewnić komfort termiczny mieszkańcom, tym czystsze będzie środowisko. Dziś na każdym etapie budowy i remontu domu bierze się pod uwagę kwestie ekologii, dbania o środowisko. Zaś producenci okien – jak firma AdamS - biorą to pod uwagę na każdym etapie produkcji stolarki otworowej.

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Producenci polecają

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?