Zgłoszenie zakończenia budowy

ZGŁOSZENIE ZAKOŃCZENIA BUDOWY

Odbiór domu

Budowa Twojego wymarzonego domu dobiega do szczęśliwego finału. Pozostało już tylko kilka formalności, by móc w nim zamieszkać. Pamiętaj, że zakończenie budowy nie oznacza, że można od razu wprowadzić się do domu. Zanim to nastąpi, konieczne jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie lub złożenie odpowiedniego zawiadomienia o zakończeniu budowy do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Niedopełnienie tego obowiązku grozi wysoką karą.

Czytaj więcej
Niezbędne dokumenty

NIEZBĘDNE DOKUMENTY

Zgodnie z art. 57 ust. 1. ustawy Prawo budowlane do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie inwestor jest obowiązany dołączyć listę dokumentów.

Czytaj więcej
Pozwolenie na użytkowanie

POZWOLENIE NA UŻYTKOWANIE

Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie wymagane jest, gdy w trakcie budowy nastąpiły nieprawidłowości (np. wykonano prace niezgodnie z projektem), budowa była samowolą, którą zalegalizowano w trakcie trwania prac lub użytkowanie domu ma się rozpocząć przed zakończeniem robót budowlanych.

Czytaj więcej
Stan deweloperski - co oferuje, o czym warto pamiętać?

STAN DEWELOPERSKI - CO OFERUJE, O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ?

Odbiór domu

„Stan deweloperski” to pojęcie, z którym zetknął się niemal każdy Inwestor kupujący dom lub mieszkanie na rynku pierwotnym. Określa ono stopień wykończenia budynku, jednak jego definicja jest różna w zależności od firmy lub regionu. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące stanu deweloperskiego.

Czytaj więcej
Świadectwo charakterystyki energetycznej

ŚWIADECTWO CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ

W marcu 2015 r. weszła w życie nowa Ustawa o charakterystyce energetycznej budynków. Zakłada ona, że świadectwa charakterystyki energetycznej wymagane jest wyłącznie w przypadku najmu lub sprzedaży budynku. Oznacza to, że oddając dom do użytkowania, nie musimy dołączać do wniosku świadectwa charakterystyki energetycznej.

Czytaj więcej
Częściowy odbiór budynku

CZĘŚCIOWY ODBIÓR BUDYNKU

Aby uzyskać zgodę na użytkowanie części budynku mieszkalnego jednorodzinnego, konieczne jest spełnienie kilku wymogów formalnych. Przede wszystkim muszą być spełnione warunki prawa lokalowego, a więc budynek musi posiadać zespół izb przeznaczonych na stały pobyt ludzi (przynajmniej jeden pokój), które wraz z pomieszczeniami pomocniczymi (łazienka, kuchnia) służą zaspokajaniu ich potrzeb mieszkaniowych.

Czytaj więcej

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?