Zgłoszenie zakończenia budowy

ZGŁOSZENIE ZAKOŃCZENIA BUDOWY

Odbiór domu

Zakończenie budowy nie oznacza, że możemy od razu się wprowadzić. Najpierw musimy dopełnić ostatnich formalności. Niespełnienie tego obowiązku grozi wysoką karą – nawet do 10 tys. zł.

Czytaj więcej
Niezbędne dokumenty

NIEZBĘDNE DOKUMENTY

Zgodnie z art. 57 ust. 1. ustawy Prawo budowlane do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie inwestor jest obowiązany dołączyć listę dokumentów.

Czytaj więcej
Pozwolenie na użytkowanie

POZWOLENIE NA UŻYTKOWANIE

Odbiór domu

Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie wymagane jest, gdy w trakcie budowy nastąpiły nieprawidłowości (np. wykonano prace niezgodnie z projektem), budowa była samowolą, którą zalegalizowano w trakcie trwania prac lub użytkowanie domu ma się rozpocząć przed zakończeniem robót budowlanych.

Czytaj więcej
Świadectwo charakterystyki energetycznej

ŚWIADECTWO CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ

W marcu 2015 r. weszła w życie nowa Ustawa o charakterystyce energetycznej budynków. Zakłada ona, że świadectwa charakterystyki energetycznej wymagane jest wyłącznie w przypadku najmu lub sprzedaży budynku. Oznacza to, że oddając dom do użytkowania, nie musimy dołączać do wniosku świadectwa charakterystyki energetycznej.

Czytaj więcej
Częściowy odbiór budynku

CZĘŚCIOWY ODBIÓR BUDYNKU

Odbiór domu

Aby uzyskać zgodę na użytkowanie części budynku mieszkalnego jednorodzinnego, konieczne jest spełnienie kilku wymogów formalnych. Przede wszystkim muszą być spełnione warunki prawa lokalowego, a więc budynek musi posiadać zespół izb przeznaczonych na stały pobyt ludzi (przynajmniej jeden pokój), które wraz z pomieszczeniami pomocniczymi (łazienka, kuchnia) służą zaspokajaniu ich potrzeb mieszkaniowych.

Czytaj więcej

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Extra Dodatki
GRATIS do każdego projektu domu
dodatki o wartości 1900 zł

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

96 661 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
2018 01 03 archonhome a
2018 01 03 archonhome b
12 37 21 900