Nowe światło na design, czyli jak OKNOPLAST wpuścił słońce do pomieszczeń
Logo Oknoplast

OKNOPLAST Sp. z o.o.

Ochmanów 117, 32-003 Podłęże
tel. 12/ 279 71 71,
www.oknoplast.com.pl, biuro@oknoplast.com.pl

Nowoczesny design i innowacje technologiczne to pojęcia, które dotąd nie kojarzyły się z branżą stolarki otworowej. Grupa OKNOPLAST zdecydowała się zrewolucjonizować rynek okien i drzwi tarasowych, a ich flagowe produkty stanowią odpowiedź na najnowsze trendy architektoniczne.

Wybór odpowiednich okien jest jednym z kluczowych warunków, jakie powinniśmy spełnić, aby zbudować wymarzony dom. Poszczególne jego pomieszczenia będą należycie spełniały swoje funkcje, jeśli zapewni się w nich dobre oświetlenie światłem dziennym. To właśnie chęć przekraczania kolejnych barier i stawianie sobie ambitnych celów jest postawą, od której zaczęła się kolejna z rewolucji Grupy OKNOPLAST. Poszukując rozwiązań łączących w sobie najnowsze technologie z designerską, bezkompromisową estetyką, firma stworzyła okno PIXEL. Kanciasta forma bez zaokrągleń została uzupełniona o smukłe profile nadające lekkość i finezję. Co jednak najistotniejsze, system PIXEL dostarcza do 22% więcej światła do pomieszczeń, a ono wpływa przecież na samopoczucie użytkownika.

okno Pixel

Sztuka, która pozostaje użytkowa

Smukłe i eleganckie profile ramy okna PIXEL składają się z 6 komór. Skrzydła zostały wykonane w klasie A, w szerokości zabudowy 70 mm. Takie parametry zapewniają nie tylko satysfakcjonującą ekspozycję słoneczną pomieszczeń. To także wyrób spełniający najwyższe wymagania termoizolacyjne – współczynnik przenikalności ciepła Uw dla całego okna równa się 0,8. Również duża powierzchnia drzwi tarasowych z oknami w systemie PIXEL nie jest przeszkodą w utrzymaniu odpowiedniego bilansu ciepła. Niskie straty energii oznaczają z kolei obniżone koszty ogrzewania całego domu czy mieszkania.

Funkcjonalność flagowych wyrobów Grupy OKNOPLAST ma przełożenie także na ich codzienne użytkowanie. Skrzydło rozwierno-uchylne okna PIXEL jest wyposażone w funkcję wielostopniowej regulacji uchyłu „FOUR Seasons”. Umożliwia ona wietrzenie pomieszczeń przez cały rok, niezależnie od aury na zewnątrz. Podobną swobodą i lekkością w obsłudze charakteryzują się drzwi tarasowe PSK. Zamontowany w nich system uchylno-przesuwny oraz okucia umożliwiają uchylanie i przesuwanie skrzydła do szerokości nawet 1,6 m przy użyciu niewielkiej energii. Zarówno okno PIXEL, jak i drzwi tarasowe PSK są wiec przykładem sztuki użytkowej, która jest praktyczna i dostosowana do codziennych potrzeb mieszkańców.

Drzwi tarasowe HST

Tym, którym zależy na nowoczesnej formie i najwyższej funkcjonalności, polecamy drzwi tarasowe HST PREMIUM. Posiadają one specjalne okucia umożliwiające swobodne przesuwanie skrzydła, które mogą być napędzane silnikiem. Nakładka na próg Comfort gwarantuje, że nie potkniemy się, wychodząc z domu. Co więcej, drzwi są wyjątkowo energooszczędne, a ich współczynnik przenikalności ciepła wynosi 0,82.

Warto pamiętać, że – podobnie jak w przypadku drzwi tarasowych PSK i okna PIXEL – model HST PREMIUM również pozwala na wykonanie dużych przeszkleń bez szkody dla parametrów przenikalności ciepła.

Trwałość i bezpieczeństwo

Choć smuklejsze profile w oknie PIXEL z pozoru mogą zdawać się mniej solidne, w rzeczywistości wyposażone są w autorskie, zaawansowane rozwiązania zabezpieczające całą konstrukcję. Produkt posiada wzmocnienia wykonane z wielokrotnie giętej stali, zapewniające stabilność i sztywność wyrobu. Drzwi tarasowe HST PREMIUM wzmocnione są również 3-milimetrową stalą. Osoby szczególnie ceniące sobie poczucie bezpieczeństwa, z pewnością ucieszy fakt, że do modelu dostępne jest także okucie w klasie antywłamaniowej RC2.

Wygodnym rozwiązaniem jest też dwustronna klamka z wkładką na klucz dla drzwi PSK-Z. Dzięki niej zyskamy w domu dodatkowe drzwi wejściowe bez obawy o bezpieczeństwo domowników.

drzwi tarasowe

Rozwiązanie dla każdego domu

Na okna PIXEL oraz drzwi tarasowe PSK w systemie PIXEL obowiązuje siedmioletnia gwarancja. Użytkownicy maja więc pewność, że inwestują długofalowo w jakość i bezpieczeństwo. Wyroby Grupy OKNOPLAST są ponadto ekologiczne, a energia słoneczna może stanowić znakomity sposób na docieplenie mieszkania.

 

Więcej informacji na stronie: www.oknoplast.com.pl

Zobacz również:

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Producenci polecają

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?