Inteligentny dom DeimicApp

INTELIGENTNY DOM DEIMICAPP

Producenci polecają

System inteligentnego domu Deimic One umożliwia sterowanie wszystkimi urządzeniami elektrotechnicznymi w Twoim domu, a dzięki aplikacji DeimicApp możesz łatwo zarządzać domem i przestrzenią wokół niego z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy dostęp do Internetu, a bez problemu będziesz mógł zarządzać wszystkimi elementami systemu Twojego Inteligentnego Domu.

Czytaj więcej
Pompa ciepła i kocioł peletowy – hybryda na miarę oczekiwań nowoczesnego inwestora

POMPA CIEPŁA I KOCIOŁ PELETOWY – HYBRYDA NA MIARĘ OCZEKIWAŃ NOWOCZESNEGO INWESTORA

Producenci polecają

Zarówno kocioł peletowy jak i pompa ciepła mogą z powodzeniem pracować samodzielne i być jedynym źródłem ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej w budynku. Po co więc stosować układy hybrydowe składające się z większej ilości urządzeń? Upraszczając, zazwyczaj wygląda to w ten sposób, że w danym momencie pracuje źródło, które jest bardziej wydajne w aktualnych warunkach lub obydwa źródła pracują jednocześnie. Głównym punktem odniesienia są tutaj oczywiście warunki atmosferyczne.

Czytaj więcej
Jak zaaranżować przestrzeń wokół domu?

JAK ZAARANŻOWAĆ PRZESTRZEŃ WOKÓŁ DOMU?

Producenci polecają

Wybór kostki oraz innych elementów wykończenia posesji to ważny etap tworzenia swojej wymarzonej, oddalonej od miejskiego zgiełku przestrzeni. Niejednokrotnie przy tej okazji uzmysławiamy sobie, jak wiele można jeszcze wprowadzić do ogrodu ciekawych rozwiązań, o których wcześniej nie myśleliśmy. O czym warto pamiętać przy planowaniu aranżacji przydomowych nawierzchni i nie tylko.

Czytaj więcej
Witamy w domu! Drzwi zewnętrzne firmy Hörmann

WITAMY W DOMU! DRZWI ZEWNĘTRZNE FIRMY HÖRMANN

Producenci polecają

Wreszcie u siebie! Ładnie i bezpiecznie. Takiego uczucia chcemy doświadczać po przekroczeniu progu swojego domu. Do wejścia zapraszają nas drzwi wejściowe. To jego wizytówka. Jakie zatem wybrać?

Czytaj więcej
Zestawy okienne VELUX – teraz stać Cię na więcej światła

ZESTAWY OKIENNE VELUX – TERAZ STAĆ CIĘ NA WIĘCEJ ŚWIATŁA

Producenci polecają

Poczucie przestrzeni, panoramiczny widok i komfortowe miejsce do życia - to korzyści wynikające z montażu okien dachowych w zestawach, czyli kilku okien dachowych obok siebie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko lepiej doświetlimy wnętrza, ale też zadbamy o zdrowie i samopoczucie. Teraz użytkownicy mogą zakupić dwa okna dachowe VELUX wraz z kołnierzem do montażu kombi w obniżonej o 400 zł cenie lub okno dachowe w komplecie z oknem kolankowym o 600 zł taniej.

Czytaj więcej
Klimakonwektory Hewalex – maksymalny komfort cieplny latem i zimą

KLIMAKONWEKTORY HEWALEX – MAKSYMALNY KOMFORT CIEPLNY LATEM I ZIMĄ

Producenci polecają

Klimakonwektory wentylatorowe mogą zastępować grzejniki zarówno w nowych jak i modernizowanych budynkach mieszkalnych. Ich rola i znaczenie dla mieszkańców domu i samego systemu grzewczego wykracza jednak poza standard kojarzony z tradycyjnymi grzejnikami. Firma Hewalex posiada w swojej ofercie typoszereg klimakonwektorów przewidzianych głównie do współpracy z pompami ciepła. Dzięki temu możliwe jest nie tylko ogrzewanie pomieszczeń, ale także ich aktywne chłodzenie. Dzięki temu nie ma potrzeby zastosowania oddzielnej instalacji klimatyzacyjnej w budynku.

Czytaj więcej
Drzwi narożne podnoszono-przesuwne 90 i 270 stopni od Aluprof

DRZWI NAROŻNE PODNOSZONO-PRZESUWNE 90 I 270 STOPNI OD ALUPROF

Producenci polecają

Drzwi podnoszono-przesuwne MB-77HS są idealną propozycją jako zabudowa łącząca pokoje lub ogrody zimowe ze środowiskiem zewnętrznym. Stanowią one wygodne wyjścia na balkon, taras lub otwartą przestrzeń ogrodu. Umożliwiają bardzo dobry kontakt z otoczeniem, a w pozycji otwartej nie zabierają miejsca we wnętrzu pomieszczenia, co dodatkowo podnosi komfort ich użytkowania.

Czytaj więcej
CREATON - system ochrony przeciwśnieżnej na dachu

CREATON - SYSTEM OCHRONY PRZECIWŚNIEŻNEJ NA DACHU

Każdy kompletny dach powinien być wyposażony w elementy ochrony przeciwśnieżnej oraz umożliwiać sprawne poruszanie się po połaci. Obowiązek montażu stopni i ław kominiarskich szczegółowo określają przepisy oraz wynikające z nich wytyczne projektowe, natomiast instalacja drabinek czy bali antyśniegowych pozostaje dla inwestorów nadal kwestią dowolną. A nie powinna – chodzi przecież o bezpieczeństwo osób i mienia znajdujących się w strefie zagrożonej nagłym osunięciem się masy śniegowej. Funkcjonalne i estetyczne rozwiązania CREATON Polska pozwalają na wyposażenie dachu zarówno w doskonałej jakości system ochrony przeciwśnieżnej.

Czytaj więcej
Super-Mata Plus – wełna premium od ISOVER

SUPER-MATA PLUS – WEŁNA PREMIUM OD ISOVER

Producenci polecają

Komfortowy dom to miejsce, w którym znajdziemy przyjemny odpoczynek od letnich upałów, a jesienią i zimą skuteczną ochronę przed chłodem. A dla osiągnięcia tego efektu, warto skorzystać z wysokiej jakości produktów izolacyjnych. Super-Mata Plus jest kolejną odsłoną gamy produktów stosowanych do izolacji termicznej dachów skośnych.

Czytaj więcej
Skuteczna wentylacja i odpowietrzanie z kominkami ceramicznymi „SIGNUM”

SKUTECZNA WENTYLACJA I ODPOWIETRZANIE Z KOMINKAMI CERAMICZNYMI „SIGNUM”

Producenci polecają

Każdy budynek wymaga skutecznej wentylacji pomieszczeń i odpowietrzenia instalacji sanitarnej. Takie funkcje spełniają ceramiczne kominki „SIGNUM” – nowość w ofercie firmy CREATON Polska, producenta nowoczesnych pokryć dachowych.

Czytaj więcej
ZCB Owczary - Nowoczesna cegielnia z europejskimi standardami

ZCB OWCZARY - NOWOCZESNA CEGIELNIA Z EUROPEJSKIMI STANDARDAMI

Producenci polecają

Rozmowa z Rafałem Stępniem, współwłaścicielem Zakładu Ceramiki Budowlanej „OWCZARY” R.E.R. Stępień Sp.J.

Czytaj więcej
IMPEROLL - nowoczesne osłony przeciwsłoneczne

IMPEROLL - NOWOCZESNE OSŁONY PRZECIWSŁONECZNE

Firma IMPEROLL jest producentem nowoczesnych osłon przeciwsłonecznych, oraz innych systemów związanych z komfortem i bezpieczeństwem w domu, biurze, mieszkaniu.

Czytaj więcej
Styropian Austrotherm – zdrowe serce każdego systemu dociepleń

STYROPIAN AUSTROTHERM – ZDROWE SERCE KAŻDEGO SYSTEMU DOCIEPLEŃ

Producenci polecają

Każdy z nas wie, jak ważnym organem dla naszego organizmu jest serce. Dla każdego oczywistym jest, że o to serce należy odpowiednio dbać. Podobnie jest z systemem ocieplenia ścian zewnętrznych, nazywanym ETICS.

Czytaj więcej
Zalety zadaszonego tarasu

ZALETY ZADASZONEGO TARASU

Producenci polecają

Jeśli masz dom z ogrodem, to zadaszenie tarasu jest jedną z ważniejszych inwestycji na wiosnę i lato. To pełen komfort spędzania słonecznych dni na zewnątrz i cieszenia się piękną pogodą. Co więcej, ta pogoda nie musi być też doskonała byś mógł korzystać z przebywania na świeżym powietrzu. Odpowiednie zadaszenie sprawi, że siedzenie na tarasie zawsze będzie przyjemne!

Czytaj więcej
Planar - nowa powierzchnia bramy garażowej - promocja w firmie Hörmann

PLANAR - NOWA POWIERZCHNIA BRAMY GARAŻOWEJ - PROMOCJA W FIRMIE HÖRMANN

Producenci polecają

Brama garażowa RenoMatic, zbudowana z pełnych segmentów o grubości 42 mm, spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów. Zarówno dotyczące komfortu użytkowania, wysokiej izolacyjności cieplnej, dobrej stabilności i cichej pracy, jak i te, które wiążą się z estetyką. Dostępna jest w 23 wymiarach znormowanych oraz wymiarach specjalnych, co pozwala na zastosowanie jej w niemal każdym garażu, nawet tam, gdzie w projekcie przewidziano otwór o szerokości 5 metrów.

Czytaj więcej
LPU 67 Thermo – energooszczędna brama firmy Hörmann

LPU 67 THERMO – ENERGOOSZCZĘDNA BRAMA FIRMY HÖRMANN

Hörmann rozszerza swoją ofertę dobrze izolowanych termicznie bram garażowych. Oprócz bram segmentowych o grubości 42 mm, które doskonale sprawdzają się w garażach umieszczonych w bryle domu, proponuje teraz jeszcze cieplejsze bramy o grubości 67 mm – LPU 67 Thermo.

Czytaj więcej
H+H easy - pakiet płytek

H+H EASY - PAKIET PŁYTEK

Od zarania dziejów człowiek zmieniał otaczającą go przestrzeń zaznaczając swoją indywidualność i pomysłowość. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom oraz w myśl zasady, że budowanie powinno być szybkie i proste, firma H+H Polska oferuje swoim klientom beton komórkowy - inspirujący materiał konstrukcyjny do kształtowania nie tylko przestrzeni wokół nas ale i wnętrz budynków.

Czytaj więcej
Jak wybrać dachówkę ceramiczną – na co szczególnie zwrócić uwagę

JAK WYBRAĆ DACHÓWKĘ CERAMICZNĄ – NA CO SZCZEGÓLNIE ZWRÓCIĆ UWAGĘ

Jaki materiał budowlany cieszy się niezmiennie pełnym zaufaniem inwestorów i jest przez nich najchętniej wybierany do budowy domów? Ceramika. Charakteryzuje się bowiem doskonałymi parametrami w zakresie wytrzymałości, energooszczędności, bezpieczeństwa dla zdrowia, a ponadto podnosi wartość budynku. O ile cegła nie będzie widoczna pod elewacją, o tyle pokrycie dachowe pełni zawsze rolę pierwszoplanową. Czym się zatem kierować przy wyborze dachówki ceramicznej?

Czytaj więcej
Zaprawa cienkowarstwowa w energooszczędnych ścianach z betonu komórkowego H+H

ZAPRAWA CIENKOWARSTWOWA W ENERGOOSZCZĘDNYCH ŚCIANACH Z BETONU KOMÓRKOWEGO H+H

Bloczki z betonu komórkowego H+H wpisują się doskonale w trendy związane z budownictwem energooszczędnym. Już w tej chwili spełniają aktualne i przyszłe wymagania dotyczące izolacyjności termicznej ścian. Jednak myśląc o budynku energooszczędnym, nie możemy poprzestać tylko na wybraniu „ciepłego” bloczka ściennego. Bardzo ważnym elementem ściany, wpływającym na jej izolacyjność cieplną jest rodzaj zastosowanej zaprawy murarskiej.

Czytaj więcej
Nowe światło na design, czyli jak OKNOPLAST wpuścił słońce do pomieszczeń

NOWE ŚWIATŁO NA DESIGN, CZYLI JAK OKNOPLAST WPUŚCIŁ SŁOŃCE DO POMIESZCZEŃ

Producenci polecają

Nowoczesny design i innowacje technologiczne to pojęcia, które dotąd nie kojarzyły się z branżą stolarki otworowej. Grupa OKNOPLAST zdecydowała się zrewolucjonizować rynek okien i drzwi tarasowych, a ich flagowe produkty stanowią odpowiedź na najnowsze trendy architektoniczne.

Czytaj więcej
OKNOPLAST - Prawdziwie bezpieczny dom to nie odległa przyszłość, a teraźniejszość. Jak to możliwe?

OKNOPLAST - PRAWDZIWIE BEZPIECZNY DOM TO NIE ODLEGŁA PRZYSZŁOŚĆ, A TERAŹNIEJSZOŚĆ. JAK TO MOŻLIWE?

Producenci polecają

Myśląc o wymarzonym domu, większość z nas ma przed oczami szczęśliwą rodzinę. Nieodłącznym elementem szczęścia jest jednak poczucie bezpieczeństwa. To właśnie nasz dom powinien pełnić rolę oazy, w której czujemy się najbardziej komfortowo. Dzięki obecnym technologiom wystarczy tak niewiele, by w naszej jak i naszych najbliższych pamięci dom pozostał wyjatkowym wspomnieniem. Z pomocą śpieszą proste rozwiązania Grupy OKNOPLAST, których możliwości poznasz w nowej serii wyjątkowych wideo OKNOPLAST LAB.

Czytaj więcej
CREATON - Jak zapobiec powstawaniu wilgoci pod dachem?

CREATON - JAK ZAPOBIEC POWSTAWANIU WILGOCI POD DACHEM?

Powstawanie wilgoci pod dachem to jedno z najczęstszych zjawisk, które doskwiera wszystkim, którzy podczas budowy domu lub wymiany połaci nie zadbali o zapewnienie odpowiedniej wentylacji całej konstrukcji dachowej. Pojawia się ona najczęściej w wyniku przecieków oraz skraplającej się pary wodnej pochodzącej z wnętrza domu. Przyczynami są też nieszczelność, uszkodzenia dachu, brak lub niewystarczająca wentylacja, również i wykorzystanie słabej jakości materiałów. Tylko dobre, sprawdzone produkty i skuteczna wentylacja gwarantują zabezpieczenie przed skraplaniem się wody pod naszym dachem.

Czytaj więcej
Austrotherm - Jak prawidłowo wybrać płytę styropianową do ocieplenia ściany w systemie ETICS?

AUSTROTHERM - JAK PRAWIDŁOWO WYBRAĆ PŁYTĘ STYROPIANOWĄ DO OCIEPLENIA ŚCIANY W SYSTEMIE ETICS?

Producenci polecają

ETICS, to zestaw dopasowanych do siebie produktów niezbędnych do prawidłowego wykonania izolacji termicznej budynku wraz z wykończeniową powłoką tynkarską. Jakość izolacyjności termicznej systemu ETICS, zależy od materiału termoizolacyjnego, użytego w tym systemie.

Czytaj więcej
CREATON - Poddasze pod dobrym dachem

CREATON - PODDASZE POD DOBRYM DACHEM

Projekty domów z poddaszem użytkowym są aktualnie modnym trendem w budownictwie. W dużej mierze wynika to z dążenia do wydajnego, efektywnego i odpowiedzialnego wykorzystania dostępnej przestrzeni architektonicznej. Dach z odpowiednio dobranym materiałem na jego pokrycie jest kluczowym elementem mającym wpływ na komfortowe warunki mieszkania na poddaszu. Z pewnością takim właśnie materiałem jest dachówka, i to nie tylko z powodu efektownego wyglądu.

Czytaj więcej
Dom z widokiem na komfort – zalety dużych przeszkleń

DOM Z WIDOKIEM NA KOMFORT – ZALETY DUŻYCH PRZESZKLEŃ

Producenci polecają

Wybierając komfortowe miejsce na wypoczynek, odruchowo szukamy obiektów z malowniczym widokiem. Dostęp do naturalnego światła, daleka i szeroka perspektywa oraz poczucie nieograniczonej przestrzeni pomagają nam się odprężyć i wpływają na lepsze samopoczucie. To dlatego domy z dużymi przeszkleniami są synonimem komfortu i luksusu, a nowoczesna stolarka daje w tym zakresie coraz więcej możliwości.

Czytaj więcej
Fakro - Sypialnia na poddaszu

FAKRO - SYPIALNIA NA PODDASZU

Nowoczesne budownictwo promuje wyraźny podział budynku mieszkalnego na strefę dzienną i nocną. Podczas gdy strefa dzienna, zazwyczaj zlokalizowana na parterze, dostępna jest dla wszystkich domowników oraz gości, strefa nocna pozwala na odcięcie się od reszty domu. Idealnym miejscem na urządzenie takiej przestrzeni jest poddasze, które dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań pozwoli na efektywny odpoczynek pod niebem.

Czytaj więcej
FAKRO - Energooszczędne produkty do poddaszy

FAKRO - ENERGOOSZCZĘDNE PRODUKTY DO PODDASZY

Producenci polecają

Energooszczędność to jedno z najważniejszych zagadnień we współczesnym budownictwie. Wzrastające ceny energii, wyższa świadomość społeczna oraz zaostrzające się wymogi prawne skłaniają nas do poszukiwania produktów budowlanych o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjnych. Firma FAKRO, wiodący producent okien dachowych na świecie, jako jedna z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, w szczególny sposób koncentruje swoje działania na tej kwestii, wprowadzając na rynek produkty o podwyższonej energooszczędności oraz łatwym, systemowym sposobie montażu.

Czytaj więcej
FAKRO - Super-termoizolacyjne schody strychowe

FAKRO - SUPER-TERMOIZOLACYJNE SCHODY STRYCHOWE

Aranżując poddasze pamiętajmy o schodach strychowych, które zapewnią skuteczną izolację. Nieogrzewany strych powinien być dobrze odizolowany od znajdujących się pod nim pomieszczeń mieszkalnych na poddaszu.

Czytaj więcej
FAKRO - Markizy do okien pionowych - skuteczna ochrona przed upałem

FAKRO - MARKIZY DO OKIEN PIONOWYCH - SKUTECZNA OCHRONA PRZED UPAŁEM

Upragnione lato zwykle kojarzy się z wakacjami, jednak większość czasu w lecie spędzamy w domach, mieszkaniach czy po prostu w pracy. Nic więc dziwnego, że upał tak przyjemny podczas urlopu, w życiu codziennym może być bardzo uciążliwy. Gorące promieniowanie słoneczne napływa przez okna i różnego rodzaju przeszklenia do wnętrz budynków doprowadzając do nagrzewania się pomieszczeń. Wówczas komfort może zmienić się w uciążliwy skwar. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie markiz zewnętrznych zarówno na oknach pionowych, jak i dachowych.

Czytaj więcej
FAKRO - Łazienka na poddaszu

FAKRO - ŁAZIENKA NA PODDASZU

Adaptacje poddaszy użytkowych zdominowały rynek budownictwa tradycyjnego, stając się swoistym trendem w architekturze wnętrz. Stworzenie przytulnego kąta pod dachem wymaga zapewnienia dopływu naturalnego światła, co często możliwe jest wyłącznie poprzez zastosowanie okien dachowych. Firma FAKRO posiada w swojej ofercie również produkty dedykowane do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności takich jak łazienka czy kuchnia. Odpowiednie rozplanowanie ich w połaci dachowej otwiera przed nami nowe możliwości funkcjonalne i aranżacyjne.

Czytaj więcej
Schiedel SIRIUS - Systemowy piec kominkowy opalany drewnem - nowość  w architekturze

SCHIEDEL SIRIUS - SYSTEMOWY PIEC KOMINKOWY OPALANY DREWNEM - NOWOŚĆ W ARCHITEKTURZE

Schiedel oferuje unikalny system, który łączy w sobie zalety stylowego pieca kominkowego zintegrowanego z kominem. To idealne rozwiązanie scala ze sobą zaawansowane technologie odprowadzenia spalin z energooszczędnym piecem kominkowym. System cechuje prostota montażu, a kompleksowe rozwiązania techniczne zapewniają bezpieczeństwo użytkowania.

Czytaj więcej
Schiedel - Rozwój innowacyjnych technologii w aspekcie kominków

SCHIEDEL - ROZWÓJ INNOWACYJNYCH TECHNOLOGII W ASPEKCIE KOMINKÓW

Producenci polecają

Od niepamiętnych czasów ludzkość wprowadzała ogień do swojego miejsca zamieszkania. Sztuka polegała zawsze na tym, aby płomienie mogły być kontrolowane. Migające płomienie fascynują nas w niemal magiczny sposób. Codzienny stres jest szybko zapominany. Jak za dawnych czasów, dzisiejsze rodziny, przyjaciele gromadzą się wokół kominka w domu. Zapewnia on przytulność, dobre samopoczucie i harmonię. Fascynacja płonącą grą płomieni jest niezłomna. Podczas gdy wczesne kominki bardziej przypominały ogniska, dzisiaj mamy do czynienia z zaawansowanymi rozwiązaniami, które są w stanie sprostać rosnącym wymaganiom komfortu mieszkańców. Nie ma prawie żadnych ograniczeń w zakresie projektowania i działania. W salonie kominek można podłączyć do systemu grzewczego i ogrzać cały dom lub po prostu obserwować płomienie w piecu, jako zamiennik ogniska.

Czytaj więcej
Dlaczego warto ocieplić dom?

DLACZEGO WARTO OCIEPLIĆ DOM?

Producenci polecają

Przy obecnym poziomie cen nośników energii i prognozowanym ich wzroście, coraz większego znaczenia nabiera kontrolowanie ilości zużycia energii w gospodarstwach domowych. Koniecznością staje się minimalizowanie strat ciepła. Ocieplenie domu pomaga zredukować koszty konsumowanej energii, a co również istotne - utrzymać przytulne ciepło w jego wnętrzu.

Czytaj więcej
Nowoczesne ogrodzenia betonowe firmy JONIEC

NOWOCZESNE OGRODZENIA BETONOWE FIRMY JONIEC

Obecnie na rynku można spotkać wyszukane i dekoracyjne ogrodzenia z betonu, których największym atutem jest wieloletnia, wyjątkowa trwałość z jednoczesnym zapewnieniem pełnej dyskrecji otoczonej przestrzeni. Liderem w tej branży jest firma JONIEC®.

Czytaj więcej
Hörmann - Skuteczna wentylacja garażu

HÖRMANN - SKUTECZNA WENTYLACJA GARAŻU

Producenci polecają

W bryle budynku czy wolnostojący, ogrzewany czy nieogrzewany – każdy garaż potrzebuje dobrej wentylacji. Aby zapewnić w nim skuteczną wymianę powietrza, firma Hörmann oferuje zestaw do uchylania górnego segmentu bramy. Dla najbardziej wymagających wraz z system czujników wilgotności, który pozwala na automatyczne wietrzenie garażu.

Czytaj więcej
Nowa generacja napędów do bram garażowych Hörmann

NOWA GENERACJA NAPĘDÓW DO BRAM GARAŻOWYCH HÖRMANN

Producenci polecają

Inteligentne, szybsze, bardziej komfortowe. Firma Hörmann wprowadziła na rynek nową generację napędów do bram garażowych. Dzięki zaawansowanej inteligentnej technologii mogą być one obsługiwane za pomocą telefonu komórkowego lub systemów Smart Home.

Czytaj więcej
Garden Space – kilkanaście lat doświadczenia na europejskim rynku wyposażenia ogrodowego

GARDEN SPACE – KILKANAŚCIE LAT DOŚWIADCZENIA NA EUROPEJSKIM RYNKU WYPOSAŻENIA OGRODOWEGO

Producenci polecają

Garden Space to pierwsza polska firma multibrandowa oferująca wiodące i ekskluzywne wyposażenie outdoor. Firma jest obecna na rynku od ponad dziesięciu lat i posiada 23 oddziały w Europie. W ofercie dostępne są m.in: zestawy mebli ogrodowych, stoły ogrodowe, krzesła i fotele, leżaki, huśtawki, donice i skrzynie , parasole ogrodowe, poduszki i pledy, poszewki i pokrowce, grille ogrodowe, paleniska gazowe, lampy ogrodowe LED i zadaszenia ogrodowe. Produkty oferowane przez Garden Space zaskarbiły sobie sympatię klientów w wielu europejskich krajach.

Czytaj więcej
Libet - Układamy płyty tarasowe

LIBET - UKŁADAMY PŁYTY TARASOWE

Mały czy duży, zadaszony lub odkryty, podwyższony albo na poziomie gruntu, z umeblowaniem, a może bez… Taras to wyjątkowe miejsce styku wpływów aranżacyjnych różnych części posesji. Dla jednych stanowi przedłużenie salonu, dla innych początek ogrodu. Planując stworzenie na nim wymarzonej strefy relaksu, zadbajmy o właściwe przygotowanie nawierzchni. Decyduje ona nie tylko o wyglądzie, lecz także o komforcie i bezpieczeństwie użytkowania całości.

Czytaj więcej
Dom aktywnych rozwiązań stworzony dla Twojego komfortu!

DOM AKTYWNYCH ROZWIĄZAŃ STWORZONY DLA TWOJEGO KOMFORTU!

Producenci polecają

KUP PROJEKT WYGODNEGO I ENERGOOSZCZĘDNEGO DOMU I ODBIERZ OKNO VELUX STANDARD PLUS!

Z inicjatywy firmy VELUX i Biura Projektów ARCHON+ powstała kolekcja projektów nowoczesnych domów nawiązująca do idei budownictwa aktywnego. Tworzą ją projekty energooszczędnych domów z rozbudowanym pakietem praktycznych rozwiązań zapewniających wyjątkowy komfort mieszkańcom.

Czytaj więcej
Pod lupą: meble ogrodowe z technorattanu

POD LUPĄ: MEBLE OGRODOWE Z TECHNORATTANU

Producenci polecają

Meble ogrodowe powinny być lekkie, trwałe, wygodne, funkcjonalne, odporne na słońce, deszcz i mróz, a do tego ładne. Mogłoby się wydawać, że tak długa lista życzeń jest niemożliwa do zrealizowania, ale to nieprawda. Odpowiedzią są meble z technorattanu.

Czytaj więcej
Drzwi zewnętrzne Hörmann Thermo65 – energooszczędność na wymiar

DRZWI ZEWNĘTRZNE HÖRMANN THERMO65 – ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ NA WYMIAR

Producenci polecają

Wysoka termoizolacyjność, skuteczne zabezpieczenia przeciwwłamaniowe, trwałość oraz atrakcyjny wygląd – takie cechy powinny mieć idelane drzwi wejściowe. Budujący i remontujący domy coraz częściej szukają też drzwi, które jednocześnie można kupić na określony wymiar bez żadnej dopłaty. Stalowe drzwi wejściowe Thermo65 firmy Hörmann spełniają wszystkie wymienione powyżej oczekiwania.

Czytaj więcej
Hörmann - Napęd PortaMatic do drzwi wewnętrznych

HÖRMANN - NAPĘD PORTAMATIC DO DRZWI WEWNĘTRZNYCH

Producenci polecają

Proste czynności dnia codziennego od osób niepełnosprawnych wymagają czasem sporo wysiłku. Trudną do pokonania barierą bywają dla nich drzwi wewnątrz mieszkania. Ale także w pełni sprawnym sprawiają one czasem kłopot. Wtedy komfort życia zwiększyć może nagrodzony Złotym Medalem na targach BUDMA 2016 napęd do drzwi PortaMatic firmy Hörmann.

Czytaj więcej
Ogrodosfera: Wiata garażowa - dobra alternatywa dla garażu

OGRODOSFERA: WIATA GARAŻOWA - DOBRA ALTERNATYWA DLA GARAŻU

Producenci polecają

Wiata garażowa, mimo że jest uznawana często za mniej bezpieczną formę przechowywania samochodu niż garaż zamknięty, w praktyce sprawdza się zaskakująco dobrze. Chroni auto przed dużymi wahaniami temperatur, wiatrem, opadami i słońcem. Świetnie komponuje się z bryłą domu, a dzięki temu, że stwarza możliwości przejazdu, można ustawić ją niemal w dowolnej pozycji na działce.

Czytaj więcej
Urządzamy ogród: co powinno się w nim znaleźć? Wywiad z właścicielem marki Ogrodosfera

URZĄDZAMY OGRÓD: CO POWINNO SIĘ W NIM ZNALEŹĆ? WYWIAD Z WŁAŚCICIELEM MARKI OGRODOSFERA

Producenci polecają

Jak urządzić ogród? Co zrobić, aby nasz ogród był miejscem wyjątkowym: takim, w którym chce się przebywać? Jak sprawić, aby ogród był ozdobą całej posesji, na której znajduje się nasz dom? Zapraszamy dziś do przeczytania kilku wskazówek od osoby, która o urządzaniu ogrodów wie wiele: pana Lecha Niteckiego, właściciela marki Ogrodosfera, naszego partnera.

Czytaj więcej
OKNOPLAST przedstawia nowoczesną bramę garażową Dekedo

OKNOPLAST PRZEDSTAWIA NOWOCZESNĄ BRAMĘ GARAŻOWĄ DEKEDO

Producenci polecają

W portfolio marki OKNOPLAST znajdują się także bramy garażowe. To element długofalowej strategii firmy, która ma na celu dostarczanie klientom kompleksowych rozwiązań do domu. Brama Dekedo, którą oferuje OKNOPLAST, charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością oraz nowoczesnym designem.

Czytaj więcej

SYSTEM PROLUX DLA TWOJEGO DOMU

W czasie zimy zauważyliście, że szczelność Waszych okien się pogarsza? Chcielibyście przywrócić im wcześniejszą kondycję? Może czas pomyśleć o wymianie okien? Mamy dla Was wiosenną kampanię promocyjną „Okna bez VAT”, w ramach której przy zakupie dowolnych produktów okiennych firmy Oknoplast możecie otrzymać rabat stanowiący równowartość kwoty podatku VAT. Promocja potrwa do końca kwietnia.

Czytaj więcej
TERMO ORGANIKA - tynki zewnętrzne do aplikacji mechanicznej

TERMO ORGANIKA - TYNKI ZEWNĘTRZNE DO APLIKACJI MECHANICZNEJ

Tynki zewnętrzne Termo Organika®: akrylowy TO-TAm, silikonowy TO-TSm i polikrzemianowy TO-TPm do aplikacji mechanicznej są częścią Kompletnego Systemu Ociepleń Termo Organika. Mogą być również stosowane do wykonywania cienkowarstwo­wych wypraw tynkarskich na podłożach mineralnych, np. betono­wych, starych tynkach cementowych, cementowo-wapiennych, a także na innych podłożach, np. malowanych farbami, płytach gip­sowo-kartonowych czy płytach drewnopodobnych.

Czytaj więcej
SOLBET - Producent betonu komórkowego

SOLBET - PRODUCENT BETONU KOMÓRKOWEGO

Producenci polecają

Firma SOLBET to największy producent betonu komórkowego w Polsce z ponad 60-letnią tradycją. Marka jest znana i ceniona nie tylko w Polsce, ale również na całym kontynencie. Każdego roku na rynki europejskie trafiają prawie dwa miliony metrów sześciennych najwyższej jakości produktów SOLBET.

Czytaj więcej
ALUPROF - Okna do domów pasywnych

ALUPROF - OKNA DO DOMÓW PASYWNYCH

Producenci polecają

Elementem wyróżniającym współczesne budownictwo jest wzrost liczy przeszkleń. Do ich konstrukcji nie wykorzystuje się jednak standardowych materiałów, a systemy o najlepszych parametrach. Nowy system okien pasywnych Aluprof łączy w sobie duże możliwości techniczne, doskonałą ochronę cieplną i estetykę.

Czytaj więcej
H+H Beton komórkowy – najważniejsza jakość

H+H BETON KOMÓRKOWY – NAJWAŻNIEJSZA JAKOŚĆ

Jednym z podstawowych filarów idei „Build with ease – Buduj z łatwością” na których oparta jest strategia H+H jest produkcja najwyższej jakości betonu komórkowego.

Czytaj więcej
ISOVER - renomowana marka wśród materiałów izolacyjnych

ISOVER - RENOMOWANA MARKA WŚRÓD MATERIAŁÓW IZOLACYJNYCH

Producenci polecają

ISOVER - renomowana marka materiałów izolacyjnych – lider wśród producentów wełny mineralnej szklanej – oferuje szeroki wachlarz najwyższej jakości produktów do izolacji w budownictwie ogólnym i izolacji technicznych wyposażenia budynków oraz stosowanych w przemyśle i energetyce. W portfolio produktów ISOVER posiada izolacje z wełny mineralnej zarówno z włókien szklanych, jak i skalnych.

Czytaj więcej
Rozwiązania kompleksowe. Koncepty RAVAK – spójna aranżacja łazienki.

ROZWIĄZANIA KOMPLEKSOWE. KONCEPTY RAVAK – SPÓJNA ARANŻACJA ŁAZIENKI.

Bardzo ważnym elementem aranżacji łazienki są odpowiednio dobrane i spójne estetycznie sprzęty łazienkowe. RAVAK wychodzi naprzeciw takim potrzebom proponując kompleksowe rozwiązania jakimi są koncepty RAVAK.

Czytaj więcej
Beton komórkowy SOLBET - przepis na ciepły i trwały dom

BETON KOMÓRKOWY SOLBET - PRZEPIS NA CIEPŁY I TRWAŁY DOM

Producenci polecają

Budowa domu to często inwestycja życia. W większości przypadków pochłania nie tylko zgromadzone oszczędności, ale rodzi ogromne zobowiązania finansowe na przyszłość w postaci kosztów utrzymania budynku oraz często kredytu zaciągniętego na wiele lat. Gwarancją sukcesu tego przedsięwzięcia jest wybór sprawdzonych materiałów budowlanych, takich jak beton komórkowy.

Czytaj więcej
ALUPROF - montaż rolet zewnętrznych

ALUPROF - MONTAŻ ROLET ZEWNĘTRZNYCH

Producenci polecają

Aluprof S.A. to jeden z wiodących europejskich dystrybutorów systemów aluminiowych dla budownictwa. W ofercie firmy dostępne są systemy okienno – drzwiowe, fasadowe, rolet i bram oraz stalowe.

Czytaj więcej
CREATON - Abc budowy: montaż dachówki

CREATON - ABC BUDOWY: MONTAŻ DACHÓWKI

Producenci polecają

Dachówki ceramiczne typu „holenderka płaska” marki CREATON charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne oraz lepszą szczelnością (w porównaniu z innymi rodzajami pokryć dachowych). Decydując się na ten rodzaj pokrycia inwestor zyskuje pewność, że spełni ono jego oczekiwania. Zaletą powyższych dachówek są wysokie zamki boczne i górne, które zapobiegają przedostawaniu się deszczu lub śniegu co sprawia, że całe pokrycie jest bardzo szczelne.

Czytaj więcej
ELFA - uporządkowane poddasze

ELFA - UPORZĄDKOWANE PODDASZE

Producenci polecają

Posiadanie funkcjonalnej i pojemnej garderoby ułatwia utrzymanie ładu i porządku w domu jednorodzinnym oraz daje komfort wszystkim domownikom.

Czytaj więcej
H+H Budowa energooszczędnego domu z betonu komórkowego H+H – jak uniknąć błędów?

H+H BUDOWA ENERGOOSZCZĘDNEGO DOMU Z BETONU KOMÓRKOWEGO H+H – JAK UNIKNĄĆ BŁĘDÓW?

Beton komórkowy H+H jest materiałem idealnie wpisującym się w aktualne trendy ograniczające zużycie energii i co za tym idzie zmniejszające wpływ człowieka na degradację środowiska naturalnego. Jest to efekt najlepszych parametrów izolacji termicznych betonu komórkowego wśród materiałów ściennych.

Czytaj więcej
H+H - System budowy H+H  - najnowocześniejsze rozwiązania ścienne obniżające koszty murowania

H+H - SYSTEM BUDOWY H+H - NAJNOWOCZEŚNIEJSZE ROZWIĄZANIA ŚCIENNE OBNIŻAJĄCE KOSZTY MUROWANIA

System do budowy ścian z bloczków z betonu komórkowego firmy H+H Polska należy do najbardziej zaawansowanych technicznie rozwiązań w tej branży budownictwa. Począwszy od energooszczędnych bloczków o doskonałych parametrach cieplnych wyposażonych w technologię pióro-wpust, poprzez stosowanie do ich łączenia nowoczesnych zapraw do cienkich spoin, po elementy uzupełniające takie jak gotowe nadproża, kształtki U czy elementy o zwiększonych gabarytach.

Czytaj więcej
HÖRMANN - Drzwi zewnętrzne na miarę czasów.

HÖRMANN - DRZWI ZEWNĘTRZNE NA MIARĘ CZASÓW.

Producenci polecają

Ciągle rosnące koszty energii powodują, że dla budujących i modernizujących domy coraz większe znaczenie ma izolacyjność cieplna drzwi zewnętrznych. Przełomem są oferowane przez firmę Hörmann drzwi do domów pasywnych ThermoCarbon o niespotykanym dotąd współczynniku przenikania ciepła.

Czytaj więcej
Światowy lider produkcji elektronarzędzi ma już ponad 100 lat!

ŚWIATOWY LIDER PRODUKCJI ELEKTRONARZĘDZI MA JUŻ PONAD 100 LAT!

Producenci polecają

MAKITA to światowy producent nr 1 elektronarzędzi profesjonalnych. Posiada swoje fabryki w Japonii, Chinach, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Rumunii.

Czytaj więcej
OKNOPLAST - Okno Winergetic Premium Passive - widocznie więcej technologii

OKNOPLAST - OKNO WINERGETIC PREMIUM PASSIVE - WIDOCZNIE WIĘCEJ TECHNOLOGII

Producenci polecają

Okno piękne, funkcjonalne czy ciepłe? To jedno z pierwszych pytań, które pojawia się przy podejmowaniu decyzji o zakupie stolarki. W ofercie OKNOPLAST pojawiło się nowe, energooszczędne okno Winergetic Premium, które łączy zaawansowane rozwiązania technologiczne i elegancką, zaokrągloną na zewnątrz linię profilu.

Czytaj więcej
OKNOPLAST - tworzymy idealną przestrzeń codziennego życia

OKNOPLAST - TWORZYMY IDEALNĄ PRZESTRZEŃ CODZIENNEGO ŻYCIA

Producenci polecają

Pasja tworzenia, najnowsze rozwiązania technologiczne, design zorientowany na zmieniające się potrzeby i trendy, połączenie ekonomii i ergonomii użytkowania – tworzymy idealną przestrzeń codziennego życia.

Czytaj więcej
PURMO - producent grzejników i ogrzewania podłogowego

PURMO - PRODUCENT GRZEJNIKÓW I OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO

Producenci polecają

Rettig Heating Sp. z o.o. jest częścią koncernu Rettig ICC Group, największego światowego producenta grzejników. Sztandarową marką koncernu jest Purmo, niekwestionowany lider na wielu europejskich rynkach, również w Polsce. W Polsce firma posiada nowoczesną fabrykę w Rybniku, gdzie produkowane są grzejniki płytowe oraz izolacja rolljet do systemu wodnego ogrzewania podłogowego. Pod marką Purmo w Polsce sprzedawane są grzejniki płytowe, grzejniki konwektorowe, grzejniki dekoracyjne, grzejniki łazienkowe, grzejniki elektryczne, grzejniki kanałowe, wodne i elektryczne ogrzewanie podłogowe oraz systemy rurowe. Na swoje produkty Purmo udziela 10-letniej gwarancji.

Czytaj więcej
SCHIEDEL - Systemy kominowe i systemy wentylacyjne

SCHIEDEL - SYSTEMY KOMINOWE I SYSTEMY WENTYLACYJNE

Producenci polecają

Systemy kominowe Schiedel to kominy nowej generacji spełniające wszelkie oczekiwania Klientów i jednocześnie spełniające wymogi polskich norm budowlanych.

Czytaj więcej
TERMO ORGANIKA -Termo zysk

TERMO ORGANIKA -TERMO ZYSK

Producenci polecają

System ociepleń Termo Organika to zestaw materiałów, który pozwala na stworzenie optymalnej izolacji cieplnej budynku. Wszystkie elementy są wysokiej jakości, wzajemnie się uzupełniają, doskonale do siebie pasują i w efekcie pozwalają na uzyskanie najwyższych standardów budowlanych. To również szybki zwrot pieniędzy zainwestowanych w ocieplenie i gwarancja oszczędności na ogrzewaniu.

Czytaj więcej
VELUX - Życie pełne światła

VELUX - ŻYCIE PEŁNE ŚWIATŁA

Producenci polecają

Nowa Generacja okien VELUX jest dostępna w szerokiej gamie modeli o różnych funkcjach i sposobach otwierania: okna obrotowe, uchylno-obrotowe, wyłazowe. Dostępna jest również pełna gama rolet, żaluzji, markiz idealnie pasujących do nowych profili okna i przeznaczonych do samodzielnego montażu w zaledwie kilka minut. Okna Nowej Generacji VELUX uzyskały korzystniejszy bilans energetyczny dzięki lepszej izolacyjności, jak również poprawie zdolności do pozyskiwania energii słonecznej. O innowacyjności nowych okien VELUX świadczy fakt, że zostały one objęte 18 zgłoszeniami patentowymi i 6 zastrzeżonymi wzorami towarowymi.

Czytaj więcej

POROTHERM DRYFIX – PRZEŁOM W STOSOWANIU ZAPRAWY MURARSKIEJ

Producenci polecają

Ceramika w budownictwie to moda, która nie przemija. Kariera pustaków poryzowanych jest dostatecznym dowodem na potwierdzenie tych słów. Ewolucja samego budulca to jednak nie wszystko – nowatorskie pomysły pojawiają się także w przypadku metod jego łączenia. Przykładem może być tutaj nowa zaprawa murarska w ofercie firmy Wienerberger w postaci pianki. Przeznaczona dla tych, którzy cenią jednocześnie tempo i jakość pracy na budowie.

Czytaj więcej

TERMO ORGANIKA - KOLORY OMENY MENSAH

Producenci polecają

Omenaa Mensah, specjalnie dla Termo Organiki, wybrała osiem najmodniejszych w 2017 roku kolorów z palety ponad 260 barw Colors of Termo Organika.

Czytaj więcej

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

268 465 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?