FAKRO - pokój dziecięcy na poddaszu

FAKRO - POKÓJ DZIECIĘCY NA PODDASZU

Mieszkania na poddaszu są już standardem, docenianym ze względu na zróżnicowany kształt i potencjał. Zaleta ta, wynikająca z konstrukcji dachu, jest jednak często traktowana jako problem podczas aranżacji wnętrz. Niesłusznie - wystarczy mądre rozplanowanie pomieszczeń i zapewnienie dopływu naturalnego światła aby stworzyć w pełni funkcjonalne mieszkanie pod niebem.

Czytaj więcej
Rolety tekstylne ALUPROF – indywidualny charakter każdego wnętrza

ROLETY TEKSTYLNE ALUPROF – INDYWIDUALNY CHARAKTER KAŻDEGO WNĘTRZA

Nowoczesne projekty aranżacji wnętrz poza funkcjonalnością stosowanych rozwiązań coraz częściej duży nacisk kładą także na efektowny design. Oczekiwania rynku w tym zakresie natchnęły firmę Aluprof do zaprojektowania nowej rodziny systemów rolet tekstylnych, które są przykładem perfekcyjnego połączenia estetyki i funkcjonalności, podkreślając indywidualny charakter każdego, nawet najbardziej wymagającego wnętrza.

Czytaj więcej

TERMO ORGANIKA - KOLORY OMENY MENSAH

Omenaa Mensah, specjalnie dla Termo Organiki, wybrała osiem najmodniejszych w 2017 roku kolorów z palety ponad 260 barw Colors of Termo Organika.

Czytaj więcej
System drzwi harmonijkowych ALUPROF MB-86 FOLD LINE

SYSTEM DRZWI HARMONIJKOWYCH ALUPROF MB-86 FOLD LINE

Drzwi harmonijkowe ALUPROF to rozwiązanie, które pozwala na niemal całkowite złożenie przeszklenia i otworzenie pomieszczenia na ogród czy taras. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i mieszkań z przestronnymi tarasami.

Czytaj więcej
Klimakonwektory Hewalex – maksymalny komfort cieplny latem i zimą

KLIMAKONWEKTORY HEWALEX – MAKSYMALNY KOMFORT CIEPLNY LATEM I ZIMĄ

Klimakonwektory wentylatorowe mogą zastępować grzejniki zarówno w nowych jak i modernizowanych budynkach mieszkalnych. Ich rola i znaczenie dla mieszkańców domu i samego systemu grzewczego wykracza jednak poza standard kojarzony z tradycyjnymi grzejnikami. Firma Hewalex posiada w swojej ofercie typoszereg klimakonwektorów przewidzianych głównie do współpracy z pompami ciepła. Dzięki temu możliwe jest nie tylko ogrzewanie pomieszczeń, ale także ich aktywne chłodzenie. Dzięki temu nie ma potrzeby zastosowania oddzielnej instalacji klimatyzacyjnej w budynku.

Czytaj więcej
Drzwi narożne podnoszono-przesuwne 90 i 270 stopni od Aluprof

DRZWI NAROŻNE PODNOSZONO-PRZESUWNE 90 I 270 STOPNI OD ALUPROF

Drzwi podnoszono-przesuwne MB-77HS są idealną propozycją jako zabudowa łącząca pokoje lub ogrody zimowe ze środowiskiem zewnętrznym. Stanowią one wygodne wyjścia na balkon, taras lub otwartą przestrzeń ogrodu. Umożliwiają bardzo dobry kontakt z otoczeniem, a w pozycji otwartej nie zabierają miejsca we wnętrzu pomieszczenia, co dodatkowo podnosi komfort ich użytkowania.

Czytaj więcej
CREATON - system ochrony przeciwśnieżnej na dachu

CREATON - SYSTEM OCHRONY PRZECIWŚNIEŻNEJ NA DACHU

Każdy kompletny dach powinien być wyposażony w elementy ochrony przeciwśnieżnej oraz umożliwiać sprawne poruszanie się po połaci. Obowiązek montażu stopni i ław kominiarskich szczegółowo określają przepisy oraz wynikające z nich wytyczne projektowe, natomiast instalacja drabinek czy bali antyśniegowych pozostaje dla inwestorów nadal kwestią dowolną. A nie powinna – chodzi przecież o bezpieczeństwo osób i mienia znajdujących się w strefie zagrożonej nagłym osunięciem się masy śniegowej. Funkcjonalne i estetyczne rozwiązania CREATON Polska pozwalają na wyposażenie dachu zarówno w doskonałej jakości system ochrony przeciwśnieżnej.

Czytaj więcej
ISOVER - Super-Mata Plus

ISOVER - SUPER-MATA PLUS

Najnowsza propozycja ISOVER – powstała na bazie uznanej na rynku Super-Maty wełna w rolkach, podnosząca standard efektywności energetycznej dzięki współczynnikowi lambda 0,032 W/mK.

Czytaj więcej
FAKRO - Łazienka na poddaszu

FAKRO - ŁAZIENKA NA PODDASZU

Adaptacje poddaszy użytkowych zdominowały rynek budownictwa tradycyjnego, stając się swoistym trendem w architekturze wnętrz. Stworzenie przytulnego kąta pod dachem wymaga zapewnienia dopływu naturalnego światła, co często możliwe jest wyłącznie poprzez zastosowanie okien dachowych. Firma FAKRO posiada w swojej ofercie również produkty dedykowane do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności takich jak łazienka czy kuchnia. Odpowiednie rozplanowanie ich w połaci dachowej otwiera przed nami nowe możliwości funkcjonalne i aranżacyjne.

Czytaj więcej
Skuteczna wentylacja i odpowietrzanie z kominkami ceramicznymi „SIGNUM”

SKUTECZNA WENTYLACJA I ODPOWIETRZANIE Z KOMINKAMI CERAMICZNYMI „SIGNUM”

Każdy budynek wymaga skutecznej wentylacji pomieszczeń i odpowietrzenia instalacji sanitarnej. Takie funkcje spełniają ceramiczne kominki „SIGNUM” – nowość w ofercie firmy CREATON Polska, producenta nowoczesnych pokryć dachowych.

Czytaj więcej
Thermano: korzyści ze stosowania izolacji z płyt poliuretanowych

THERMANO: KORZYŚCI ZE STOSOWANIA IZOLACJI Z PŁYT POLIURETANOWYCH

Korzyści ze stosowania izolacji THERMANO można rozpatrywać uwzględniając różne aspekty: techniczny, architektoniczny i użytkowy, wykonawczy oraz energetyczno-ekologiczny.

Czytaj więcej
IMPEROLL - nowoczesne osłony przeciwsłoneczne

IMPEROLL - NOWOCZESNE OSŁONY PRZECIWSŁONECZNE

Firma IMPEROLL jest producentem nowoczesnych osłon przeciwsłonecznych, oraz innych systemów związanych z komfortem i bezpieczeństwem w domu, biurze, mieszkaniu.

Czytaj więcej
Thermano: TERMOIZOLACJA NAKROKWIOWO

THERMANO: TERMOIZOLACJA NAKROKWIOWO

W praktyce nadzwyczaj korzystną konsekwencją zastosowania systemu nakrokwiowego jest istotne ograniczenie, a często praktycznie wykluczenie mostków termicznych w dachu, miejsc niebezpiecznych dla jego konstrukcji i bardzo niekorzystnych dla ogólnego energetycznego bilansu budynku.

Czytaj więcej
Styropian Austrotherm – zdrowe serce każdego systemu dociepleń

STYROPIAN AUSTROTHERM – ZDROWE SERCE KAŻDEGO SYSTEMU DOCIEPLEŃ

Producenci polecają

Każdy z nas wie, jak ważnym organem dla naszego organizmu jest serce. Dla każdego oczywistym jest, że o to serce należy odpowiednio dbać. Podobnie jest z systemem ocieplenia ścian zewnętrznych, nazywanym ETICS.

Czytaj więcej
Bramy garażowe i drzwi wejściowe marki Hörmann Komfort, bezpieczeństwo i design w promocji

BRAMY GARAŻOWE I DRZWI WEJŚCIOWE MARKI HÖRMANN KOMFORT, BEZPIECZEŃSTWO I DESIGN W PROMOCJI

Energooszczędność bram garażowych i drzwi wejściowych firmy Hörmann od kilku lat jest już standardem. Powodzenie ubiegłorocznej oferty promocyjnej to dowód, że klienci doceniają ich świetną termoizolacyjność, ciekawy design i przystępną cenę. W tegorocznej promocji dodatkowym atutem wielu produktów jest klasa przeciwwłamaniowa.

Czytaj więcej
LPU 67 Thermo – energooszczędna brama firmy Hörmann

LPU 67 THERMO – ENERGOOSZCZĘDNA BRAMA FIRMY HÖRMANN

Hörmann rozszerza swoją ofertę dobrze izolowanych termicznie bram garażowych. Oprócz bram segmentowych o grubości 42 mm, które doskonale sprawdzają się w garażach umieszczonych w bryle domu, proponuje teraz jeszcze cieplejsze bramy o grubości 67 mm – LPU 67 Thermo.

Czytaj więcej

H+H EASY - PAKIET PŁYTEK

Od zarania dziejów człowiek zmieniał otaczającą go przestrzeń zaznaczając swoją indywidualność i pomysłowość. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom oraz w myśl zasady, że budowanie powinno być szybkie i proste, firma H+H Polska oferuje swoim klientom beton komórkowy - inspirujący materiał konstrukcyjny do kształtowania nie tylko przestrzeni wokół nas ale i wnętrz budynków.

Czytaj więcej
Jak wybrać dachówkę ceramiczną – na co szczególnie zwrócić uwagę

JAK WYBRAĆ DACHÓWKĘ CERAMICZNĄ – NA CO SZCZEGÓLNIE ZWRÓCIĆ UWAGĘ

Jaki materiał budowlany cieszy się niezmiennie pełnym zaufaniem inwestorów i jest przez nich najchętniej wybierany do budowy domów? Ceramika. Charakteryzuje się bowiem doskonałymi parametrami w zakresie wytrzymałości, energooszczędności, bezpieczeństwa dla zdrowia, a ponadto podnosi wartość budynku. O ile cegła nie będzie widoczna pod elewacją, o tyle pokrycie dachowe pełni zawsze rolę pierwszoplanową. Czym się zatem kierować przy wyborze dachówki ceramicznej?

Czytaj więcej
Zaprawa cienkowarstwowa w energooszczędnych ścianach z betonu komórkowego H+H

ZAPRAWA CIENKOWARSTWOWA W ENERGOOSZCZĘDNYCH ŚCIANACH Z BETONU KOMÓRKOWEGO H+H

Bloczki z betonu komórkowego H+H wpisują się doskonale w trendy związane z budownictwem energooszczędnym. Już w tej chwili spełniają aktualne i przyszłe wymagania dotyczące izolacyjności termicznej ścian. Jednak myśląc o budynku energooszczędnym, nie możemy poprzestać tylko na wybraniu „ciepłego” bloczka ściennego. Bardzo ważnym elementem ściany, wpływającym na jej izolacyjność cieplną jest rodzaj zastosowanej zaprawy murarskiej.

Czytaj więcej
Okno balkonowe FGH-V Galeria - Zaproś świat do domu

OKNO BALKONOWE FGH-V GALERIA - ZAPROŚ ŚWIAT DO DOMU

Człowiek coraz częściej i dłużej przebywa w pomieszczeniach zamkniętych, lecz instynktownie poszukuje kontaktu z przyrodą.
Chce jak najdłużej cieszyć się otaczającym go środowiskiem i czerpać jak najwięcej z tego co stworzyła natura. Pomaga
to w odpoczynku i regeneracji do dalszej aktywności. Dlatego warto wykorzystać każdą nadarzającą się możliwość do stworzenia
warunków, które będą spełniać te oczekiwania. Jednym z takich rozwiązań jest montaż dużych okien balkonowych
Galeria na poddaszu.

Czytaj więcej
Dom aktywnych rozwiązań stworzony dla Twojego komfortu!

DOM AKTYWNYCH ROZWIĄZAŃ STWORZONY DLA TWOJEGO KOMFORTU!

KUP PROJEKT WYGODNEGO I ENERGOOSZCZĘDNEGO DOMU I ODBIERZ OKNO VELUX STANDARD PLUS!

Z inicjatywy firmy VELUX i Biura Projektów ARCHON+ powstała kolekcja projektów nowoczesnych domów nawiązująca do idei budownictwa aktywnego. Tworzą ją projekty energooszczędnych domów z rozbudowanym pakietem praktycznych rozwiązań zapewniających wyjątkowy komfort mieszkańcom.

Czytaj więcej
Ogrodosfera: Wybieramy wiatę tarasową

OGRODOSFERA: WYBIERAMY WIATĘ TARASOWĄ

Taras to jedno z tych miejsc, w których latem bardzo chętnie spędzamy czas. To właśnie tam opalamy się, czytamy książki, jemy posiłki, spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi. Niestety jednak, im więcej aktywności przenosimy na taras, tym większej ilości rzeczy potrzebujemy tam przechowywać: meble, leżaki, zabawki dla dzieci, książki, poduszki i koce... są to rzeczy, których nie da się w jednej chwili przenieść do domu gdy zrywa się wiatr lub deszcz. Dlatego wiele osób decyduje się na zbudowanie zadaszenia na tarasie.

Czytaj więcej
Okno PROLUX firmy Oknoplast Produktem Roku 2016 na włoskim rynku

OKNO PROLUX FIRMY OKNOPLAST PRODUKTEM ROKU 2016 NA WŁOSKIM RYNKU

Rok po rozpoczęciu sprzedaży, Prolux – rewolucyjne okno firmy Oknoplast – zdobyło prestiżową nagrodę, Produkt Roku 2016 na włoskim rynku. Po raz pierwszy w historii konkursu zwyciężył produkt reprezentujący kategorię stolarki okiennej. Nagroda ta – będąca wyrazem uznania dla najbardziej innowacyjnych wyrobów – została przyznana wyłącznie na podstawie głosów oddanych przez ponad 12.000 konsumentów.

Czytaj więcej
Drzwi zewnętrzne Hörmann Thermo65 – energooszczędność na wymiar

DRZWI ZEWNĘTRZNE HÖRMANN THERMO65 – ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ NA WYMIAR

Producenci polecają

Wysoka termoizolacyjność, skuteczne zabezpieczenia przeciwwłamaniowe, trwałość oraz atrakcyjny wygląd – takie cechy powinny mieć idelane drzwi wejściowe. Budujący i remontujący domy coraz częściej szukają też drzwi, które jednocześnie można kupić na określony wymiar bez żadnej dopłaty. Stalowe drzwi wejściowe Thermo65 firmy Hörmann spełniają wszystkie wymienione powyżej oczekiwania.

Czytaj więcej
Napęd PortaMatic do drzwi wewnętrznych

NAPĘD PORTAMATIC DO DRZWI WEWNĘTRZNYCH

Proste czynności dnia codziennego od osób niepełnosprawnych wymagają czasem sporo wysiłku. Trudną do pokonania barierą bywają dla nich drzwi wewnątrz mieszkania. Ale także w pełni sprawnym sprawiają one czasem kłopot. Wtedy komfort życia zwiększyć może nagrodzony Złotym Medalem na targach BUDMA 2016 napęd do drzwi PortaMatic firmy Hörmann.

Czytaj więcej
Ocieplaj efektywnie z Austrotherm EPS Fassada Premium Reflex

OCIEPLAJ EFEKTYWNIE Z AUSTROTHERM EPS FASSADA PREMIUM REFLEX

W dobie rosnących cen energii nieodzownym aspektem podczas realizacji procesu inwestycyjnego jest właściwy dobór materiałów termoizolacyjnych, które będą w stanie sprostać oczekiwaniom wymagającego klienta. W związku z powyższym, oferty producentów płyt styropianowych są ciągle poszerzane.

Czytaj więcej
Ogrodosfera: Wiata garażowa - dobra alternatywa dla garażu

OGRODOSFERA: WIATA GARAŻOWA - DOBRA ALTERNATYWA DLA GARAŻU

Wiata garażowa, mimo że jest uznawana często za mniej bezpieczną formę przechowywania samochodu niż garaż zamknięty, w praktyce sprawdza się zaskakująco dobrze. Chroni auto przed dużymi wahaniami temperatur, wiatrem, opadami i słońcem. Świetnie komponuje się z bryłą domu, a dzięki temu, że stwarza możliwości przejazdu, można ustawić ją niemal w dowolnej pozycji na działce.

Czytaj więcej
Urządzamy ogród: co powinno się w nim znaleźć? Wywiad z właścicielem marki Ogrodosfera

URZĄDZAMY OGRÓD: CO POWINNO SIĘ W NIM ZNALEŹĆ? WYWIAD Z WŁAŚCICIELEM MARKI OGRODOSFERA

Jak urządzić ogród? Co zrobić, aby nasz ogród był miejscem wyjątkowym: takim, w którym chce się przebywać? Jak sprawić, aby ogród był ozdobą całej posesji, na której znajduje się nasz dom? Zapraszamy dziś do przeczytania kilku wskazówek od osoby, która o urządzaniu ogrodów wie wiele: pana Lecha Niteckiego, właściciela marki Ogrodosfera, naszego partnera.

Czytaj więcej

WIDOCZNIE WIĘCEJ DESIGNU I ZERO ZAOKRĄGLEŃ W OKNIE PIXEL – NOWYM AUTORSKIM PRODUKCIE OKNOPLAST

OKNOPLAST wprowadza do swojej oferty nowe autorskie okno PIXEL, którego cechą charakterystyczną jest nowoczesny wąski profil o wyrafinowanym, kanciastym kształcie. Ten przełomowy produkt stanowi odpowiedź na najnowsze trendy architektoniczne, w których kluczową rolę odgrywją światło i przestrzeń. PIXEL jest innowacyjnym połączeniem designu z zaawansowanymi technologiami.

Czytaj więcej

SYSTEM PROLUX DLA TWOJEGO DOMU

W czasie zimy zauważyliście, że szczelność Waszych okien się pogarsza? Chcielibyście przywrócić im wcześniejszą kondycję? Może czas pomyśleć o wymianie okien? Mamy dla Was wiosenną kampanię promocyjną „Okna bez VAT”, w ramach której przy zakupie dowolnych produktów okiennych firmy Oknoplast możecie otrzymać rabat stanowiący równowartość kwoty podatku VAT. Promocja potrwa do końca kwietnia.

Czytaj więcej
TERMO ORGANIKA - tynki zewnętrzne do aplikacji mechanicznej

TERMO ORGANIKA - TYNKI ZEWNĘTRZNE DO APLIKACJI MECHANICZNEJ

Tynki zewnętrzne Termo Organika®: akrylowy TO-TAm, silikonowy TO-TSm i polikrzemianowy TO-TPm do aplikacji mechanicznej są częścią Kompletnego Systemu Ociepleń Termo Organika. Mogą być również stosowane do wykonywania cienkowarstwo­wych wypraw tynkarskich na podłożach mineralnych, np. betono­wych, starych tynkach cementowych, cementowo-wapiennych, a także na innych podłożach, np. malowanych farbami, płytach gip­sowo-kartonowych czy płytach drewnopodobnych.

Czytaj więcej
SOLBET - Producent betonu komórkowego

SOLBET - PRODUCENT BETONU KOMÓRKOWEGO

Firma SOLBET to największy producent betonu komórkowego w Polsce z ponad 60-letnią tradycją. Marka jest znana i ceniona nie tylko w Polsce, ale również na całym kontynencie. Każdego roku na rynki europejskie trafiają prawie dwa miliony metrów sześciennych najwyższej jakości produktów SOLBET.

Czytaj więcej
Cały dom pod ręką: sterowanie domem z Systemem LOOX

CAŁY DOM POD RĘKĄ: STEROWANIE DOMEM Z SYSTEMEM LOOX

Sterowanie inteligentnym domem powinno być bardzo proste i intuicyjne. Jako użytkownik systemu powinieneś mieć dostęp do szybkiej kontroli nad wszystkimi urządzeniami oraz możliwość łatwej zmiany ich funkcjonalności. Opisane wyżej zalety zapewni Ci dedykowana aplikacja LOOXapp, która stworzona została z myślą o intuicyjnym sterowaniu oraz konfiguracji inteligentnego domu, która nie wymaga korzystania z usług specjalisty.

Czytaj więcej
Dlaczego warto wybrać System Inteligentnego domu LOOX?

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SYSTEM INTELIGENTNEGO DOMU LOOX?

Na rynku domowej automatyki generalnie można wyróżnić dwa rodzaje systemów: przewodowe oraz bezprzewodowe. Każde z nich ma swoje wady oraz zalety, oraz jest polecane do konkretnego rodzaju budynków. Pytanie więc czym wśród wszystkich tych rozwiązań wyróżnia się System LOOX? Odpowiedź jest prosta: łączy on zalety każdego z systemów, jednocześnie eliminując ich wady.

Czytaj więcej
Możliwości Systemu LOOX – inteligentny dom w przystępnej cenie

MOŻLIWOŚCI SYSTEMU LOOX – INTELIGENTNY DOM W PRZYSTĘPNEJ CENIE

Systemy inteligentnych domów cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wynika to z faktu, iż coraz więcej osób dostrzega korzyści wynikające z posiadania takiej instalacji, którymi niewątpliwie są energooszczędność oraz zwiększenie komfortu domowników. System LOOX został stworzony w odpowiedzi na potrzeby osób szukających niedrogich rozwiązań, które zapewnią korzyści płynące z posiadania systemu inteligentnego domu. Poznaj jego możliwości.

Czytaj więcej
ALUPROF - Okna do domów pasywnych

ALUPROF - OKNA DO DOMÓW PASYWNYCH

Elementem wyróżniającym współczesne budownictwo jest wzrost liczy przeszkleń. Do ich konstrukcji nie wykorzystuje się jednak standardowych materiałów, a systemy o najlepszych parametrach. Nowy system okien pasywnych Aluprof łączy w sobie duże możliwości techniczne, doskonałą ochronę cieplną i estetykę.

Czytaj więcej
H+H Beton komórkowy – najważniejsza jakość

H+H BETON KOMÓRKOWY – NAJWAŻNIEJSZA JAKOŚĆ

Jednym z podstawowych filarów idei „Build with ease – Buduj z łatwością” na których oparta jest strategia H+H jest produkcja najwyższej jakości betonu komórkowego.

Czytaj więcej
ISOVER - renomowana marka wśród materiałów izolacyjnych

ISOVER - RENOMOWANA MARKA WŚRÓD MATERIAŁÓW IZOLACYJNYCH

ISOVER - renomowana marka materiałów izolacyjnych – lider wśród producentów wełny mineralnej szklanej – oferuje szeroki wachlarz najwyższej jakości produktów do izolacji w budownictwie ogólnym i izolacji technicznych wyposażenia budynków oraz stosowanych w przemyśle i energetyce. W portfolio produktów Firma posiada izolacje z wełny mineralnej zarówno z włókien szklanych, jak i skalnych.

Czytaj więcej
Rozwiązania kompleksowe. Koncepty RAVAK – spójna aranżacja łazienki.

ROZWIĄZANIA KOMPLEKSOWE. KONCEPTY RAVAK – SPÓJNA ARANŻACJA ŁAZIENKI.

Bardzo ważnym elementem aranżacji łazienki są odpowiednio dobrane i spójne estetycznie sprzęty łazienkowe. RAVAK wychodzi naprzeciw takim potrzebom proponując kompleksowe rozwiązania jakimi są koncepty RAVAK.

Czytaj więcej
Beton komórkowy SOLBET - przepis na ciepły i trwały dom

BETON KOMÓRKOWY SOLBET - PRZEPIS NA CIEPŁY I TRWAŁY DOM

Budowa domu to często inwestycja życia. W większości przypadków pochłania nie tylko zgromadzone oszczędności, ale rodzi ogromne zobowiązania finansowe na przyszłość w postaci kosztów utrzymania budynku oraz często kredytu zaciągniętego na wiele lat. Gwarancją sukcesu tego przedsięwzięcia jest wybór sprawdzonych materiałów budowlanych, takich jak beton komórkowy.

Czytaj więcej
ALUPROF - montaż rolet zewnętrznych

ALUPROF - MONTAŻ ROLET ZEWNĘTRZNYCH

Aluprof S.A. to jeden z wiodących europejskich dystrybutorów systemów aluminiowych dla budownictwa. W ofercie firmy dostępne są systemy okienno – drzwiowe, fasadowe, rolet i bram oraz stalowe.

Czytaj więcej
ALUPROF - rodzaje rolet

ALUPROF - RODZAJE ROLET

Montaż rolet zewnętrznych pozwala na redukcję wydatków na energię przez cały rok nawet o 30 %. Do tej pory rolety postrzegane były często jako luksusowy dodatek, element ozdobny, pozbawiony istotnych funkcji. Tymczasem pełnią one ważną role, jeśli chodzi o komfort użytkowania obiektu. W niesprzyjających warunkach atmosferycznych stanowią barierę, która skutecznie chroni okna przed deszczem, śniegiem czy wiatrem. Z kolei latem doskonale zabezpieczają właśnie przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Czytaj więcej
CEDRAL - Deska elewacyjna CEDRAL - sposób na doskonałe wykończenie budynku

CEDRAL - DESKA ELEWACYJNA CEDRAL - SPOSÓB NA DOSKONAŁE WYKOŃCZENIE BUDYNKU

Obecnie inwestorzy coraz bardziej zwracają uwagę na jakość elementów wykończeniowych. Powinny być one trwałe, odpowiednio odporne na czynniki atmosferyczne oraz dobrze wyglądać. Ciekawym rozwiązaniem w zakresie wykończeń fasad jest zastosowanie deski elewacyjnej wykonanej z włóknocementu.

Czytaj więcej
CREATON - Abc budowy: montaż dachówki

CREATON - ABC BUDOWY: MONTAŻ DACHÓWKI

Producenci polecają

Dachówki ceramiczne typu „holenderka płaska” marki CREATON charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne oraz lepszą szczelnością (w porównaniu z innymi rodzajami pokryć dachowych). Decydując się na ten rodzaj pokrycia inwestor zyskuje pewność, że spełni ono jego oczekiwania. Zaletą powyższych dachówek są wysokie zamki boczne i górne, które zapobiegają przedostawaniu się deszczu lub śniegu co sprawia, że całe pokrycie jest bardzo szczelne.

Czytaj więcej
ELFA - uporządkowane poddasze

ELFA - UPORZĄDKOWANE PODDASZE

Posiadanie funkcjonalnej i pojemnej garderoby ułatwia utrzymanie ładu i porządku w domu jednorodzinnym oraz daje komfort wszystkim domownikom.

Czytaj więcej
FAKRO - Sprawdzone okna dachowe

FAKRO - SPRAWDZONE OKNA DACHOWE

Firma FAKRO to wiodący producent okien dachowych na świecie - sprawdź zlety ich produktów.

Czytaj więcej
FAKRO - Markizy do okien pionowych - skuteczna ochrona przed upałem

FAKRO - MARKIZY DO OKIEN PIONOWYCH - SKUTECZNA OCHRONA PRZED UPAŁEM

Energooszczędność to jedno z kluczowych zagadnień we współczesnym budownictwie. Stale rosnące ceny nośników energii oraz coraz większa świadomość społeczna dotycząca ochrony środowiska skłaniają nas do stosowania rozwiązań o jak najlepszych parametrach termoizolacyjnych.

Czytaj więcej
H+H Budowa energooszczędnego domu z betonu komórkowego H+H – jak uniknąć błędów?

H+H BUDOWA ENERGOOSZCZĘDNEGO DOMU Z BETONU KOMÓRKOWEGO H+H – JAK UNIKNĄĆ BŁĘDÓW?

Beton komórkowy H+H jest materiałem idealnie wpisującym się w aktualne trendy ograniczające zużycie energii i co za tym idzie zmniejszające wpływ człowieka na degradację środowiska naturalnego. Jest to efekt najlepszych parametrów izolacji termicznych betonu komórkowego wśród materiałów ściennych.

Czytaj więcej
H+H - System budowy H+H  - najnowocześniejsze rozwiązania ścienne obniżające koszty murowania

H+H - SYSTEM BUDOWY H+H - NAJNOWOCZEŚNIEJSZE ROZWIĄZANIA ŚCIENNE OBNIŻAJĄCE KOSZTY MUROWANIA

System do budowy ścian z bloczków z betonu komórkowego firmy H+H Polska należy do najbardziej zaawansowanych technicznie rozwiązań w tej branży budownictwa. Począwszy od energooszczędnych bloczków o doskonałych parametrach cieplnych wyposażonych w technologię pióro-wpust, poprzez stosowanie do ich łączenia nowoczesnych zapraw do cienkich spoin, po elementy uzupełniające takie jak gotowe nadproża, kształtki U czy elementy o zwiększonych gabarytach.

Czytaj więcej
HÖRMANN - Drzwi zewnętrzne na miarę czasów.

HÖRMANN - DRZWI ZEWNĘTRZNE NA MIARĘ CZASÓW.

Ciągle rosnące koszty energii powodują, że dla budujących i modernizujących domy coraz większe znaczenie ma izolacyjność cieplna drzwi zewnętrznych. Przełomem są oferowane przez firmę Hörmann drzwi do domów pasywnych ThermoCarbon o niespotykanym dotąd współczynniku przenikania ciepła.

Czytaj więcej
Światowy lider produkcji elektronarzędzi ma już ponad 100 lat!

ŚWIATOWY LIDER PRODUKCJI ELEKTRONARZĘDZI MA JUŻ PONAD 100 LAT!

MAKITA to światowy producent nr 1 elektronarzędzi profesjonalnych. Posiada swoje fabryki w Japonii, Chinach, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Rumunii.

Czytaj więcej
OKNOPLAST - Okno Winergetic Premium Passive - widocznie więcej technologii

OKNOPLAST - OKNO WINERGETIC PREMIUM PASSIVE - WIDOCZNIE WIĘCEJ TECHNOLOGII

Okno piękne, funkcjonalne czy ciepłe? To jedno z pierwszych pytań, które pojawia się przy podejmowaniu decyzji o zakupie stolarki. W ofercie OKNOPLAST pojawiło się nowe, energooszczędne okno Winergetic Premium, które łączy zaawansowane rozwiązania technologiczne i elegancką, zaokrągloną na zewnątrz linię profilu.

Czytaj więcej
OKNOPLAST - tworzymy idealną przestrzeń codziennego życia

OKNOPLAST - TWORZYMY IDEALNĄ PRZESTRZEŃ CODZIENNEGO ŻYCIA

Producenci polecają

Pasja tworzenia, najnowsze rozwiązania technologiczne, design zorientowany na zmieniające się potrzeby i trendy, połączenie ekonomii i ergonomii użytkowania – tworzymy idealną przestrzeń codziennego życia.

Czytaj więcej
PURMO - producent grzejników i ogrzewania podłogowego

PURMO - PRODUCENT GRZEJNIKÓW I OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO

Rettig Heating Sp. z o.o. jest częścią koncernu Rettig ICC Group, największego światowego producenta grzejników. Sztandarową marką koncernu jest Purmo, niekwestionowany lider na wielu europejskich rynkach, również w Polsce. W Polsce firma posiada nowoczesną fabrykę w Rybniku, gdzie produkowane są grzejniki płytowe oraz izolacja rolljet do systemu wodnego ogrzewania podłogowego. Pod marką Purmo w Polsce sprzedawane są grzejniki płytowe, grzejniki konwektorowe, grzejniki dekoracyjne, grzejniki łazienkowe, grzejniki elektryczne, grzejniki kanałowe, wodne i elektryczne ogrzewanie podłogowe oraz systemy rurowe. Na swoje produkty Purmo udziela 10-letniej gwarancji.

Czytaj więcej
SCHIEDEL - Systemy kominowe i systemy wentylacyjne

SCHIEDEL - SYSTEMY KOMINOWE I SYSTEMY WENTYLACYJNE

Systemy kominowe Schiedel to kominy nowej generacji spełniające wszelkie oczekiwania Klientów i jednocześnie spełniające wymogi polskich norm budowlanych.

Czytaj więcej
TERMO ORGANIKA -Termo zysk

TERMO ORGANIKA -TERMO ZYSK

System ociepleń Termo Organika to zestaw materiałów, który pozwala na stworzenie optymalnej izolacji cieplnej budynku. Wszystkie elementy są wysokiej jakości, wzajemnie się uzupełniają, doskonale do siebie pasują i w efekcie pozwalają na uzyskanie najwyższych standardów budowlanych. To również szybki zwrot pieniędzy zainwestowanych w ocieplenie i gwarancja oszczędności na ogrzewaniu.

Czytaj więcej
VELUX - Życie pełne światła

VELUX - ŻYCIE PEŁNE ŚWIATŁA

Nowa Generacja okien VELUX jest dostępna w szerokiej gamie modeli o różnych funkcjach i sposobach otwierania: okna obrotowe, uchylno-obrotowe, wyłazowe. Dostępna jest również pełna gama rolet, żaluzji, markiz idealnie pasujących do nowych profili okna i przeznaczonych do samodzielnego montażu w zaledwie kilka minut. Okna Nowej Generacji VELUX uzyskały korzystniejszy bilans energetyczny dzięki lepszej izolacyjności, jak również poprawie zdolności do pozyskiwania energii słonecznej. O innowacyjności nowych okien VELUX świadczy fakt, że zostały one objęte 18 zgłoszeniami patentowymi i 6 zastrzeżonymi wzorami towarowymi.

Czytaj więcej

POROTHERM DRYFIX – PRZEŁOM W STOSOWANIU ZAPRAWY MURARSKIEJ

Ceramika w budownictwie to moda, która nie przemija. Kariera pustaków poryzowanych jest dostatecznym dowodem na potwierdzenie tych słów. Ewolucja samego budulca to jednak nie wszystko – nowatorskie pomysły pojawiają się także w przypadku metod jego łączenia. Przykładem może być tutaj nowa zaprawa murarska w ofercie firmy Wienerberger w postaci pianki. Przeznaczona dla tych, którzy cenią jednocześnie tempo i jakość pracy na budowie.

Czytaj więcej

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Newsletter
Bądź na bieżąco Zapisz się teraz
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

162 007 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
2018 01 03 archonhome a
2018 01 03 archonhome b

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

12 37 21 900