STIGA

Stiga sp. z o.o.

62-081 Baranowo, ul. Rzemieślnicza 87
www.stiga.pl

Gdy jeszcze kiedyś, ponad 20 lat temu rozpoczynaliśmy pracę w naszych ogrodach, towarzyszyły nam często przewodowe urządzenia elektryczne. Te jednak dość szybko zostały wyparte przez wygodniejsze rozwiązania spalinowe. A co jeśli można połączyć zalety obu rozwiązań, a także dodać kolejne? Dziś coraz chętniej wracamy więc do ekologicznych korzeni, a to dzięki rozwiązaniom akumulatorowym STIGA.

wygoda

Coraz więcej urządzeń codziennego użytku korzysta z akumulatorów. O ile zdążyliśmy się przyzwyczaić do takich rozwiązań w przypadku smartfonów czy laptopów, to nie każdy zdaje sobie sprawę z szeregu zalet, jakie niosą ze sobą urządzenia akumulatorowe zaprojektowane do pracy w ogrodach. Niezależnie od tego, czy nasze zielone tereny są małe, średnie czy duże, warto rozważyć przesiadkę na właśnie takie rozwiązania. A więc jakie są najważniejsze zalety urządzeń akumulatorowych STIGA?

Cisza, za którą będą wdzięczni domownicy oraz… sąsiedzi!

W porównaniu do klasycznych, spalinowych rozwiązań, urządzenia akumulatorowe generują dużo mniejszy hałas. Docenią to zwłaszcza mieszkańcy osiedli o niskiej zabudowie, z własnymi domami czy szeregówkami, gdzie każdy pragnie pięknego ogrodu. Ponadto w niektórych miejscach użyteczności publicznej, np. w okolicy szpitali czy w parkach stosowanie maszyn spalinowych jest niewskazane, a korzystanie ze sprzętów zasilanych elektrycznie może być niemożliwe ze względu na brak dostępności źródła prądu. Sprzęt akumulatorowy jest w tym przypadku jedyną alternatywą.

Takie rozwiązanie rewelacyjnie sprawdzi się także w przydomowym ogrodzie - ograniczony w dużej mierze hałas docenią nie tylko domownicy, ale również sąsiedzi i… my! Czy jest bowiem coś przyjemniejszego od przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych w naszych ogrodach przy znacznej redukcji hałasu i nieprzyjemnych wibracji? To jednak nie koniec zalet.

Brak kabli, minimalna ingerencja w obsługę i konserwacja ograniczona do minimum

Urządzenia STIGA są praktycznie bezawaryjne i bezobsługowe - nie wymagają tego typu konserwacji, jak silniki spalinowe, jednocześnie eliminując konieczność transportowania i przechowywania paliwa. Nie musimy też martwić się o regularną wymianę świec, oleju czy filtrów. Jednostka napędowa, jaką jest silnik elektryczny, nie wymaga z naszej strony właściwie żadnej ingerencji.

Z kolei brak kabli docenią nie tylko ci, którzy w swoich ogrodach posiadają mnóstwo nasadzeń, skalniaków czy drzew, ale także właściciele dużych trawników. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego, niż brak troski o przewód, który przecież w wielu sytuacjach stanowi realne zagrożenie - wystarczy bowiem chwila nieuwagi. Dodatkową zaletą urządzeń STIGA jest to, że dzięki swoim gabarytom oraz niewielkiej wadze można je łatwo przechowywać.

Wiele urządzeń, jeden akumulator

Podstawową zaletą, którą charakteryzują się bezprzewodowe urządzenia akumulatorowe, jest ich różnorodność. W palecie narzędzi znajdziemy urządzenia, które pomogą nam w wykonaniu niemal każdego ogrodowego zadania. Nieustający rozwój technologii sprawił, że akumulatory są wystarczająco małe, by obsługiwać niewielkie urządzenia np. sekator akumulatorowy SHT 100 AE 2.0 Ah i wystarczająco potężne, by obudzić do życia traktory ogrodowe, takie jak STIGA Swift!

wygoda

Co ciekawe, jeden akumulator STIGA pasuje do wszystkich urządzeń z danej serii, a nawet pomiędzy seriami 3, 5, 7 i 9. Jak to możliwe? Otóż ogniwa zasilające STIGA ePower same dobierają moc do urządzenia, w którym się znajdują, równoważąc pobór energii i moc potrzebną do wykonania pracy.

W danym momencie urządzenie więc otrzymuje dokładnie taki prąd, jakiego potrzebuje, co również wpływa pozytywnie na żywotność akumulatorów. W STIGA cały czas rozwijamy technologie akumulatorowe - żywotność baterii to nie tylko realny zysk dla użytkownika, ale także środowiska.

Akumulatory w STIGA są testowane w prawdziwych warunkach, a nie laboratoryjnych, a ich żywotność sięga ponad 600 pełnych ładowań! Co więcej, decydując się na dedykowaną ładowarkę, możemy w znaczący sposób skrócić uzupełnianie ogniwa. W zależności od akumulatora i jego pojemności, może to być nawet 120 minut. Nie musimy więc posiadać kilku ogniw, nawet przy posiadaniu wielu urządzeń danej serii - często wystarczy odpowiednie zaplanowanie prac w ogrodzie. Jednak posiadanie kilku akumulatorów powoduje, że właściwie nie musimy mieć nawet małych przerw w dbaniu o naszą zieleń - można pracować na okrągło!

Dla kogo i kiedy?

W STIGA projektujemy urządzenia tak, aby spełniały oczekiwania zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych ogrodników. Niezależnie od areału, o który musimy zadbać, w portfolio znajdziemy rozwiązania z serii Essential, Experience oraz Expert. Co jednak łączy je wszystkie to fakt, że wszystkie są przyjazne użytkownikowi oraz środowisku.

Projektując urządzenia w STIGA dbamy także o wygodę. Im mniej do dźwigania – tym lepiej. Może przez pierwsze 15 minut nie ma tu dużego znaczenia, ale przy dłuższej pracy każdy dekagram zaczyna nieznośnie ciążyć. Zaskoczy Cię lekkość, którą charakteryzują się wielofunkcyjne urządzenia akumulatorowe. Przykładowo, podkrzesywarka + sekator akumulatorowy na wysięgniku SMT 100 AE 4.0 AE waży ok. 4,5 kg. Dla porównania urządzenie spalinowe podobnej klasy będzie miało masę ok 5,5-6 kg.

akumulator

Asortyment rozwiązań akumulatorowych bazujących na STIGA ePower jest cały czas rozwijany o kolejne innowacje i nowe urządzenia. Już teraz bez problemu możemy wyposażyć się w urządzenia, które pozwolą na kompleksową pielęgnację całego ogrodu - od koszenia, przycinania, pielęgnacji drzew i krzewów, po utrzymanie porządku czy nawet odśnieżanie.

Warto więc spojrzeć przychylnie w kierunku rozwiązań akumulatorowych. A że wiosna rozgaszcza się w naszych ogrodach coraz bardziej, lepiej nie zwlekać do ostatniej chwili!

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Producenci polecają

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?