PROJEKTY MAŁYCH DOMÓW dostosowane do różnych potrzeb

PROJEKTY MAŁYCH DOMÓW DOSTOSOWANE DO RÓŻNYCH POTRZEB

Podczas poszukiwań projektu domu jednym z podstawowych kryteriów wyboru jest wielkość jego powierzchni użytkowej. Wśród Inwestorów rosnąca popularnością cieszą się projekty małych domów do 150 m2, których nieduży metraż w bezpośredni sposób przekłada się na względy ekonomiczne, związane z niższymi kosztami budowy jak i tańszą eksploatacją domu.

Czytaj więcej
9 cech idealnego domu - Dom w srebrzykach

9 CECH IDEALNEGO DOMU - DOM W SREBRZYKACH

„Dom w srebrzykach” to projekt inny niż wszystkie, które do tej pory zostały zaprojektowane przez architektów pracowni ARCHON+. Przed przystąpieniem do pracy, projektanci postanowili zasięgnąć opinii obecnych oraz przyszłych Inwestorów. Innymi słowy, oddali w ich ręce wszystkie kluczowe decyzje związane z bryłą, charakterem budynku, rozkładem pomieszczeń. Uczestnicy zabawy „Zaprojektuj z nami swój wymarzony dom” mogli zadecydować o najdrobniejszych detalach, być może swojego przyszłego domu.

Czytaj więcej
12 najpiękniejszych realizacji projektów ARCHON+

12 NAJPIĘKNIEJSZYCH REALIZACJI PROJEKTÓW ARCHON+

Wybieramy projekt domu

Zapraszamy do obejrzenia 12 najpiękniejszych współczesnych domów jednorodzinnych zrealizowanych według projektów ARCHON+. Wśród nich znajdują się zarówno domy małe i tanie w budowie, jak i rezydencje dla Inwestorów poszukujących przestrzeni połączonej z oryginalną architekturą. Zobacz jak inni spełnili marzenia o własnym domu i zainspiruj się wyjątkowymi aranżacjami.

Czytaj więcej
Dom w cenie mieszkania? To możliwe!

DOM W CENIE MIESZKANIA? TO MOŻLIWE!

Wybieramy projekt domu

Decyzja o tym, gdzie zamieszkamy będzie miała znaczący wpływ na przyszłość rodziny, jej niezależność, bezpieczeństwo i komfort życia. Aby dokonać słusznego wyboru i niczego nie żałować koniecznie należy rozważyć wszystkie możliwe warianty. O urokach życia w prywatnym domu, o tym, że jego budowa wcale nie musi być droższa niż kupno średniej wielkości mieszkania przeczytasz poniżej. Podpowiemy również jakie trzeba spełnić warunki, żeby ekonomicznie poprowadzić budowę i cieszyć się z uroków mieszkania we własnym domu.

Czytaj więcej
Dobrze zaprojektowany i wygodny dom parterowy

DOBRZE ZAPROJEKTOWANY I WYGODNY DOM PARTEROWY

W ostatnich latach Inwestorzy coraz częściej decydują się na realizację funkcjonalnych i nowoczesnych domów parterowych.
Sprawdź, czym powinieneś się kierować dokonując wyboru projektu swojego wymarzonego domu

Czytaj więcej
Większy PUM to większy zysk z Twojej Inwestycji!

WIĘKSZY PUM TO WIĘKSZY ZYSK Z TWOJEJ INWESTYCJI!

Wybieramy projekt domu

Sprzedaż lokali i budynków mieszkalnych to inwestycja, która wymaga dostosowania oferty do oczekiwań nabywców, analizy potrzeb na rynku nieruchomości oraz znajomości aktualnych standardów w budownictwie. Obok tak istotnych aspektów, jak lokalizacja czy okoliczna infrastruktura, bardzo duże znaczenie ma właściwie dobrany projekt architektoniczny. To on zapewni atrakcyjną estetykę zabudowy, odpowiednią strukturę i funkcjonalność mieszkań, które wraz z pozostałymi elementami zagwarantują powodzenie oferty wśród Klientów.

Czytaj więcej
Współczesna stodoła – tradycyjna bryła w nowoczesnym wydaniu

WSPÓŁCZESNA STODOŁA – TRADYCYJNA BRYŁA W NOWOCZESNYM WYDANIU

Moda bywa zmienna – także ta w architekturze. Jednak podobnie, jak na paryskich wybiegach, również i w budownictwie, klasyka ma ogromne znaczenie. Zapomniana niegdyś stodoła to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów architektonicznych. Dzięki swoim prostym kształtom stała się źródłem inspiracji dla miłośników designu – bryła na bazie prostokąta, zwieńczona dwuspadowym dachem jest dziś obiektem nowoczesnym, estetycznym, idealnie wpisującym się w polski krajobraz.

Czytaj więcej
Jak wybrać idealny projekt domu

JAK WYBRAĆ IDEALNY PROJEKT DOMU

Właściwe określenie wielkości domu to kluczowy warunek wyboru odpowiedniego projektu (nie powinien on być ani za mały, ani za duży). W tym celu najlepiej jest przydzielić każdemu z domowników jakąś orientacyjną powierzchnię, a następnie dodać do niej powierzchnię pomieszczeń użytkowanych wspólnie, takich jak pokój dzienny, kuchnia, jadalnia, łazienka oraz pomieszczenia pomocnicze. Wnikliwie przeprowadzona analiza pozwoli uświadomić sobie, jakiej wielkości dom naprawdę potrzebujesz.

Czytaj więcej
Pozwolenie na budowę domu

POZWOLENIE NA BUDOWĘ DOMU

Wybieramy projekt domu

Aby z powodzeniem rozpocząć realizację budowy swojego wymarzonego domu, potrzebujesz uzyskać z urzędu formalne pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego. Procedura ta nie jest skomplikowana, wymaga jedynie zgromadzenia kompletu dokumentów oraz złożenia ich w odpowiednim organie administracji architektoniczno-budowlanej. Poniżej przedstawiamy krok po kroku ścieżkę postępowania oraz spis wymaganych dokumenów.

Czytaj więcej
Poznaj możliwości projektów domów dwulokalowych  do intensywnej zabudowy jednorodzinnej!

POZNAJ MOŻLIWOŚCI PROJEKTÓW DOMÓW DWULOKALOWYCH DO INTENSYWNEJ ZABUDOWY JEDNORODZINNEJ!

Budynki dwulokalowe, to szczególny rodzaj domów, przeznaczonych dla dwóch rodzin, które mogą być zrealizowane na terenach przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną. Ze względu na niższe koszty zakupu działki, tańszą realizację inwestycji oraz eksploatacji domu, budynki dwulokalowe są bardzo interesującą propozycją zarówno dla inwestorów indywidualnych, jako np. domy wielopokoleniowe, jak i dla Deweloperów oraz osób realizujących domy lub mieszkania na sprzedaż czy wynajem.

Czytaj więcej
12 najpiękniejszych realizacji projektów ARCHON+, edycja 2016

12 NAJPIĘKNIEJSZYCH REALIZACJI PROJEKTÓW ARCHON+, EDYCJA 2016

Każdego roku otrzymujemy dziesiątki zdjęć przedstawiających Wasze wymarzone domy zrealizowane na podstawie projektów ARCHON+. Podsumowaliśmy dla Was rok 2016. Zapraszamy do obejrzenia 12 najpiękniejszych realizacji. Wśród nich znajdziecie zarówno domy małe i tanie w budowie, których ergonomiczny układ pozwolił na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, jak i komfortowe rezydencje. Zobaczcie, jak inni spełnili swoje marzenia o własnym domu i znajdźcie inspirację.

Czytaj więcej
Dodatkowe rozwiązania energooszczędne dostępne w ARCHON+

DODATKOWE ROZWIĄZANIA ENERGOOSZCZĘDNE DOSTĘPNE W ARCHON+

Rozwój nowoczesnych technologii daje Inwestorom coraz więcej możliwości podnoszenia standardu energetycznego domu oraz komfortu jego użytkowania. Wyposażając budynek w dodatkowe, współpracujące ze sobą instalacje można zwiększyć efektywność energetyczną domu i ograniczyć koszty związane z jego ogrzewaniem czy przygotowywaniem ciepłej wody użytkowej.

Czytaj więcej
Poznaj najlepsze projekty domów ARCHON+

POZNAJ NAJLEPSZE PROJEKTY DOMÓW ARCHON+

Wybieramy projekt domu

Jeżeli szukacie ciekawych projektów domów o komfortowych wnętrzach i efektownym designie, marzycie o domu z poddaszem użytkowym, parterowym, a może piętrowym, poszukujecie nowoczesnych trendów w architekturze, czy może bardziej podobają Wam się domy w stylu tradycyjnym - koniecznie zobaczcie pełną, autorską ofertę gotowych projektów domów ARCHON+. Znajdziecie tutaj najlepsze projekty domów, tworzone z najwyższą starannością i dbałością o detale, by zapewnić mieszkańcom maksymalny poziom wygody. Hasło „Dom zaczyna się od dobrego projektu” pokazuje jak wiele zależy od tego wyboru. To projekt domu jest podstawą, która określa przyszły komfort użytkowania wymarzonego domu.

Czytaj więcej
Dom z poddaszem użytkowym czy parterowy?

DOM Z PODDASZEM UŻYTKOWYM CZY PARTEROWY?

Szukając idealnego projektu domu, który zapewni rodzinie komfortową przestrzeń do życia, rozważamy i analizujemy różne warianty, tak aby ostatecznie dokonać najlepszego dla nas wyboru. Każdy z nas chce również poznać koszty budowy domu, aby móc oszacować swoje możliwości finansowe i odpowiednio przygotować się do realizacji inwestycji.

Czytaj więcej
4 kroki do własnego domu

4 KROKI DO WŁASNEGO DOMU

Sprawdź jak krok po kroku rozpocząć budowę wymarzonego domu. Doradzimy jak wybrać idealny projekt domu dla siebie oraz jak dokonać jego adaptacji. Dowiesz się również, jak zgłosić budowę w urzędzie, złożyć wniosek o pozwolenie na budowę i wreszcie rozpocząć budowę domu..

Czytaj więcej

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PROJEKT ARCHON+

Posiadamy ponad 1800 projektów domów w stylu nowoczesnym i tradycyjnym. Poznaj wszystkie atuty naszych projektów domów i znajdź Swój wymarzony DOM.

Czytaj więcej
Warunki Zabudowy

WARUNKI ZABUDOWY

Decyzja o warunkach zabudowy została wprowadzona, by umożliwić budowę na obszarach, na których nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Czytaj więcej
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego

MIEJSCOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

Sprawdź jak uzyskać wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz warunki zabudowy.

Czytaj więcej
ARCHON+ to więcej niż projekt domu

ARCHON+ TO WIĘCEJ NIŻ PROJEKT DOMU

Wybieramy projekt domu

Kupując wybrany projekt domu ARCHON+ otrzymasz za darmo: bony rabatowe na zakupy w sklepach: archon.pl oraz archonhome.pl, praktyczne poradniki przydatne podczas budowy domu, inne materiały niezbędne w trakcie prowadzenia inwestycji

Czytaj więcej
Bezpłatne konsultacje projektowe w ARCHON+

BEZPŁATNE KONSULTACJE PROJEKTOWE W ARCHON+

POMOŻEMY, wybrać projekt domu, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.
SPRAWDZIMY, czy wybrany projekt domu odpowiada założeniom Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunkom Zabudowy oraz czy zmieści się na Twojej działce.
DORADZIMY, czy wprowadzone do projektu zmiany korzystnie wpłyną na wnętrze i bryłę budynku.

Czytaj więcej
Dopasuj projekt do działki

DOPASUJ PROJEKT DO DZIAŁKI

Przed zakupem działki, warto zwrócić się do Urzędu Gminy o Wypis i Wyrys z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP). Taki dokument jest niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę i pozwala zorientować się, jaki dom na wybranej działce będzie można zbudować.

Czytaj więcej
Usytuowanie domu na działce względem stron świata

USYTUOWANIE DOMU NA DZIAŁCE WZGLĘDEM STRON ŚWIATA

Jedną z najistotniejszych decyzji, którą trzeba podjąć przed rozpoczęciem budowy domu, jest właściwe usytuowanie budynku względem stron świata. Ważne jest takie zlokalizowanie strefy dziennej domu, aby jak najdłużej cieszyć się słońcem.

Czytaj więcej
Projekt domu na działkę na stoku

PROJEKT DOMU NA DZIAŁKĘ NA STOKU

Projekt domu na działkę ze spadkiem terenu musi odpowiadać nie tylko potrzebom całej naszej rodziny, założeniom Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunków Zabudowy, ale przede wszystkim musi zostać dopasowany do ukształtowania terenu na naszej działce.

Czytaj więcej
Zrealizuj marzenia o własnym domu

ZREALIZUJ MARZENIA O WŁASNYM DOMU

Wybieramy projekt domu

Biuro Projektów ARCHON+ już od ponad 28 lat realizuje marzenia rodzin o własnym domu. Nasze funkcjonalne i wyróżniające się ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi projekty domów spełniają indywidualne potrzeby i upodobania wielu Inwestorów. Gromadzimy wokół siebie osoby, które chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, ale również i takie, które poszukują wskazówek i cennych porad na kolejne etapy budowy domu.

Czytaj więcej
Projekt na wąską działkę

PROJEKT NA WĄSKĄ DZIAŁKĘ

Jeżeli planujecie Państwo budowę swojego wymarzonego domu na wąskiej działce to przed wyborem gotowego projektu domu z oferty ARCHON+ musicie zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Czytaj więcej
Projekt na działkę z wejściem od południa

PROJEKT NA DZIAŁKĘ Z WEJŚCIEM OD POŁUDNIA

Wybieramy projekt domu

Działka budowlana, z wjazdem od strony południowej jest bardzo reprezentacyjna ze względu na ogród, przylegający do ulicy. Aby zrealizować takie założenie konieczne będzie wybranie projektu domu, który będzie miał salon zlokalizowany obok wejścia do domu.

Czytaj więcej
5 inspirujących pomysłów na zadaszony taras

5 INSPIRUJĄCYCH POMYSŁÓW NA ZADASZONY TARAS

Wybieramy projekt domu

Zobacz w jaki sposób połączyć dom z ogrodem, aby zyskać dodatkową, atrakcyjną przestrzeń przynależną do domu i jednocześnie cieszyć się urokiem przydomowego ogródka niezależnie od pogody.

Czytaj więcej
Dom tradycyjny czy nowoczesny?

DOM TRADYCYJNY CZY NOWOCZESNY?

Decydując się na zakup projektu domu pamiętaj o tym, że styl domu możesz dopasować do Twojego stylu życia. Z pomocą naszego stylisty projektowego zobaczysz, jak w prosty sposób możesz nadać Twojemu domowi indywidualny charakter.

Czytaj więcej
Jak mieszkać wygodnie - czyli funkcjonalne zaplecze domu

JAK MIESZKAĆ WYGODNIE - CZYLI FUNKCJONALNE ZAPLECZE DOMU

Spiżarka, pralnia, garderoba, kotłownia, schowek na narzędzia ogrodnicze, sprzęt do sprzątania czy sprzęt sportowy  – bez takich miejsc trudno sobie wyobrazić codzienne, wygodne życie w domu.

Czytaj więcej

WYBIERZ KOLORY ELEWACJI DOMU

Zobacz jak łatwo możesz zmienić kolor swojego domu!

Czytaj więcej
Garaż w domu jednorodzinnym – razem czy osobno

GARAŻ W DOMU JEDNORODZINNYM – RAZEM CZY OSOBNO

Wybieramy projekt domu

Domy jednorodzinne budowane są coraz częściej z dala od centrum miast. Codzienne dojazdy do pracy lub szkoły wymagają posiadania własnego samochodu, który najchętniej parkujemy we własnym garażu.

Czytaj więcej
Projekty domów dwuetapowych

PROJEKTY DOMÓW DWUETAPOWYCH

Budowę domu można zaplanować w taki sposób, aby w pierwszym etapie użytkować tylko fragment budynku, zostawiając na później wykończenie pozostałej części. Najczęściej Inwestorzy decydują się na opóźnienie wykończenia poddasza, urządzając wyłącznie parter domu. Takie rozwiązanie pozwala rozłożyć koszty budowy w czasie, np. do momentu, kiedy rodzina się powiększy, lub będą środki finansowe na drugi etap budowy.

Czytaj więcej
Projekty domów tanich w budowie

PROJEKTY DOMÓW TANICH W BUDOWIE

Wybieramy projekt domu

Planując budowę domu i analizując koszty realizacji, z pewnością wielu Inwestorów zastanawia się na czym można zaoszczędzić, aby zminimalizować wydatki. To, ile wydamy na realizację marzeń o własnym zależy od wielu czynników, dlatego wszystkie decyzje należy podejmować z rozwagą oraz poprzedzić je wnikliwą analizą. Jedna z pierwszych i najważniejszych to wybór odpowiedniego projektu domu. Inwestorzy zainteresowani ekonomiczną realizacją budowy oraz optymalizacją kosztów powinni poznać zalety opracowań z kategorii: domów tanich w budowie.

Czytaj więcej
Dom w szkielecie drewnianym

DOM W SZKIELECIE DREWNIANYM

Domy budowane w technologii szkieletowej mają swoich zwolenników i przeciwników. Zaletą domów szkieletowych jest bez wątpienia krótki czas ich budowy. W ARCHON+ projektujemy domy w technologii tradycyjnej - murowanej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasze projekty zaadaptować do technologii szkieletowej.

Czytaj więcej
Indywidualne projekty domów

INDYWIDUALNE PROJEKTY DOMÓW

Tych z Państwa, którzy nie znaleźli w naszej ofercie domu swoich marzeń zapraszamy do współpracy nad stworzeniem nowego projektu. Nasza oferta dotyczy domów, które zakwalifikujemy do oferty promocyjnej i później będą sprzedawane jako projekty powtarzalne.

Czytaj więcej

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs na zakończenie lata

219 216 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?