Wybieramy projekt domu

2017 06 26 top

PROJEKTY MAŁYCH DOMÓW dostosowane do różnych potrzeb

Wybieramy projekt domu

Podczas poszukiwań projektu domu jednym z podstawowych kryteriów wyboru jest wielkość jego powierzchni użytkowej. Wśród Inwestorów rosnąca popularnością cieszą się projekty małych domów do 150 m2, których nieduży metraż w bezpośredni sposób przekłada się na względy ekonomiczne, związane z niższymi kosztami budowy jak i tańszą eksploatacją domu.

Czytaj więcej
9 cech

9 cech idealnego domu - Dom w srebrzykach

Wybieramy projekt domu

„Dom w srebrzykach” to projekt inny niż wszystkie, które do tej pory zostały zaprojektowane przez architektów pracowni ARCHON+. Przed przystąpieniem do pracy, projektanci postanowili zasięgnąć opinii obecnych oraz przyszłych Inwestorów. Innymi słowy, oddali w ich ręce wszystkie kluczowe decyzje związane z bryłą, charakterem budynku, rozkładem pomieszczeń. Uczestnicy zabawy „Zaprojektuj z nami swój wymarzony dom” mogli zadecydować o najdrobniejszych detalach, być może swojego przyszłego domu.

Czytaj więcej
Top czerw

12 najpiękniejszych realizacji projektów ARCHON+

Wybieramy projekt domu

Zapraszamy do obejrzenia 12 najpiękniejszych współczesnych domów jednorodzinnych zrealizowanych według projektów ARCHON+. Wśród nich znajdują się zarówno domy małe i tanie w budowie, jak i rezydencje dla Inwestorów poszukujących przestrzeni połączonej z oryginalną architekturą. Zobacz jak inni spełnili marzenia o własnym domu i zainspiruj się wyjątkowymi aranżacjami.

Czytaj więcej
Top dom w cenie mieszkania artykul 847

Dom w cenie mieszkania? To możliwe!

Wybieramy projekt domu

Decyzja o tym, gdzie zamieszkamy będzie miała znaczący wpływ na przyszłość rodziny, jej niezależność, bezpieczeństwo i komfort życia. Aby dokonać słusznego wyboru i niczego nie żałować koniecznie należy rozważyć wszystkie możliwe warianty. O urokach życia w prywatnym domu, o tym, że jego budowa wcale nie musi być droższa niż kupno średniej wielkości mieszkania przeczytasz poniżej. Podpowiemy również jakie trzeba spełnić warunki, żeby ekonomicznie poprowadzić budowę i cieszyć się z uroków mieszkania we własnym domu.

Czytaj więcej
Dom bez pozwolenia na budowe

Dom bez pozwolenia na budowę

Od 28 czerwca 2015 r. łatwiej i szybciej można rozpocząć budowę wymarzonego domu. Zamiast pozwolenia, wystarczy tylko zgłoszenie budowy. Dotyczy to budynków, których obszar oddziaływania nie wykracza poza granice działki objętej inwestycją oraz nie ma negatywnego wpływu na środowisko.

Czytaj więcej
Dom w araukariach

Dobrze zaprojektowany i wygodny dom parterowy

Wybieramy projekt domu

W ostatnich latach Inwestorzy coraz częściej decydują się na realizację funkcjonalnych i nowoczesnych domów parterowych.
Sprawdź, czym powinieneś się kierować dokonując wyboru projektu swojego wymarzonego domu

Czytaj więcej
Top artykul zwieksz zyski a

Zwiększ zysk ze Swojej Inwestycji! Wybierz projekty domów i budynków wielorodzinnych ARCHON+

Wybieramy projekt domu

Każdy Deweloper i Osoba inwestująca w budynki mieszkalne, planując rozpoczęcie budowy podejmuje działania mające na celu optymalne dostosowanie oferty do oczekiwań nabywców, potrzeb rynku i aktualnych standardów. Obok tak istotnych aspektów jak atrakcyjna lokalizacja gruntu czy okoliczna infrastruktura bardzo duże znaczenie ma właściwie dobrany projekt architektoniczny. To on zapewni atrakcyjną estetykę zabudowy, odpowiednią strukturę i funkcjonalność mieszkań, które wraz z pozostałymi elementami zagwarantują powodzenie oferty wśród Klientów.

Czytaj więcej
Top

Jak wybrać idealny projekt domu

Właściwe określenie wielkości domu to kluczowy warunek wyboru odpowiedniego projektu (nie powinien on być ani za mały, ani za duży). W tym celu najlepiej jest przydzielić każdemu z domowników jakąś orientacyjną powierzchnię, a następnie dodać do niej powierzchnię pomieszczeń użytkowanych wspólnie, takich jak pokój dzienny, kuchnia, jadalnia, łazienka oraz pomieszczenia pomocnicze. Wnikliwie przeprowadzona analiza pozwoli uświadomić sobie, jakiej wielkości dom naprawdę potrzebujesz.

Czytaj więcej
Pnb2

Pozwolenie na budowę domu

Wniosek o pozwolenie na budowę należy zgłosić w Wydziale Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego lub Urzędu Miasta. Na specjalnie przeznaczonym do tego formularzu urzędowym (formularze dostępne są także na stronach internetowych) znaleźć się muszą takie dane jak: inwestora, rodzaj inwestycji (np. dom jednorodzinny), adres budowy oraz oznaczenie nieruchomości (obręb ewidencyjny, numer działki). Zobacz co musi zawierać kompletna dokumentacja dołączona do wniosku.

Czytaj więcej
Intensywna zabudowa top art

Poznaj możliwości projektów domów dwulokalowych do intensywnej zabudowy jednorodzinnej!

Wybieramy projekt domu

Budynki dwulokalowe, to szczególny rodzaj domów, przeznaczonych dla dwóch rodzin, które mogą być zrealizowane na terenach przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną. Ze względu na niższe koszty zakupu działki, tańszą realizację inwestycji oraz eksploatacji domu, budynki dwulokalowe są bardzo interesującą propozycją zarówno dla inwestorów indywidualnych, jako np. domy wielopokoleniowe, jak i dla Deweloperów oraz osób realizujących domy lub mieszkania na sprzedaż czy wynajem.

Czytaj więcej
2017 03 14 12 realizacji

12 najpiękniejszych realizacji projektów ARCHON+, edycja 2016

Wybieramy projekt domu

Każdego roku otrzymujemy dziesiątki zdjęć przedstawiających Wasze wymarzone domy zrealizowane na podstawie projektów ARCHON+. Podsumowaliśmy dla Was rok 2016. Zapraszamy do obejrzenia 12 najpiękniejszych realizacji. Wśród nich znajdziecie zarówno domy małe i tanie w budowie, których ergonomiczny układ pozwolił na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, jak i komfortowe rezydencje. Zobaczcie, jak inni spełnili swoje marzenia o własnym domu i znajdźcie inspirację.

Czytaj więcej
2017 09 05 top najlepsze projekty

Poznaj najlepsze projekty domów ARCHON+

Wybieramy projekt domu

Jeżeli szukacie ciekawych projektów domów o komfortowych wnętrzach i efektownym designie, marzycie o domu z poddaszem użytkowym, parterowym, a może piętrowym, poszukujecie nowoczesnych trendów w architekturze, czy może bardziej podobają Wam się domy w stylu tradycyjnym - koniecznie zobaczcie pełną, autorską ofertę gotowych projektów domów ARCHON+. Znajdziecie tutaj najlepsze projekty domów, tworzone z najwyższą starannością i dbałością o detale, by zapewnić mieszkańcom maksymalny poziom wygody. Hasło „Dom zaczyna się od dobrego projektu” pokazuje jak wiele zależy od tego wyboru. To projekt domu jest podstawą, która określa przyszły komfort użytkowania wymarzonego domu.

Czytaj więcej
4 kroki www

4 kroki do własnego domu

Sprawdź jak krok po kroku rozpocząć budowę wymarzonego domu. Doradzimy jak wybrać idealny projekt domu dla siebie oraz jak dokonać jego adaptacji. Dowiesz się również, jak zgłosić budowę w urzędzie, złożyć wniosek o pozwolenie na budowę i wreszcie rozpocząć budowę domu..

Czytaj więcej

Dlaczego warto wybrać projekt ARCHON+

Posiadamy ponad 1300 projektów domów w stylu nowoczesnym i tradycyjnym. Poznaj wszystkie atuty naszych projektów domów i znajdź Swój wymarzony DOM.

Czytaj więcej
Warunki zabudowy

Warunki Zabudowy

Decyzja o warunkach zabudowy została wprowadzona, by umożliwić budowę na obszarach, na których nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Czytaj więcej
Plan zagospodarowania

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego

Wybieramy projekt domu

Sprawdź jak uzyskać wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz warunki zabudowy.

Czytaj więcej
101117 top1 bez promo new

ARCHON+ to więcej niż projekt domu

Wybieramy projekt domu

Kupując wybrany projekt domu ARCHON+ otrzymasz za darmo: bony rabatowe na zakupy w sklepach: archon.pl oraz archonhome.pl, praktyczne poradniki przydatne podczas budowy domu, inne materiały niezbędne w trakcie prowadzenia inwestycji

Czytaj więcej
Doplaty dla mlodych 848

Rządowa dopłata - "Mieszkanie dla Młodych"

Wybieramy projekt domu

Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją wyjątkowych projektów domów o powierzchni do 110 m2 w ramach rządowego programu "Mieszkanie dla Młodych".

Czytaj więcej
Bezplatne konsultacje top

Bezpłatne konsultacje projektowe w ARCHON+

POMOŻEMY, wybrać projekt domu, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.
SPRAWDZIMY, czy wybrany projekt domu odpowiada założeniom Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunkom Zabudowy oraz czy zmieści się na Twojej działce.
DORADZIMY, czy wprowadzone do projektu zmiany korzystnie wpłyną na wnętrze i bryłę budynku.

Czytaj więcej
Dnd

Dopasuj projekt do działki

Przed zakupem działki, warto zwrócić się do Urzędu Gminy o Wypis i Wyrys z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP). Taki dokument jest niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę i pozwala zorientować się, jaki dom na wybranej działce będzie można zbudować.

Czytaj więcej
Usytuuj dom na dzialce 676

Usytuowanie domu na działce względem stron świata

Jedną z najistotniejszych decyzji, którą trzeba podjąć przed rozpoczęciem budowy domu, jest właściwe usytuowanie budynku względem stron świata. Ważne jest takie zlokalizowanie strefy dziennej domu, aby jak najdłużej cieszyć się słońcem.

Czytaj więcej
Domy na stoku 848

Projekt domu na działkę na stoku

Wybieramy projekt domu

Projekt domu na działkę ze spadkiem terenu musi odpowiadać nie tylko potrzebom całej naszej rodziny, założeniom Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunków Zabudowy, ale przede wszystkim musi zostać dopasowany do ukształtowania terenu na naszej działce.

Czytaj więcej
Top zrealizuj marzenia

Zrealizuj marzenia o własnym domu

Wybieramy projekt domu

Biuro Projektów ARCHON+ już od ponad 27 lat realizuje marzenia rodzin o własnym domu. Nasze funkcjonalne i wyróżniające się ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi projekty domów spełniają indywidualne potrzeby i upodobania wielu Inwestorów. Gromadzimy wokół siebie osoby, które chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, ale również i takie, które poszukują wskazówek i cennych porad na kolejne etapy budowy domu.

Czytaj więcej
Waska dzialka

Projekt na wąską działkę

Jeżeli planujecie Państwo budowę swojego wymarzonego domu na wąskiej działce to przed wyborem gotowego projektu domu z oferty ARCHON+ musicie zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Czytaj więcej
Wejscie od poludnia2

Projekt na działkę z wejściem od południa

Wybieramy projekt domu

Działka budowlana, z wjazdem od strony południowej jest bardzo reprezentacyjna ze względu na ogród, przylegający do ulicy. Aby zrealizować takie założenie konieczne będzie wybranie projektu domu, który będzie miał salon zlokalizowany obok wejścia do domu.

Czytaj więcej
Zadaszony taras top

5 inspirujących pomysłów na zadaszony taras

Wybieramy projekt domu

Zobacz w jaki sposób połączyć dom z ogrodem, aby zyskać dodatkową, atrakcyjną przestrzeń przynależną do domu i jednocześnie cieszyć się urokiem przydomowego ogródka niezależnie od pogody.

Czytaj więcej
Dom tradycyjny czy nowoczesny 224

Dom tradycyjny czy nowoczesny?

Wybieramy projekt domu

Decydując się na zakup projektu domu pamiętaj o tym, że styl domu możesz dopasować do Twojego stylu życia. Z pomocą naszego stylisty projektowego zobaczysz, jak w prosty sposób możesz nadać Twojemu domowi indywidualny charakter.

Czytaj więcej
Wygodnie 04

Jak mieszkać wygodnie - czyli funkcjonalne zaplecze domu

Wybieramy projekt domu

Spiżarka, pralnia, garderoba, kotłownia, schowek na narzędzia ogrodnicze, sprzęt do sprzątania czy sprzęt sportowy  – bez takich miejsc trudno sobie wyobrazić codzienne, wygodne życie w domu.

Czytaj więcej

Wybierz kolory elewacji domu

Wybieramy projekt domu

Zobacz jak łatwo możesz zmienić kolor swojego domu!

Czytaj więcej
Garaz

Garaż w domu jednorodzinnym – razem czy osobno

Wybieramy projekt domu

Domy jednorodzinne budowane są coraz częściej z dala od centrum miast. Codzienne dojazdy do pracy lub szkoły wymagają posiadania własnego samochodu, który najchętniej parkujemy we własnym garażu.

Czytaj więcej
Domy 2 etapowe 848

Projekty domów dwuetapowych

Budowę domu można zaplanować w taki sposób, aby w pierwszym etapie użytkować tylko fragment budynku, zostawiając na później wykończenie pozostałej części. Najczęściej Inwestorzy decydują się na opóźnienie wykończenia poddasza, urządzając wyłącznie parter domu. Takie rozwiązanie pozwala rozłożyć koszty budowy w czasie, np. do momentu, kiedy rodzina się powiększy, lub będą środki finansowe na drugi etap budowy.

Czytaj więcej
Tanie w budowie

Projekty domów tanich w budowie

Wybieramy projekt domu

Od kilku lat wzrasta zainteresowanie projektami domów o prostej bryle, z funkcjonalnie zaaranżowanymi wnętrzami, które są jednocześnie tanie w budowie. Sprawdź na co powinieneś zwrócić uwagę, aby zbudować ekonomiczny dom. Poznaj projekty z kolekcji Projekty domów tanich w budowie.

Czytaj więcej
Dom w szkielecie drewnianym 607

Dom w szkielecie drewnianym

Wybieramy projekt domu

Domy budowane w technologii szkieletowej mają swoich zwolenników i przeciwników. Zaletą domów szkieletowych jest bez wątpienia krótki czas ich budowy. W ARCHON+ projektujemy domy w technologii tradycyjnej - murowanej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasze projekty zaadaptować do technologii szkieletowej.

Czytaj więcej
Parrocje

Indywidualne projekty domów

Tych z Państwa, którzy nie znaleźli w naszej ofercie domu swoich marzeń zapraszamy do współpracy nad stworzeniem nowego projektu. Nasza oferta dotyczy domów, które zakwalifikujemy do oferty promocyjnej i później będą sprzedawane jako projekty powtarzalne.

Czytaj więcej