12 najpiękniejszych realizacji Projektów Domów ARCHON+, edycja 2019

12 NAJPIĘKNIEJSZYCH REALIZACJI PROJEKTÓW DOMÓW ARCHON+, EDYCJA 2019

Wybieramy projekt domu

Przedstawiamy kolejną 12-tkę najpiękniejszych inwestycji, zrealizowanych na podstawie projektów domów ARCHON+. Wyłoniliśmy je spośród dziesiątek nadesłanych w 2019 roku zgłoszeń. Każdy, kto szuka inspiracji, znajdzie tu mnóstwo wspaniałych i oryginalnych pomysłów, które łączą nowoczesne trendy z funkcjonalnością i komfortem użytkowania. Zdjęcia z ciekawych realizacji prezentujemy także na bieżąco na naszym Facebooku i serdecznie zapraszamy – dołącz do nas już dziś! Zobacz, jak pięknie można mieszkać w domach ARCHON+.

Czytaj więcej
Budowa domu w czasie pandemii

BUDOWA DOMU W CZASIE PANDEMII

Wybieramy projekt domu

W czasie epidemii należy ograniczyć wizyty zarówno w sklepach, jak i urzędach, jednak nie oznacza to, że marzenia o budowie domu muszą czekać. Sprawdź, jak możesz przygotować dokumenty, niezbędne do rozpoczęcia budowy, nie wychodząc z domu. Wiele formalności możesz załatwić w sposób zdalny i najbliższe tygodnie wykorzystać na skompletowanie całej dokumentacji. Mając dostęp do internetu, pobierzesz ze stron właściwych urzędów odpowiednie wnioski i złożysz je w formie elektronicznej. Wybierzesz także projekt domu ARCHON+, który dostarczymy do Ciebie w bezpieczny sposób i zlecisz jego adaptację. Zobacz, co należy zrobić krok po kroku.

Czytaj więcej
Budowa domków letniskowych na sprzedaż - sposób na dochodowy biznes!

BUDOWA DOMKÓW LETNISKOWYCH NA SPRZEDAŻ - SPOSÓB NA DOCHODOWY BIZNES!

Wybieramy projekt domu

Jesteś Deweloperem, który buduje domy na sprzedaż i zastanawiasz się jakich ofert poszukują aktualnie Twoi klienci? A może dopiero zaczynasz i szukasz dobrego pomysłu na biznes? Mamy dla Ciebie propozycję, której być może nie brałeś wcześniej pod uwagę, a której z pewnością warto przyjrzeć się bliżej. Budowa domków letniskowych na sprzedaż może okazać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza że wywołana epidemią izolacja zmieniła nasze podejście do zagranicznych wyjazdów wakacyjnych, a wśród mieszkańców bloków rozbudziła marzenia za kawałkiem własnego, choćby małego ogródka.

Czytaj więcej
Dom na wąską działkę, jaki wybrać?

DOM NA WĄSKĄ DZIAŁKĘ, JAKI WYBRAĆ?

Wybieramy projekt domu

Jeżeli planujecie Państwo budowę swojego wymarzonego domu na wąskiej działce to przed wyborem gotowego projektu domu z oferty ARCHON+ musicie zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Czytaj więcej
Jaki dom na działkę na stoku?

JAKI DOM NA DZIAŁKĘ NA STOKU?

Wybieramy projekt domu

Projekt domu przeznaczony na działkę na stoku wymaga odpowiedniego dopasowania do ukształtowania terenu, powinien również maksymalnie wykorzystywać istniejące warunki naturalne. Działka ze spadkiem może wydawać się trudna, ale pozwala również na atrakcyjne zagospodarowanie. Architekt adaptujący, w trakcie wizji lokalnej, podpowie, jak najlepiej usytuować budynek, np. wjazd do garażu w najniższym miejscu, a na skarpie taras z pięknym widokiem.

Czytaj więcej
Dom na działkę z wejściem od południa, jaki wybrać?

DOM NA DZIAŁKĘ Z WEJŚCIEM OD POŁUDNIA, JAKI WYBRAĆ?

Działka budowlana, z wjazdem od strony południowej jest bardzo reprezentacyjna ze względu na ogród, przylegający do ulicy. Aby zrealizować takie założenie konieczne będzie wybranie projektu domu, który będzie miał salon zlokalizowany obok wejścia do domu.

Czytaj więcej
Mały dom, jaki wybrać?

MAŁY DOM, JAKI WYBRAĆ?

Wybieramy projekt domu

Podczas poszukiwań projektu domu jednym z podstawowych kryteriów wyboru jest wielkość jego powierzchni użytkowej. Wśród Inwestorów rosnąca popularnością cieszą się projekty małych domów do 150 m2, których nieduży metraż w bezpośredni sposób przekłada się na względy ekonomiczne, związane z niższymi kosztami budowy jak i tańszą eksploatacją domu.

Czytaj więcej
Poznaj najlepsze projekty domów ARCHON+

POZNAJ NAJLEPSZE PROJEKTY DOMÓW ARCHON+

Wybieramy projekt domu

Jeżeli szukacie ciekawych projektów domów o komfortowych wnętrzach i efektownym designie, marzycie o domu z poddaszem użytkowym, parterowym, a może piętrowym, poszukujecie nowoczesnych trendów w architekturze, czy może bardziej podobają Wam się domy w stylu tradycyjnym - koniecznie zobaczcie pełną, autorską ofertę gotowych projektów domów ARCHON+. Znajdziecie tutaj najlepsze projekty domów, tworzone z najwyższą starannością i dbałością o detale, by zapewnić mieszkańcom maksymalny poziom wygody. Hasło „Dom zaczyna się od dobrego projektu” pokazuje jak wiele zależy od tego wyboru. To projekt domu jest podstawą, która określa przyszły komfort użytkowania wymarzonego domu.

Czytaj więcej
Projekty domów z aranżacją wnętrz

PROJEKTY DOMÓW Z ARANŻACJĄ WNĘTRZ

Wybieramy projekt domu

Planując budowę domu, z pewnością oczami wyobraźni widzisz jego bryłę, kolor elewacji, przeszklenia otwierające widok na ogród i taras, na którym wspólnie z rodziną wypoczywacie, korzystając z uroków lata. Czy zastanawiasz się także, jak urządzić wnętrze swojego domu, by mieszkać w nim nie tylko komfortowo, ale również pięknie? Wielu inspiracji dostarczą Ci pomysłowe wizualizacje, które opracowujemy do naszych gotowych projektów. Dzięki nim jeszcze zanim rozpoczniesz budowę, możesz zobaczyć, jak efektownie może prezentować się wnętrze Twojego domu oraz jak optymalnie rozmieścić w nim najważniejsze funkcje.

Czytaj więcej
Domy z lokalem usługowym - zalety i wady takiego rozwiązania

DOMY Z LOKALEM USŁUGOWYM - ZALETY I WADY TAKIEGO ROZWIĄZANIA

Wybieramy projekt domu

Wybierasz projekt domu i zastanawiasz się, czy warto w nim także przewidzieć przestrzeń na własną działalność gospodarczą? Z pewnością takie rozwiązanie w projekcie domu otworzy Ci wiele możliwości. Praca w domu to nie tylko wygoda związana z oszczędnością czasu na dojazd, ale także wymierne korzyści finansowe. Nie tracimy pieniędzy na benzynę czy bilety, jesteśmy zwolnieni z opłat czynszowych, które w przypadku wynajmu lokalu są sporym wydatkiem. Przekonaj się, czy warto wybrać projekt domu z lokalem usługowym i na co zwrócić uwagę, decydując się na tego rodzaju projekt budynku z częścią mieszkalną i usługową.

Czytaj więcej
Pralnia w domu – lokalizacja, urządzenie, wyposażenie. Zaplanuj pralnię z nami!

PRALNIA W DOMU – LOKALIZACJA, URZĄDZENIE, WYPOSAŻENIE. ZAPLANUJ PRALNIĘ Z NAMI!

Wybieramy projekt domu

Osobne pomieszczenie pełniące funkcję pralni to marzenie wielu osób, zwłaszcza mieszkańców bloku czy kamienicy, którym bardzo dobrze znany jest widok przenośnej suszarki ubraniowej, często na stałe rozłożonej w salonie czy sypialni. Planując budowę domu mamy możliwość zdecydować i precyzyjnie określić, jakie pomieszczenia pomocnicze powinny się w nim znaleźć, a pralnia dla wielu rodzin jest obowiązkowym punktem na liście funkcjonalności. Sprawdźmy zatem, dlaczego warto posiadać domową pralnię, gdzie najlepiej umiejscowić to pomieszczenie i w jaki sposób wyposażyć, by zapewnić sobie optymalną organizację domowych prac, a co za tym idzie ułatwić utrzymanie idealnego porządku.

Czytaj więcej
Jak zostać deweloperem? W tym poradniku znajdziesz najważniejsze wskazówki!

JAK ZOSTAĆ DEWELOPEREM? W TYM PORADNIKU ZNAJDZIESZ NAJWAŻNIEJSZE WSKAZÓWKI!

Inwestycje na rynku nieruchomości to od dłuższego czasu dobry pomysł na dochodowy biznes. Można kupować mieszkania na wynajem, ale zdecydowanie szybszą formą zarobkowania jest budowa domów i mieszkań na sprzedaż. By zostać deweloperem nie trzeba posiadać specjalnych uprawnień czy licencji, nie jest również konieczne kierunkowe wykształcenie, ale z pewnością przyda się dobry biznesplan. Jeżeli właśnie planujesz rozpocząć działalność deweloperską, by zarabiać na budowie i sprzedaży domów, to w tym artykule znajdziesz wiele ważnych wskazówek. Przedstawimy Ci również projekty domów, dzięki którym możesz osiągnąć wysoki zysk ze sprzedaży inwestycji, a nasz pakiet wsparcia dla deweloperów ułatwi Ci przygotowanie prospektu informacyjnego oraz promocję inwestycji i dotarcie do Twoich potencjalnych klientów.

Czytaj więcej
Co to jest wskaźnik intensywności zabudowy i jak go obliczyć?

CO TO JEST WSKAŹNIK INTENSYWNOŚCI ZABUDOWY I JAK GO OBLICZYĆ?

Każdy Inwestor przed wyborem projektu domu i wystąpieniem o pozwolenie na budowę obowiązkowo powinien sprawdzić zapisy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla terenu, na którym znajduje się jego działka. Zapoznając się z tym dokumentem, spotka się m.in. z pojęciem: „Wskaźnik intensywności zabudowy”. Warto wiedzieć, co on oznacza i jak go obliczyć, ponieważ będzie miał wpływ na planowaną inwestycję i wybór projektu domu.

Czytaj więcej
Dopłaty do kredytów. Polski Ład a kredyty hipoteczne.

DOPŁATY DO KREDYTÓW. POLSKI ŁAD A KREDYTY HIPOTECZNE.

Wybieramy projekt domu

Aby możliwe było uzyskanie kredytu hipotecznego, konieczne jest wykazanie przed bankiem odpowiedniej zdolności kredytowej. Ale to nie wszystko, ponieważ, by wziąć kredyt hipoteczny wymagany jest również wkład własny. Dla wielu rodzin to poważny problem, który utrudnia lub wręcz uniemożliwia im kupno mieszkania, czy budowę domu. Zapowiedziane w „Polskim Ładzie" zamiany przewidują dofinansowanie wkładu własnego kredytów mieszkaniowych, a także bonus za posiadanie dzieci i dodatkowe dopłaty do kredytu hipotecznego dla rodzin wielodzietnych. A to nie jedyne deklarowane formy wsparcia. Zobacz, jakie formy pomocy przewidziano w ramach „Nowego Ładu", sprawdź, kto będzie mógł uzyskać kredyt mieszkaniowy bez wkładu własnego i ile wyniosą dopłaty do kredytów.

Czytaj więcej
DORADZTWO ONLINE w 3 KROKACH

DORADZTWO ONLINE W 3 KROKACH

Wybieramy projekt domu

#ZOSTAŃwDOMU Dla Ciebie pracujemy zdalnie! Jesteśmy dostępni telefonicznie, poprzez CZAT, Messenger oraz mailowo i chętnie Ci pomożemy. Nasz sklep internetowy działa bez zmian z bezpieczną dostawą realizowaną przez kuriera lub do paczkomatów. Zapraszamy do kontaktu!

Czytaj więcej
9 cech idealnego domu - Dom w srebrzykach

9 CECH IDEALNEGO DOMU - DOM W SREBRZYKACH

Wybieramy projekt domu

„Dom w srebrzykach” to projekt inny niż wszystkie, które do tej pory zostały zaprojektowane przez architektów pracowni ARCHON+. Przed przystąpieniem do pracy, projektanci postanowili zasięgnąć opinii obecnych oraz przyszłych Inwestorów. Innymi słowy, oddali w ich ręce wszystkie kluczowe decyzje związane z bryłą, charakterem budynku, rozkładem pomieszczeń. Uczestnicy zabawy „Zaprojektuj z nami swój wymarzony dom” mogli zadecydować o najdrobniejszych detalach, być może swojego przyszłego domu.

Czytaj więcej
12 najpiękniejszych realizacji projektów ARCHON+

12 NAJPIĘKNIEJSZYCH REALIZACJI PROJEKTÓW ARCHON+

Wybieramy projekt domu

Zapraszamy do obejrzenia 12 najpiękniejszych współczesnych domów jednorodzinnych zrealizowanych według projektów ARCHON+. Wśród nich znajdują się zarówno domy małe i tanie w budowie, jak i rezydencje dla Inwestorów poszukujących przestrzeni połączonej z oryginalną architekturą. Zobacz jak inni spełnili marzenia o własnym domu i zainspiruj się wyjątkowymi aranżacjami.

Czytaj więcej
Dom w cenie mieszkania? To możliwe!

DOM W CENIE MIESZKANIA? TO MOŻLIWE!

Wybieramy projekt domu

Decyzja o tym, gdzie zamieszkamy będzie miała znaczący wpływ na przyszłość rodziny, jej niezależność, bezpieczeństwo i komfort życia. Aby dokonać słusznego wyboru i niczego nie żałować koniecznie należy rozważyć wszystkie możliwe warianty. O urokach życia w prywatnym domu, o tym, że jego budowa wcale nie musi być droższa niż kupno średniej wielkości mieszkania przeczytasz poniżej. Podpowiemy również jakie trzeba spełnić warunki, żeby ekonomicznie poprowadzić budowę i cieszyć się z uroków mieszkania we własnym domu.

Czytaj więcej
Dobrze zaprojektowany i wygodny dom parterowy – jaki powinien być?

DOBRZE ZAPROJEKTOWANY I WYGODNY DOM PARTEROWY – JAKI POWINIEN BYĆ?

Wybieramy projekt domu

W ostatnich latach Inwestorzy coraz częściej decydują się na realizację funkcjonalnych i nowoczesnych domów parterowych.
Sprawdź, czym powinieneś się kierować dokonując wyboru projektu swojego wymarzonego domu

Czytaj więcej
Większy PUM to większy zysk z Twojej Inwestycji!

WIĘKSZY PUM TO WIĘKSZY ZYSK Z TWOJEJ INWESTYCJI!

Wybieramy projekt domu

Sprzedaż lokali i budynków mieszkalnych to inwestycja, która wymaga dostosowania oferty do oczekiwań nabywców, analizy potrzeb na rynku nieruchomości oraz znajomości aktualnych standardów w budownictwie. Obok tak istotnych aspektów, jak lokalizacja czy okoliczna infrastruktura, bardzo duże znaczenie ma właściwie dobrany projekt architektoniczny. To on zapewni atrakcyjną estetykę zabudowy, odpowiednią strukturę i funkcjonalność mieszkań, które wraz z pozostałymi elementami zagwarantują powodzenie oferty wśród Klientów.

Czytaj więcej
Współczesna stodoła – tradycyjna bryła w nowoczesnym wydaniu

WSPÓŁCZESNA STODOŁA – TRADYCYJNA BRYŁA W NOWOCZESNYM WYDANIU

Wybieramy projekt domu

Moda bywa zmienna – także ta w architekturze. Jednak podobnie, jak na paryskich wybiegach, również i w budownictwie, klasyka ma ogromne znaczenie. Zapomniana niegdyś stodoła to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów architektonicznych. Dzięki swoim prostym kształtom stała się źródłem inspiracji dla miłośników designu – bryła na bazie prostokąta, zwieńczona dwuspadowym dachem jest dziś obiektem nowoczesnym, estetycznym, idealnie wpisującym się w polski krajobraz.

Czytaj więcej
Jak wybrać idealny projekt domu?

JAK WYBRAĆ IDEALNY PROJEKT DOMU?

Wybieramy projekt domu

Jak wybrać dobry projekt domu? To jedno z pierwszych pytań, które pojawia się wraz z postanowieniem o budowie domu. Jest to również jedna z najważniejszych decyzji, od której wszystko się zaczyna oraz bardzo wiele zależy. Wybór projektu domu to odpowiedzialne zadanie, wymagające dogłębnej analizy wielu czynników, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę. Dobry projekt, odpowiednio dopasowany do wymogów działki, potrzeb mieszkańców, ale także możliwości finansowych Inwestora zapewni spokojną i bezproblemową realizację inwestycji, a w przyszłości komfortowe użytkowanie wymarzonego domu.

Czytaj więcej
Pozwolenie na budowę domu

POZWOLENIE NA BUDOWĘ DOMU

Wybieramy projekt domu

Aby z powodzeniem rozpocząć realizację budowy swojego wymarzonego domu, potrzebujesz uzyskać z urzędu formalne pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego. Procedura ta nie jest skomplikowana, wymaga jedynie zgromadzenia kompletu dokumentów oraz złożenia ich w odpowiednim organie administracji architektoniczno-budowlanej. Poniżej przedstawiamy krok po kroku ścieżkę postępowania oraz spis wymaganych dokumenów.

Czytaj więcej
Poznaj możliwości projektów domów dwulokalowych  do intensywnej zabudowy jednorodzinnej!

POZNAJ MOŻLIWOŚCI PROJEKTÓW DOMÓW DWULOKALOWYCH DO INTENSYWNEJ ZABUDOWY JEDNORODZINNEJ!

Wybieramy projekt domu

Budynki dwulokalowe, to szczególny rodzaj domów, przeznaczonych dla dwóch rodzin, które mogą być zrealizowane na terenach przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną. Ze względu na niższe koszty zakupu działki, tańszą realizację inwestycji oraz eksploatacji domu, budynki dwulokalowe są bardzo interesującą propozycją zarówno dla inwestorów indywidualnych, jako np. domy wielopokoleniowe, jak i dla Deweloperów oraz osób realizujących domy lub mieszkania na sprzedaż czy wynajem.

Czytaj więcej
12 najpiękniejszych realizacji projektów ARCHON+, edycja 2016

12 NAJPIĘKNIEJSZYCH REALIZACJI PROJEKTÓW ARCHON+, EDYCJA 2016

Wybieramy projekt domu

Każdego roku otrzymujemy dziesiątki zdjęć przedstawiających Wasze wymarzone domy zrealizowane na podstawie projektów ARCHON+. Podsumowaliśmy dla Was rok 2016. Zapraszamy do obejrzenia 12 najpiękniejszych realizacji. Wśród nich znajdziecie zarówno domy małe i tanie w budowie, których ergonomiczny układ pozwolił na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, jak i komfortowe rezydencje. Zobaczcie, jak inni spełnili swoje marzenia o własnym domu i znajdźcie inspirację.

Czytaj więcej
Dodatkowe rozwiązania energooszczędne dostępne w ARCHON+

DODATKOWE ROZWIĄZANIA ENERGOOSZCZĘDNE DOSTĘPNE W ARCHON+

Wybieramy projekt domu

Rozwój nowoczesnych technologii daje Inwestorom coraz więcej możliwości podnoszenia standardu energetycznego domu oraz komfortu jego użytkowania. Wyposażając budynek w dodatkowe, współpracujące ze sobą instalacje można zwiększyć efektywność energetyczną domu i ograniczyć koszty związane z jego ogrzewaniem czy przygotowywaniem ciepłej wody użytkowej.

Czytaj więcej
Dom z poddaszem użytkowym czy parterowy?

DOM Z PODDASZEM UŻYTKOWYM CZY PARTEROWY?

Wybieramy projekt domu

Szukając idealnego projektu domu, który zapewni rodzinie komfortową przestrzeń do życia, rozważamy i analizujemy różne warianty, tak aby ostatecznie dokonać najlepszego dla nas wyboru. Każdy z nas chce również poznać koszty budowy domu, aby móc oszacować swoje możliwości finansowe i odpowiednio przygotować się do realizacji inwestycji.

Czytaj więcej
Ile kosztuje projekt domu?

ILE KOSZTUJE PROJEKT DOMU?

Marzenia o własnym domu kiełkują często w głowach przyszłych inwestorów nawet kilka lat. Jak mógłby wyglądać ich przyszły dom? Na jakiej działce mógłby być zbudowany? W jakiej okolicy? I kiedy wydawać by się mogło, że wreszcie marzenia mogą stać się rzeczywistością, inwestorzy zadają sobie pytanie: ile kosztuje projekt domu? Jaki jest najlepszy? Co obejmuje cena projektu?

Czytaj więcej
4 kroki do własnego domu

4 KROKI DO WŁASNEGO DOMU

Wybieramy projekt domu

Po pierwsze wybór odpowiedniego projektu domu, po drugie jego adaptacja, po trzecie zgłoszenie budowy lub złożenie wniosku o pozwolenie na budowę, po czwarte rozpoczęcie budowy. To cztery kroki, które dzielą Cię od Twojego wymarzonego domu. Aby ułatwić Ci drogę, opracowaliśmy krótki przewodnik, z którego pomocą odpowiednio zaplanujesz poszczególne etapy przygotowań, sprawnie załatwisz wszystkie formalności i rozpoczniesz budowę wymarzonego domu. Już teraz sprawdź, od czego należy rozpocząć swoją inwestycję, zrób plan i realizuj go krok po kroku.

Czytaj więcej

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PROJEKT ARCHON+

Wybieramy projekt domu

Posiadamy ponad 2100 projektów domów w stylu nowoczesnym i tradycyjnym. Poznaj wszystkie atuty naszych projektów domów i znajdź Swój wymarzony DOM.

Czytaj więcej
Decyzja o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania Terenu. Wszystko, co musisz wiedzieć, starając się o Warunki Zabudowy.

DECYZJA O WARUNKACH ZABUDOWY I ZAGOSPODAROWANIA TERENU. WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ, STARAJĄC SIĘ O WARUNKI ZABUDOWY.

Wybieramy projekt domu

Planując zakup działki, na której będziemy budować swój dom, koniecznie należy zapoznać się z przepisami, jakie określają jej przeznaczenie i możliwości zabudowy. Niezbędne informacje znajdziemy w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego lub w decyzji o Warunkach Zabudowy. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest decyzja o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania Terenu, w jakiej sytuacji należy ją uzyskać, kto może starać się o wydanie takiej decyzji, jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku oraz inne ważne informacje.

Czytaj więcej
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego – sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

MIEJSCOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO – SPRAWDŹ, CO MUSISZ O NIM WIEDZIEĆ!

Wybieramy projekt domu

Przed zakupem wybranej działki należy sprawdzić, czy będzie można wybudować na niej wymarzony dom. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziemy w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. W artykule wyjaśniamy, czym jest MPZP, co można w nim sprawdzić, podpowiemy jak uzyskać wypis i wyrys z MPZP, a także kiedy potrzebne będą Warunki Zabudowy.

Czytaj więcej
ARCHON+ to więcej niż projekt domu

ARCHON+ TO WIĘCEJ NIŻ PROJEKT DOMU

Wybieramy projekt domu

Kupując wybrany projekt domu ARCHON+ otrzymasz za darmo: bony rabatowe na zakupy w sklepach: archon.pl oraz archonhome.pl, praktyczne poradniki przydatne podczas budowy domu, inne materiały niezbędne w trakcie prowadzenia inwestycji

Czytaj więcej
Bezpłatne konsultacje projektowe w ARCHON+

BEZPŁATNE KONSULTACJE PROJEKTOWE W ARCHON+

Wybieramy projekt domu

POMOŻEMY, wybrać projekt domu, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.
SPRAWDZIMY, czy wybrany projekt domu odpowiada założeniom Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunkom Zabudowy oraz czy zmieści się na Twojej działce.
DORADZIMY, czy wprowadzone do projektu zmiany korzystnie wpłyną na wnętrze i bryłę budynku.

Czytaj więcej
Dopasuj projekt do działki

DOPASUJ PROJEKT DO DZIAŁKI

Wybieramy projekt domu

Przed zakupem działki, warto zwrócić się do Urzędu Gminy o Wypis i Wyrys z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP). Taki dokument jest konieczny do opracowania dokumentacji projektu budowlanego niezbędnego do zgłoszenia rozpoczęcia budowy, lub do uzyskania pozwolenia na budowę. Pomoże również zorientować się, jaki dom na wybranej działce będzie można zbudować.

Czytaj więcej
Jak usytuować dom na działce względem stron świata?

JAK USYTUOWAĆ DOM NA DZIAŁCE WZGLĘDEM STRON ŚWIATA?

Wybieramy projekt domu

Jedną z najistotniejszych decyzji, którą należy podjąć przed rozpoczęciem budowy domu, jest właściwe usytuowanie budynku względem stron świata. Odpowiednie ustawienie ma wpływ nie tylko na komfort użytkowania domu, ale też na koszty jego ogrzewania. Pamiętajmy również o krajobrazie wokół domu, uwzględniając widoki z okien, gdyż będą nam towarzyszyć przez następne lata.

Czytaj więcej
Zrealizuj marzenia o własnym domu

ZREALIZUJ MARZENIA O WŁASNYM DOMU

Wybieramy projekt domu

Biuro Projektów ARCHON+ już od ponad 30 lat realizuje marzenia rodzin o własnym domu. Nasze funkcjonalne i wyróżniające się ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi projekty domów spełniają indywidualne potrzeby i upodobania wielu Inwestorów. Gromadzimy wokół siebie osoby, które chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, ale również i takie, które poszukują wskazówek i cennych porad na kolejne etapy budowy domu.

Czytaj więcej
Zadaszony taras - 5 inspirujących pomysłów

ZADASZONY TARAS - 5 INSPIRUJĄCYCH POMYSŁÓW

Wybieramy projekt domu

Taras w każdym domu to ulubione miejsce rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Zadaszony, funkcjonalnie zaaranżowany świetnie sprawdzi się jako letni salon, jadalnia, czy kameralny kącik kawowy. W naszych projektach stosujemy różnorodne zadaszenia stref tarasowych, oferując wiele możliwości wyboru. Taras w podcieniu, osłonięty balkonem, wydłużonym okapem, osobnym dachem czy pergolą. Zobacz nasze pomysły na zadaszony taras i zdecyduj, który z nich będzie idealnym miejscem relaksu dla Twojej rodziny. To ważna przestrzeń, która podobnie jak całe wnętrze, decyduje o komforcie użytkowania domu. Sprawdź szczegóły!

Czytaj więcej
Dom tradycyjny czy nowoczesny?

DOM TRADYCYJNY CZY NOWOCZESNY?

Wybieramy projekt domu

Decydując się na zakup projektu domu pamiętaj o tym, że styl domu możesz dopasować do Twojego stylu życia. Z pomocą naszego stylisty projektowego zobaczysz, jak w prosty sposób możesz nadać Twojemu domowi indywidualny charakter.

Czytaj więcej
Jak mieszkać wygodnie - czyli funkcjonalne zaplecze domu

JAK MIESZKAĆ WYGODNIE - CZYLI FUNKCJONALNE ZAPLECZE DOMU

Wybieramy projekt domu

Spiżarka, pralnia, garderoba, kotłownia, schowek na narzędzia ogrodnicze, sprzęt do sprzątania czy sprzęt sportowy  – bez takich miejsc trudno sobie wyobrazić codzienne, wygodne życie w domu.

Czytaj więcej
Jak wykończyć elewację? Wybierz kolory domu

JAK WYKOŃCZYĆ ELEWACJĘ? WYBIERZ KOLORY DOMU

Wybieramy projekt domu

Zobacz jak łatwo możesz zmienić kolor swojego domu!

Czytaj więcej
Garaż w domu jednorodzinnym – razem czy osobno

GARAŻ W DOMU JEDNORODZINNYM – RAZEM CZY OSOBNO

Wybieramy projekt domu

Domy jednorodzinne budowane są coraz częściej z dala od centrum miast. Codzienne dojazdy do pracy lub szkoły wymagają posiadania własnego samochodu, który najchętniej parkujemy we własnym garażu.

Czytaj więcej
Budowa domu w dwóch etapach

BUDOWA DOMU W DWÓCH ETAPACH

Wybieramy projekt domu

Budowę domu można zaplanować w taki sposób, aby w pierwszym etapie użytkować tylko fragment budynku, zostawiając na później wykończenie pozostałej części. Najczęściej Inwestorzy decydują się na opóźnienie wykończenia poddasza, urządzając wyłącznie parter domu. Takie rozwiązanie pozwala rozłożyć koszty budowy w czasie, np. do momentu, kiedy rodzina się powiększy, lub będą środki finansowe na drugi etap budowy.

Czytaj więcej
Domy tanie w budowie

DOMY TANIE W BUDOWIE

Wybieramy projekt domu

Planując budowę domu i analizując koszty realizacji, z pewnością wielu Inwestorów zastanawia się na czym można zaoszczędzić, aby zminimalizować wydatki. To, ile wydamy na realizację marzeń o własnym zależy od wielu czynników, dlatego wszystkie decyzje należy podejmować z rozwagą oraz poprzedzić je wnikliwą analizą. Jedna z pierwszych i najważniejszych to wybór odpowiedniego projektu domu. Inwestorzy zainteresowani ekonomiczną realizacją budowy oraz optymalizacją kosztów powinni poznać zalety opracowań z kategorii: domów tanich w budowie.

Czytaj więcej
Dom w szkielecie drewnianym

DOM W SZKIELECIE DREWNIANYM

Domy budowane w technologii szkieletowej mają swoich zwolenników i przeciwników. Zaletą domów szkieletowych jest bez wątpienia krótki czas ich budowy. W ARCHON+ projektujemy domy w technologii tradycyjnej - murowanej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasze projekty zaadaptować do technologii szkieletowej.

Czytaj więcej
Indywidualny projekt domu - ile kosztuje?

INDYWIDUALNY PROJEKT DOMU - ILE KOSZTUJE?

Tych z Państwa, którzy nie znaleźli w naszej ofercie domu swoich marzeń zapraszamy do współpracy nad stworzeniem nowego projektu. Nasza oferta dotyczy domów, które zakwalifikujemy do oferty promocyjnej i później będą sprzedawane jako projekty powtarzalne.

Czytaj więcej

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?