Makita

MAKITA Sp. z o.o.

ul. Bestwińska 103,
43-346 Bielsko-Biała
www.makita.pl, info@makita.pl

Firma Makita, światowy lider w produkcji i sprzedaży elektronarzędzi, narzędzi pneumatycznych oraz narzędzi ogrodowych obchodziła w zeszłym roku swoje 100-lecie. Japońska marka rozpoznawalna jest obecnie pod każdą szerokością geograficzną.

 

Już co najmniej 25 lat temu Makita ugruntowała swoją pozycję na rynku, a jej produkty zyskały zasłużone uznanie szerokiej rzeszy klientów na całym świecie. Kojarzone są z jakością, niezawodnością i zaawansowaniem technologicznym. Jednak elektronarzędzia nie były początkowo głównym przedmiotem zainteresowania firmy. Zanim osiągnęła swoją obecną pozycję ulegała wielu przekształceniom.

 

Początek Makita Corporation (マキタ株式会社) przypada na pierwszy dzień wiosny. 21 marca 1915 roku w Nagoi pan Mosaburo Makita i trzech pracowników założył „Makita Denki Seisausa” (Makita Electric Machine Company). Firma początkowo zajmowała się naprawą silników elektrycznych. Kolejnym krokiem było rozpoczęcie produkcji silników elektrycznych przeznaczonych do różnych zastosowań. Zajmowała się też sprzedażą i naprawą sprzętu oświetleniowego i transformatorów. W okresie powojennym firma kieruje swoje zainteresowanie ku sektorowi narzędzi. W 1958 roku Makita wprowadza po raz pierwszy do obrotu w Japoni przenośny strug elektryczny. Rok później oficjalnie ogłasza przekształcenie się w producenta elektronarzędzi i inicjuje eksport swoich strugów na rynek australijski. Niemalże co roku powstają nowe przyczółki na świecie.

 

Ekspansja Makity na rynkach światowych charakteryzuje kolejne dziesięciolecia jej działania. Najpierw w Europie: Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Włochy. Makita zdobywa Kanadę i Australię. Posiada swoje przedstawicielstwa w większości krajów europejskich. Jest obecna w krajach Ameryki Południowej i oczywiście w Azji, w tym na największych rynkach chińskim i indyjskim.

 

Obecnie japoński koncern ma ponad 150 przedstawicielstw i ich liczba rośnie. Oprócz Japonii, wybudowała swoje fabryki w Chinach, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Rumunii.

Sprawdzona japońska marka

Mająca swoją główną siedzibę w Anjo, niedaleko Nagoya, firma Makita zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz wprowadzaniem na rynek szerokiego asortymentu elektronarzędzi. Aby sprostać jeszcze szerszemu wachlarzowi potrzeb, firma oferuje oprócz szerokiej gamy elektronarzędzi także urządzenia akumulatorowe, pneumatyczne oraz narzędzia ogrodowe (spalinowe i elektryczne). Do wszystkich tych maszyn Makita oferuje wysokiej klasy i doskonałej jakości osprzęt oraz materiały eksploatacyjne.

Nie tylko elektronarzędzia

Oprócz narzędzi elektrycznych i akumulatorowych, MAKITA posiada również bogatą ofertę urządzeń spalinowych i pneumatycznych. Poza narzędziami MAKITA firma reprezentowana jest również przez marki DOLMAR oraz MAKTEC.
DOLMAR to pionier w produkcji łańcuchowych pilarek spalinowych (od 1926 roku), będący własnością koncernu MAKITA od 1991.
MAKTEC to najmłodsza linia elektronarzędzi w ofercie MAKITA, ciesząca się równie dużym zainteresowaniem co narzędzia MAKITA. Wszystko to ze względu na bardzo przystępne ceny i świetną jakość.

20 lat Makita Sp. z o.o w Polsce

W 1994 roku zostaje zarejestrowana Makita Sp. z o.o. w Polsce a w 1995 otwiera swoje przedstawicielstwo w Bielsku-Białej. Polska centrala koordynuje i rozwija sprzedaż i promocję produktów. Współpracuje z rozwiniętą siecią punktów serwisowych, zapewniając dostawę części zamiennych i bezproblemowe świadczenie napraw i przeglądów gwarancyjnych oraz pogwarancyjnych. Ponadto prowadzi szkolenia, z których korzystają serwisanci z całego kraju. W ramach akcji promocyjnych realizuje i wspiera różnego rodzaju projekty, w tym też o charakterze lokalnym. Współpracuje ze szkołami, instytucjami publicznymi oraz uczelniami wyższymi w całym kraju.

Nowości w ofercie

Wprowadzane w tym sezonie nowości to przede wszystkim:

  • nowa seria odkurzaczy akumulatorowych w tym robot odkurzający DCR200
  • nowa seria narzędzi z akumulatorem 10,8 V/ 2,0 Ah
  • rozszerzenie linii narzędzi akumulatorowych z silnikiem bezszczotkowym BLMotor

 

Pełna oferta narzędzi Makita: www.makita.pl

Producenci polecają


Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 350 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

261 192 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?