Logo SOLBET

SOLBET Spółka z o. o.

ul. Toruńska 71, 86-050 Solec Kujawski
tel. 52 387 13 14, fax 52 387 22 09
sekretariat@solbet.pl, www.solbet.pl

Inwestycja w przyszłość

Budowa domu to często inwestycja życia. W większości przypadków pochłania nie tylko zgromadzone oszczędności, ale rodzi ogromne zobowiązania finansowe na przyszłość w postaci kosztów utrzymania budynku oraz często kredytu zaciągniętego na wiele lat. Gwarancją sukcesu tego przedsięwzięcia jest wybór sprawdzonych materiałów budowlanych, takich jak beton komórkowy.

Nowoczesny dom

Wysoka izolacyjność termiczna.

Budowa ciepłych ścian jest niezwykle ważna, ponieważ izolacyjność termiczna przegród w dużym stopniu wpływa na wysokość kosztów ogrzewania domu. Ściany wymurowane z bloczków z betonu komórkowego Solbet skutecznie zatrzymują ciepło wewnątrz budynku i dzięki temu pozwalają ograniczyć koszty jego utrzymania w sezonie grzewczym. Swą bardzo dobrą izolacyjność termiczną beton komórkowy zawdzięcza porowatej strukturze. Aż 80% objętości materiału stanowią pory wypełnione pęcherzykami powietrza. Zawarte w milionach porów powietrze pełni funkcję bufora termicznego, który izoluje budynek przed stratami ciepła. Dzięki temu beton komórkowy pozwala wznosić ciepłe ściany jednowarstwowe o korzystnym, a więc niskim, współczynniku przenikania ciepła U, bez konieczności ich ocieplania styropianem czy wełną mineralną. Służą do tego bloczki Solbet Ideal.

bloczek Solbet Optimal
Beton komórkowy umożliwia również murowanie ścian warstwowych o bardzo dobrych parametrach cieplnych. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się bloczki Solbet Optimal. Wysoka izolacyjność termiczna materiału w połączeniu z dodatkową izolacją w postaci styropianu czy wełny sprawia, że beton komórkowy może być z powodzeniem stosowany również w przypadku budowy domów energooszczędnych, a nawet pasywnych, w których wymagania dotyczące izolacyjności termicznej przegród zewnętrznych są bardzo rygorystyczne.

Ochrona przed przegrzewaniem się wnętrz.

Zadaniem ścian zewnętrznych jest również ochrona wnętrz przed ich nadmiernym nagrzewaniem się w upalne dni. Beton komórkowy, mimo że charakteryzuje się niezbyt dużą masą, w związku z czym akumuluje mniej ciepła, znacznie dłużej je oddaje. Dzięki temu ściany z betonu komórkowego Solbet gwarantują dobry komfort termiczny nie tylko zimą, ale i latem, chroniąc budynki przed przegrzewaniem się. Nawet przy dużych wahaniach temperatury na zewnątrz bezwładność cieplna betonu komórkowego pozwala utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniach.

Trwałość na lata

Mimo swej porowatej struktury beton komórkowy Solbet jest bardzo wytrzymałym materiałem budowlanym. Zakres jego wytrzymałości na ściskanie wynoszący od 2 do 4 MPa w zależności od gęstości bloczków (gdzie 1 MPa to 1000 ton na m2) jest wystarczający do tego, aby wznosić ściany nośne i nienośne również w budynkach kilkukondygnacyjnych. Według badań parametry techniczne betonu komórkowego nie ulegają pogorszeniu z upływem czasu. Beton komórkowy Solbet nie traci też swych parametrów wytrzymałościowych nawet po zamoczeniu. Szybko wysycha i wraca do swych parametrów sprzed zawilgocenia. Beton komórkowy jest też odporny na działanie mrozu. Jego struktura składająca się z porów wypełnionych powietrzem sprawia, że woda nie nie wypełnia w całości przestrzeni między strukturą szkieletu i w efekcie nie powoduje rozsadzania materiału podczas krystalizacji. Potwierdzają to badania cyklicznego zamrażania i rozmrażania bloczków.

Budowa ściany z bloczków Solbet

Zdrowy dom w wielu wymiarach

Bloczki z betonu komórkowego Solbet powstają z surowców naturalnych – piasku, wody, wapna, cementu, gipsu. Nie wydzielają więc żadnych szkodliwych dla zdrowia gazów, ani innych substancji chemicznych. Beton komórkowy Solbet, dzięki porowatej strukturze jest w stanie przyjąć nadmiar wilgoci z pomieszczenia oraz oddać ją, gdy powietrze stanie się zbyt suche. Taka sprawna regulacja wilgotności i utrzymanie odpowiedniej temperatury we wnętrzu budynku wpływają na korzystny mikroklimat, zapewniając większy komfort mieszkania. Ponadto skład chemiczny i mocno zasadowy odczyn materiału nie sprzyja rozwojowi na powierzchni ścian z betonu komórkowego drobnoustrojów – bakterii, grzybów czy pleśni.

Szybki przebieg prac budowlanych

Przyspieszenie tempa prac jest możliwe m.in. dzięki znacznym wymiarom i niewielkiej wadze bloczków. Sprawiają one, że z betonu komórkowego muruje się łatwiej niż z pozostałych materiałów. Niemałe znaczenie ma także ich duża dokładność wymiarowa – bloczki Solbet są precyzyjnie docinane (z dokładnością 1 mm), dzięki czemu można je murować na cienkie, 1-3-milimetrowe spoiny. Przebieg prac budowanych przyspieszają również wyprofilowane na pióra i wpusty powierzchnie boczne, które umożliwiają łączenie bloczków bez konieczności wykonywania spoin pionowych. To spore ułatwienie dla murarzy. Cenią oni sobie również znajdujące się po bokach elementów murowych uchwyty montażowe, dzięki którym bloczki można łatwo chwycić i przenosić w docelowe miejsce. Budowę domu przyspiesza także zastosowanie elementów systemowych, takich jak gotowe nadproża Solbet ze zbrojonego betonu komórkowego, kształtki U i płytki Solbet oraz niewymagająca specjalistycznych narzędzi i wprawy obróbka bloczków.

Gotowe nadproże

Kompleksowa budowa

Z betonu komórkowego można wybudować niemal cały budynek. Oprócz ścian zewnętrznych, materiał ten jest chętnie wykorzystywany do budowy ścian wewnątrz budynku – zarówno tych nośnych, jak i działowych. Poza materiałami murowymi oferowana jest również cała rodzina chemii budowlanej Solbet, czyli zaprawy, tynki i kleje do mocowania ocieplenia. Zastosowanie rozwiązań systemowych Solbet Perfekt daje gwarancję, że wszystkie wykorzystywane na budowie materiały są do siebie dobrze dopasowane pod względem parametrów technicznych. Zastosowanie elementów systemowych z betonu komórkowego, takich jak gotowe nadproża Solbet czy kształtki U Solbet, w łatwy sposób umożliwia osiągnięcie wymaganej izolacyjności termicznej ścian. Powstają one bowiem z jednorodnych pod względem materiałowym gotowych produktów, które w podobny sposób jak bloczki Solbet izolują termicznie. Oznacza to, że w przegrodzie brak jest miejsc narażonych na powstawanie mostków termicznych, czyli miejsc ucieczki ciepła z budynku. Dzięki elementom systemowym można też uniknąć wielu błędów wykonawczych popełnianych przy wykonywaniu detali konstrukcyjnych, przekładających się bezpośrednio na trwałość i wytrzymałość ściany.

Rozwiązania systemowe Solbet Perfect - bloczki, nadproża, płytki, kształtki

 

Więcej informacji na www.solbet.pl

Producenci polecają


Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?