Zalety Systemu LOOX

Na rynku domowej automatyki generalnie można wyróżnić dwa rodzaje systemów: przewodowe oraz bezprzewodowe. Każde z nich ma swoje wady oraz zalety, oraz jest polecane do konkretnego rodzaju budynków. Pytanie więc czym wśród wszystkich tych rozwiązań wyróżnia się System LOOX? Odpowiedź jest prosta: łączy on zalety każdego z systemów, jednocześnie eliminując ich wady.

Stabilny jak systemy przewodowe

System LOOX jest systemem przewodowym, co oznacza, że sygnał sterujący wysyłany jest po kablu, co zapewnia wysoką stabilność działania całej instalacji. Jednak na tym kończy się podobieństwo do innych rozwiązań korzystających z kabla. W przeciwieństwie do innych systemów przewodowych (takich jak KNX), System LOOX jako jedyny nie wymaga położenia dodatkowego okablowania, gdyż komendy sterujące przesyłane są za pomocą kabla elektrycznego, który i tak musi być w domu położony.
To innowacyjne rozwiązanie ma ogromy wpływ na oszczędność pieniędzy, ponieważ eliminuje potrzebę zakupu oraz położenia kolejnych metrów dodatkowego przewodu oraz nie wymaga zmiany projektu elektrycznego. Poza tym jeśli chcesz wykorzystać System LOOX w gotowym domu, nie musisz kuć ścian pod dodatkowe przewody, gdyż potrzebne kable są już tam zainstalowane.

Łatwy i niedrogi w instalacji jak systemy radiowe

Zaletą rozwiązań radiowych jest to, iż ich instalacja jest niedroga i nie wymaga dużej ingerencji i przeprowadzania poważnego remontu w domu, jak w przypadku systemów przewodowych. Jednak ich wadą jest fakt, iż pomiędzy urządzeniami mogą występować zakłócenia wynikające np. z odległości pomiędzy nimi, bądź osłabiania sygnału przez ściany.
System LOOX dzięki temu, że korzysta z instalacji elektrycznej, również nie wymaga dużej ingerencji w instalacje w domu i jest bardzo łatwy w montażu. Jednak w przeciwieństwie do systemów bezprzewodowych, nie musisz się martwić o problemy wynikające z zakłóceń komunikacji między urządzeniami, które skutecznie mogą zniechęcić do korzystania z funkcjonalności inteligentnego domu.

System zdecentralizowany

Ważną cechą Systemu LOOX jest fakt, że jest on systemem zdecentralizowanym. Oznacza to, iż nie wymaga on centralnej jednostki sterującej, kontrolującej działanie poszczególnych urządzeń i funkcji. Wszystkie urządzenia komunikują się między sobą, dzięki czemu w przypadku tego systemu nie występuje groźba, że awaria jednego urządzenia spowoduje awarię całej automatyki.

Prosty w obsłudze

System LOOX jest w pełni polskim systemem, który cechuje się również niezwykłą prostotą w obsłudze. Podobnie jak inne systemy obsługuje on najczęściej wykorzystywane funkcje inteligentnego domu, takie jak sterowanie oświetleniem, temperaturą, czy roletami. Jednak w przeciwieństwie do wielu innych rozwiązań, w System LOOX możesz w prosty sposób, samodzielnie konfigurować różne funkcje, takie jak sceny świetlne i harmonogramy.
W przypadku wielu innych systemów wymagane jest podłączenie do komputera oraz instalacja specjalnego oprogramowania, a czasem również pomoc specjalisty. W System LOOX wszystko możesz ustawić samodzielnie, przy pomocy niezwykle intuicyjnej aplikacji, dostępnej np. z poziomu Twojego smartfona.

Etapowość, czyli stopniowo rozwijaj swój inteligentny dom

Elastyczność jest kolejną ważną cechą Systemu LOOX, dzięki niej nie musisz od razu instalować wszystkich funkcji domowej automatyki i we wszystkich pomieszczeniach. Rozwój swojego inteligentnego domu możesz rozłożyć na kilka etapów. Dzięki niezwykłej łatwości dokładania kolejnych urządzeń i funkcji do instalacji możesz się nie martwić, że rozszerzanie możliwości systemu będzie dla Ciebie problematyczne i czasochłonne.
Połącz zalety systemów inteligentnego domu – wybierz System LOOX
Decydując się na System LOOX łączysz zalety systemów przewodowych, czyli przede wszystkim stabilność i bezawaryjność z cechami systemów bezprzewodowych, które przejawiają się w znacznie niższych kosztach instalacji i niezwykle prostym oraz mało inwazyjnym montażu. Polski system jako jedyny na rynku w pełni wykorzystuje możliwości instalacji elektrycznej, zmieniając Twój dom w inteligentny.

Bezpłatna wycena Systemu Inteligentnego LOOX

Skontaktuj się z nami:

Logo System LOOX Logo BNT

BNT Sp. z o.o.

Al. Mireckiego 27, 41-209 Sosnowiec
tel. 32 360 20 91
office@bntsystems.pl, www.systemloox.pl

BNT Sp. z o.o.

ul. Sabały 58, 02-174 Warszawa
tel. 22 846 86 75
eulanowicz@bntsystems.pl, www.systemloox.pl

Zobacz również

Producenci polecają


Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Newsletter
Bądź na bieżąco Zapisz się teraz
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

136 828 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
2018 01 03 archonhome a
2018 01 03 archonhome b

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

12 37 21 900