Projekt Instalacji INTELIGENTNY DOM

Zamów Projekt Instalacji INTELIGENTNY DOM do Swojego projektu domu!

Instalacje Inteligenty Dom

Projekt Instalacji INTELIGENTNY DOM

Pozwala na znaczące obniżenie zużycia ilości energii elektrycznej, redukcję kosztów ogrzewania oraz zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu życia.


W projekcie zastosowano urządzenia umożliwiające sterowanie:
- ogrzewaniem,
- oświetleniem,
- roletami,
- systemem alarmowym oraz oknami dachowymi.

Sprawdź jakie są podstawowe możliwości wykorzystania systemu DOM INTELIGENTNY?

Oferujemy Państwu Projekt Instalacji INTELIGENTNY DOM w cenie już od 560 zł
Dodatkowo kupując w zestawie z projektem domu, otrzymasz 100 zł rabatu na gotowy projekt instalacji.

Zobacz przykładowy projekt instalacji

Budowa własnego domu jest marzeniem wielu z nas. Planując tę bardzo ważną inwestycję chcemy, aby nasz dom był funkcjonalny, zapewniał komfort użytkowania oraz dawał poczucie bezpieczeństwa. Dlatego planując konkretne rozwiązania, szacując gdzie można zaoszczędzić, a gdzie wymagany, a wręcz wskazany, jest większy nakład kosztów, decydujemy o tym, jaka będzie jakość naszego życia.

Do rozwiązań, w które warto zainwestować należy tzw. inteligentna instalacja domu. Koncepcja inteligentnego domu opiera się na zapewnieniu mieszkańcom maksymalnej wygody, zredukowaniu kosztów eksploatacji oraz zadbaniu o bezpieczeństwo domowników. Dom inteligentny to budynek wyposażony w zintegrowany, spójny elastyczny system automatyki, pracującej w sieci komunikacyjnej. Umożliwia sterowanie i kontrolowanie wszystkich urządzeń elektrycznych w sposób najbardziej dla użytkownika wydajny i oszczędny. Jednocześnie zapewnia użytkownikowi możliwość jego rozbudowy czy rekonfiguracji sposobu działania poszczególnych elementów.

Mieszkając w domu z taką instalacją, można mieć wrażenie, że ktoś za nas myśli, dbając przy tym o nasze bezpieczeństwo i wygodę.

Zasadnicza różnica pomiędzy instalacjami standardowymi a „inteligentnymi rozwiązaniami” polega na tym, że dotychczas wszystkie funkcje sterowania i zasilania wynikały z okablowania budynku i zastosowanych elementów instalacji (wyłączniki, przełączniki, gniazda). W domu z inteligentną instalacją użytkownik otrzymuje do dyspozycji urządzenia, których funkcje i sposób działania podlegają programowaniu. Sam zdecyduje co i kiedy będzie się działo. Jeśli uzna, że zmieniły się jego potrzeby i oczekiwania, może dokonać zmian w oprogramowaniu, nie wykonuje natomiast uciążliwego remontu. Inteligencja domu bowiem jest określona pomysłowością użytkownika i projektanta, a nie możliwościami technicznymi.

W ramach rozwiązań inteligentnych instalacji najczęściej integruje się systemy pogodowe ze sterowaniem ogrzewania oraz dodatkowo z systemem sterowania zamykania okien podczas deszczu czy uruchamianiem oświetlenia w zależności od pory dnia i nocy.

Przyjmuje się, że optymalnie zaprogramowany system pozwoli na uzyskanie oszczędności na ogrzewaniu i zużyciu energii rzędu 30-50%. Dodatkową zaletą domu inteligentnego jest symulacja obecności domowników podczas ich nieobecności np. wyjazdu urlopowego. System również samodzielnie zawiadomi policję lub firmę ochroniarską podczas próby włamania.

Szczególną zaletą inteligentnej instalacji jest nie tylko możliwość zintegrowania w jeden system prawie wszystkich instalacji w domu i łatwość dokonywania zmian sposobu funkcjonowania poszczególnych instalacji, ale także możliwość prostej rozbudowy, a więc łatwego dokładania kolejnych elementów do istniejącego systemu.

Innymi słowy, dom inteligentny to:
- oszczędność energii i ekologia,
- bezpieczeństwo dla nas, naszych bliskich i naszego domu,
- estetyka oraz wygoda i komfort mieszkańców,
- zdalne zarządzanie.
 

ARCHON+ Biuro Projektów logo Zobacz najciekawsze projekty domów!

Dom w malinówkach 11 KOD: MIKOLAJ250
Dom w malinówkach 11
Dom w renklodach 15 (G2) KOD: MIKOLAJ250
Dom w renklodach 15 (G2)
Dom w kosaćcach 2 (N) KOD: MIKOLAJ250
Dom w kosaćcach 2 (N)

Zobacz więcej projektów

Sterowanie ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją

W instalacji inteligentnego domu istnieje możliwość podzielenia domu na kilka stref: dzienną, nocną oraz gospodarczą, w celu optymalnego wykorzystania energii, a co za tym idzie, minimalizacji kosztów. W ciągu dnia i nocą, w poszczególnych strefach domu, można dowolnie regulować temperaturę, np. obniżyć ją w pokojach, w których nikt nie przebywa. Zimą, po otwarciu okna w celu przewietrzenia pokoju, automatycznie zostanie wyłączone ogrzewanie, a latem klimatyzacja nie włączy się przy otwartym oknie, aby nie tracić niepotrzebnie energii. Po opuszczeniu domu przez mieszkańców, system sam obniży temperaturę w całym budynku a o określonej godzinie włączy ogrzewanie.

Sterowanie drzwiami, oknami i roletami zewnętrznymi

Większość włamań do domów następuje na skutek wyważenia okien lub drzwi balkonowych. Złodziejowi wyważenie standardowego okna zajmuje kilkanaście sekund. Warto więc instalując je pamiętać o zamontowaniu odpowiednich czujników, które współpracując z systemem alarmowym poinformują nas o pojawiającym się zagrożeniu oraz uruchomią urządzenia sterowane przez instalację inteligentnego domu odpowiedzialne za zamykanie rolet zewnętrznych czy włączenie dodatkowego światła zewnętrznego.

Systemy alarmowe

Wielu spośród przyszłych właścicieli domów decyduje się na montaż systemów alarmowych oraz monitoring całego budynku. Oferta producentów systemów alarmowych jest bardzo różnorodna i każdy może dostosować ją precyzyjnie do swoich potrzeb. Oczywiście, tak jak w wypadku wszystkich wcześniej wymienionych urządzeń, montaż takiej instalacji warto zaplanować już podczas realizacji budynku w stanie surowym, aby wszystkie instalacje były schowane pod tynkiem.

Komfort

Wybierając projekt domu często zastanawiamy się czy przyszły dom będzie wygodny i komfortowy. Zwracamy uwagę na ilość i wielkość pokoi, usytuowanie kuchni, jadalni, układ łazienek, itp. Zastanawiamy się nad doborem odpowiednich materiałów budowlanych - zdrowych, bezpiecznych i estetycznych.
Planujemy również montaż dodatkowych urządzeń, dzięki którym jeszcze bardziej przystosujemy dom do swoich potrzeb. Inteligentne rozwiązania to uzupełnienie całości, to sprawne sterowanie i kontrolowanie wszystkimi systemami i urządzeniami zainstalowanymi w domu, zwiększając tym samym komfort życia domowników.

Inteligentny Dom odciąży nas od ciągłego myślenia o sprawach typu: „wyłączyłem żelazko?”, „pada deszcz, zamknąłem okno?” itp. Wyjeżdżając z rodziną na wakacje będziemy mieli pewność, że dom pozostaje bezpieczny.

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich, którzy kompleksowo myślą o budowie domu funkcjonalnego, bezpiecznego i przyjaznego mieszkańcom. Nadszedł już czas, aby system Inteligentnego Domu stał się standardem.

Schemat instalacji inteligentnego domu

 

Jeśli masz dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu
w dogodnej dla Ciebie formie!

2022 06 20 contact 02

Chcesz z nami porozmawiać w dogodnej dla siebie chwili?

Zamów rozmowę, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

2022 06 20 contact 03

Jesteśmy do Twojej dyspozycji również na czacie pon.-pt. 8-21, sob. 9-13

Odpowiemy jak tylko będziemy dostępni.

2022 06 20 contact 04

Jeśli wolisz szczegółowo opisać swoje pytanie, napisz do nas.

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Napisz do nas

Zadzwoń do nas +48 12 37 21 900

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Dołącz do grupy Aurory Które Kochacie
Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?