Kratki

Kratki.pl

tel. +48 389 99 11
www.kratki.com
detal@kratki.com

Jeszcze do niedawna kominek miał tylko pięknie wyglądać, budując niepowtarzalny klimat wnętrza, nadając mu oryginalności, tworząc przytulną i kameralną atmosferę. Ale teraz jego rola diametralnie się zmieniła. Tradycyjne kominki to dziś synonim bezpieczeństwa i niezależności. Warto mieć urządzenie, które zabezpieczy energetycznie dom na wypadek przerw w dostawie prądu czy gazu. Polski producent kominków, marka Kratki, zaprasza do świata produktów, które zagwarantują nam prawdziwie ciepłą atmosferę, komfort i bezpieczeństwo – niezależnie od okoliczności!

Niezależność

Ciemny i zimny dom to niezbyt przyjemna perspektywa, nie tylko dla najmłodszych domowników. Awarie techniczne czy klęski naturalne w postaci tornad, pożarów i powodzi łączy ich nagłość i nieprzewidywalność. By komfortowo przetrwać brak prądu i gazu, na które nie mamy wpływu, warto zainwestować w alternatywne źródło ciepła: kominek. Blask ognia zadba nie tylko o światło w pomieszczeniu, ale także o przyjemną temperaturę. Gdy kotły gazowe, elektryczne pompy ciepła i inne urządzenia "na prąd" zawiodą, kominek stanie na wysokości zadania! Chociaż polskie prawo budowlane stanowi, że kominek nie może być jedynym źródłem ciepła w domu, to szczególnie w dzisiejszych czasach jest idealnym dopełnieniem ciepła systemowego. Przyjemne ciepło bijące z kominka uprzyjemni długie jesienne wieczory, ale zadba także o komfort i poczucie bezpieczeństwa całej rodziny.

Kominek zapewnia niezależność

Ekologia

Kominek jest także ekologiczny. Wśród bogatej oferty polskiego producenta znajdują się urządzenia oznaczone certyfikatem EcoDesign np. wkłady kominowe o niezwykłym wzornictwie jak Nadia przykuwająca spojrzenia białymi kaflami, piece czy tak popularne dziś kozy (np. modele THOR czy AB ). Łączy je oryginalny design oraz to, że spełniają przepisy prawa krajowego oraz unijnego w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego, wypełniając kryteria Ekoprojektu. Z kolei najbardziej ekologicznym i jednocześnie ekonomicznym materiałem do palenia w kominku pozostaje suche drewno z drzew liściastych, np. dąb, grab, buk, jesion, klon, brzoza czy topola. Drewno jest doskonałym odnawialnym źródłem energii. Warto podkreślić także stosunkowo niski koszt drewna jako opału przy jego wysokiej wydajności. Urządzenia marki Kratki łączą w sobie nowoczesną funkcjonalność i ekologiczne rozwiązania – w obu spełniając rygorystyczne normy prawa polskiego i Unii Europejskiej. Kominek to piękno żywego ognia. Kominek to ekologiczne ogrzewanie. Kominek to bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych.

Ekologiczny kominek

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Producenci polecają

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?