ALUPROF - Okna do domów pasywnych
Logo ALUPROF

ALUPROF S.A.

ul. Warszawska 153, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 819 53 00, fax 33 822 05 12
aluprof@aluprof.eu, https://aluprof.com

Dom z przeszklonymi oknami

Elementem wyróżniającym współczesne budownictwo jest wzrost liczy przeszkleń. Do ich konstrukcji nie wykorzystuje się jednak standardowych materiałów, a systemy o najlepszych parametrach. Branża stolarki nieustannie rozwija swoje produkty, wyprzedzając niejednokrotnie wymagania wynikające z przepisów budowlanych, jednak częstym zarzutem kierowanym pod adresem najnowszych produktów jest ich wysoka cena i brak potwierdzenia deklarowanych parametrów.

Nowy system okien MB-104 Passive łączy w sobie duże możliwości techniczne, doskonałą ochronę cieplną i estetykę. MB-104 Passive posiada trzykomorowe profile, w których centralna część pełni rolę komory izolacyjnej o szerokości 60 lub 61 mm. System występuje w dwóch wersjach budowy, zależnych od wymaganej izolacyjności termicznej: wersji SI oraz wersji AREO. W tym drugim przypadku wypełnienie przestrzeni pomiędzy przekładkami termicznymi stanowią wkłady z aerożelu. Oba rozwiązania: MB-104 Passive SI oraz MB-104 Passive Aero pozwalają uzyskać znakomite parametry przenikania ciepła. Zostało to potwierdzone certyfikatami Instytutu Domów Pasywnych PHI Darmstadt.

Dzięki specjalnym kształtom dwukomponentowej uszczelki centralnej oraz uszczelkom przyszybowym i przymykowym, okna charakteryzują się znakomitą szczelnością na przenikanie wody i infiltrację powietrza. System MB-104 Passive to także troska o stronę wizualną budynku. Dostosowanie głębokości kształtowników sprawia że skrzydło oraz ościeżnica łączą się dając efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej. Z kolei głębokie osadzenie uszczelek przyszybowych sprawia, że są one mało widoczne od strony wewnętrznej, co także podnosi estetykę okien. W oknach można stosować zawiasy niewidoczne lub tradycyjne, klamki z widoczną rozetą lub bezrozetowe a także systemowe szprosy naszybowe. 

Uszczelka centralna

System MB-104 Passive

Cechy charakterystyczne systemu MB-104 Passive:
Okna z certyfikatami Passive House Institute Darmstadt dla wersji MB-104 Passive SI oraz MB-104 Passive Aero
Wysoka izolacyjność termiczna dla okna otwieranego Uw od 0,53 W/m2K
Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 95 mm (ościeżnica), 104 mm (skrzydło).
Ponadnormatywne parametry szczelnościowe i izolacyjne
Szeroki zakres szklenia do 81 mm

Zobacz również:

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Producenci polecają

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?