SCHIEDEL - Systemy kominowe i systemy wentylacyjne

Schiedel

Schiedel Sp. z o.o.

ul. Wschodnia 24, Opole 45-449

tel. 77 455 59 49, fax. 77 455 59 47
www.schiedel.pl

Systemy kominowe Schiedel to kominy nowej generacji spełniające wszelkie oczekiwania Klientów i jednocześnie spełniające wymogi polskich norm budowlanych.

Systemy kominowe i systemy wentylacyjne Schiedel

Firma Schiedel to największy i najnowocześniejszy producent systemów kominowych w Europie. Jako lider na rynku kominowym oferujemy kompletną paletę produktów jak i elementów, które gwarantują bezpieczne funkcjonowanie komina w budownictwie jedno i wielorodzinnym, zgodnie z dewizą „bezpieczny komin to bezpieczny dom”.

CERAMICZNE SYSTEMY KOMINOWE SCHIEDEL

Główną zaletą ceramicznych systemów kominowych Schiedel jest ich wielowarstwowa konstrukcja. Gwarantuje ona elastyczne mocowanie rury wewnętrznej, co w warunkach ekstremalnych, jakimi są pożar sadzy lub pożar w budynku jest niesłychanie ważne. „Sercem” komina jest odprowadzająca spaliny rura, wykonana z ceramiki technicznej. Część konstrukcyjną tworzą pustaki z betonu lekkiego oraz izolacja termiczna położona pomiędzy pustakiem a rurą. Systemowość takiego rozwiązania odprowadzania spalin polega na dokładnym, wzajemnym dopasowaniu wszystkich elementów. Dzięki temu, że zajmują one mało miejsca, uzyskujemy większą powierzchnię mieszkalną. Kompletne, prefabrykowane systemy kominowe, umożliwiają szybki i bezproblemowy montaż.

Schiedel Rondo Plus

to uniwersalny, trójwarstwowy system kominowy dla wszystkich rodzajów paliw. Polecany do tradycyjnych kotłów grzewczych na paliwa stałe, paliwa gazowe lub olejowe, a także w przypadku zastosowania kotłów nowoczesnych. To komin, który spełnia wymogi nowoczesnej techniki kominowej: wytwarza dobry ciąg, jest odporny na kwasy i działanie wysokich temperatur. Jest niezwykle łatwy i szybki w montażu. Ma niewielkie gabaryty i jest bardzo atrakcyjny ze względu na oszczędność powierzchni użytkowej.

Schiedel Dual

to najnowszy produkt w ofercie firmy Schiedel. Innowacyjny i uniwersalny komin wielofunkcyjny umożliwia odprowadzanie spalin z kotłów na paliwa stałe, gazowe i olejowe, w tym z kotłów kondensacyjnych. Dwuciągowy system kominowy Schiedel Dual składa się z gładkich oraz profilowanych rur ceramicznych umieszczonych we wspólnym pustaku z keramzytobetonu. Zastosowanie komina Schiedel Dual pozwala maksymalnie oszczędzić powierzchnię mieszkalną bez konieczności zakupu dwóch odrębnych systemów kominowych. System ten uwzględnia zapotrzebowanie rynku w zakresie zastosowania różnego rodzaju paliwa z możliwością jego zamiany w zależności od aktualnych cen i dostępności.

Przekroje systemów kominowych Rondo Plus, Dual, Thermo Rondo Plus

Schiedel Avant

to system kominowy do odprowadzania spalin z niskotemperaturowych kotłów olejowych, gazowych, w szczególności kondensacyjnych. Umożliwia on zmianę typu kotła zarówno pod względem rodzaju paliwa, jak i sposobu odprowadzania spalin. Dodatkową zaletą jest możliwość pracy tego komina z kotłami z zamkniętą oraz z otwartą komorą spalania. Schiedel Avant jest więc systemem „rozwojowym”, stworzonym w oparciu o najnowsze osiągnięcia technologiczne.

Schiedel Quadro

służy do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych gazem z zamkniętą komorą spalania. Powietrze do spalania napływa do paleniska z zewnątrz poprzez kanał powietrzny zintegrowany z instalacją kominową. Schiedel Quadro umożliwia dodatkowo podłączenie kilku kotłów do jednego komina zbiorczego, może być więc stosowany np. przy ścianie pomiędzy sąsiadami budynku bliźniaczego lub w budynkach wielorodzinnych.

Przekroje systemów kominowych Avant i Quadro

SYSTEMY WENTYLACYJNE

Wentylacja firmy Schiedel

dostosowuje powietrze do potrzeb optymalnego mieszkania. W przypadku źle działającej wentylacji bardzo szybko w zamkniętych pomieszczeniach osiągane są wartości graniczne CO2. Wentylacja Schiedel skutecznie zmniejsza ilości substancji szkodliwych i zapachów, które mają ujemny wpływ na nasze zdrowie.

Pustak wentylacyjny Schiedel Thermo

to innowacyjny produkt oparty na pustaku wentylacyjnym z betonu lekkiego. Dodatkowo jest wyposażony w warstwę izolacji termicznej, która znacznie poprawia właściwości izolacyjne termiczne i akustyczne pustaka. Charakteryzuje je stabilność i trwałość, dzięki czemu sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach klimatycznych. W stosunku do komina wentylacyjnego wykonanego z cegły, izolacyjność termiczna pustaka Thermo jest wyższa o około 17%.

Pustaki wentylacyjne Schiedel

przeznaczone są do budowy grawitacyjnych systemów wentylacyjnych. Wybudowane z nich kanały wentylacyjne charakteryzują się małą ilością fug, co zmniejsza opory przepływu i tym samym zwiększa ich wydajność.

Elementy systemu wentylacyjnego: pustaki i nasady

Schiedel Fenko

to hybrydowa nasada wentylacyjna zaprojektowana dla potrzeb prawidłowej wentylacji w budynkach mieszkalnych, a jej zadaniem jest zapewnienie właściwych wartości ciągu w kanałach wentylacyjnych Schiedel.

Schiedel Bryza

to nasada, która zwieńcza kanał grawitacyjny. Wywietrznik wykorzystuje siłę wiatru i tworzy optymalne warunki dla ruchu powietrza grawitacyjnego w kanale wentylacyjnym.

System wentylacji hybrydowej Schiedel Flow

W dniu 02.01.2014 system wentylacji hybrydowej Schiedel FLOW i jego zastosowanie w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych uzyskał rekomendację Narodowej Agencji Poszanowania Energii S.A. NAPE na podstawie oceny energetycznej z dnia 2 stycznia 2014 r.

Schiedel Flow NAPE 1/2014. Wentylacja Schiedel Flow skutecznie zmniejsza ilości substancji szkodliwych i zapachów, które mają ujemny wpływ na nasze zdrowie nieprzerwanie dostosowuje powietrze do potrzeb optymalnego mieszkania. Pozwala wykorzystywać zalety dwóch systemów: naturalnego i mechanicznego przy minimalizacji kosztów wynikających z uciążliwości pracy mechanicznej wentylatora.

Rekomendacja Narodowej Agencji Poszanowania Energi S.A. NAPE dla hybrydowego systemu wentylacyjnego Shiedel Flow do budynków jednorodzinnych

SCHIEDEL TO NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANY KOMIN W EUROPIE

Zobacz również:

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Producenci polecają

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?