Nowa generacja napędów do bram garażowych Hörmann

Hörmann Polska sp. z o.o.

ul. Otwarta 1, 62-052 Komorniki
tel. 61/ 81 97 300, fax 61/ 810 75 75
Infolinia: 801 500 100
www.hormann.pl

Napęd do bramy garażowej

Inteligentne, szybsze, bardziej komfortowe. Firma Hörmann wprowadziła na rynek nową generację napędów do bram garażowych. Dzięki zaawansowanej inteligentnej technologii mogą być one obsługiwane za pomocą telefonu komórkowego lub systemów Smart Home.

Napędy z nowej - czwartej już - serii charakteryzują się nie tylko większą wydajnością niż ich poprzednie warianty, ale także inteligentniejszą technologią. Zintegrowane złącze magistrali HCP zapewnia możliwość połączenia ich z istniejącymi systemami domu inteligentnego, a nowa aplikacja BlueSecur pozwala na sterowanie bramą smartfonem z funkcją Bluetooth.

Szybciej i jaśniej

Producent udoskonalił oferowane napędy do bram garażowych. Zarówno nowy ProMatic 4, jak i SupraMatic E4 i P4 klasy Premium oferują obecnie większą funkcjonalność oraz bardziej komfortowy i inteligentny sposób obsługi. Znacznie większa - w porównaniu z poprzednimi napędami - jest też prędkość otwierania bramy. Dla napędu ProMatic 4 wynosi ona maks. 20 cm/s, a dla napędu SupraMatic 4 - maks. 25 cm/s. To szczególnie istotne w przypadku garaży wychodzących bezpośrednio na ruchliwą ulicę - oznacza bowiem krótszy czas, jaki samochód na krawędzi jezdni musi czekać na otwarcie bramy.

Zintegrowane energooszczędne oświetlenie LED, montowane we wszystkich trzech nowych napędach, zapewnia natomiast bezpieczeństwo podczas wjeżdżania do garażu w ciemności. W obu napędach SupraMatic jest to 30 (P 4) bądź 20 diod LED (E 4), a w napędzie ProMatic 10 diod LED. Zapewniają one znacznie jaśniejsze niż standardowe oświetlenie garażu.

SupraMatic P 4
Supra Matic E
ProMatic 4

Trzy nowe napędy - SupraMatic P 4, SupraMatic E i ProMatic 4 są wyposażone w energooszczędne lampy LED.

Drzwi do świata Smart Home

Drzwi do świata Smart Home otwiera nowo zaprojektowane złącze magistrali HCP. Firma Hörmann standardowo montuje je we wszystkich modelach czwartej generacji napędów. Magistrala HCP umożliwia podłączenie napędu bramy garażowej za pomocą modułu sterowania radiowego do takich systemów automatyki domowej jak Homematic czy Delta Dore. Napęd do bramy jako element składowy techniki instalacyjnej, która łączy urządzenia domowe w jedną sieć, może być wygodnie sterowany za pomocą interfejsu użytkownika w systemie Smart Home i dowolnie łączony z innymi inteligentnymi urządzeniami w sieci. Inteligentny system można np. zaprogramować tak, by jednocześnie z zamykaniem bramy garażowej nocą włączało się oświetlenie na zewnątrz i w przedpokoju bądź tak, by w chwili zbliżania się samochodu brama otwierała się automatycznie.

Jeśli natomiast wybrany system Smart Home zezwala na zdalny dostęp przez Internet, bramę garażową można otwierać z dowolnego miejsca, np. po to by umożliwić kurierowi pozostawienie przesyłki w garażu. Z łatwością możemy też sprawdzić status zaprogramowanych urządzeń.

Złącze magistrali HCP

Złącze magistrali HCP umożliwia połączenie nowych napędów do bram garażowych z istniejącymi systemami Smart Home. Na zdjęciu: połączenie z systemem domu inteligentnego Homematic.

system SmartHome

Złącze magistrali HCP pozwala na sterowanie napędem do bram za pomocą interfejsu użytkownika danego systemu Smart Home.

Aplikacja BlueSecur – nadajnik w smartfonie

Smartfon stał się powszechnym urządzeniem, które zawsze mamy przy sobie. Dlaczego zatem nie używać go do sterowania bramą garażową? Dzięki nowej aplikacji BlueSecur firmy Hörmann możemy sterować nią nie tylko za pomocą nadajników, sterowników kodowanych cyfrowo czy skanerów linii papilarnych, lecz także korzystając ze smartfona z funkcją Bluetooth. Napędy SupraMatic posiadają już wbudowany odpowiedni odbiornik. Napęd ProMatic 4 można natomiast doposażyć w oferowany przez producenta nowy odbiornik HET-BLE.

Intuicyjny interfejs użytkownika aplikacji BlueSecur pozwala na obsługiwanie bram garażowych i wjazdowych firmy Hörmann, a także włączanie i wyłączanie oświetlenia napędu bramy. Umożliwia także otwieranie drzwi wejściowych wyposażonych w zamek automatyczny. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepów internetowych Google Play i App Store.

Użytkownik dysponujący kodem administratora może przydzielić innym osobom 15 jednorazowych kodów o ograniczonym w czasie działaniu. Kody te wysyłane są pocztą elektroniczną, w formie wiadomości tekstowej (SMS) lub przez Messengera. W ten sposób np. na telefon komórkowy ogrodnika możemy wysłać jednorazowy kod dostępu uprawniający do otwarcia drzwi i wejścia na ogród – nawet pod nieobecność domowników.

aplikacja BlueSecur

Nowa aplikacja BlueSecur firmy Hörmann umożliwia otwieranie i zamykanie bramy za pomocą technologii Bluetooth.

Automatyczna wentylacja garażu

Napęd do bramy garażowej

Nowe napędy do bram garażowych mają zintegrowaną z systemem funkcję otwarcia „wentylacyjnego”, co umożliwia automatyczne wietrzenie garażu.

Wszystkie nowe napędy firmy Hörmann posiadają zintegrowaną funkcję ustawiania bramy w położeniu „wentylacyjnym”. Jeżeli brama wyposażona jest w opcjonalny zestaw rolek do uchylania górnego segmentu, a garaż dodatkowo w specjalne czujniki - możliwe jest automatyczne jego wietrzenie w razie nadmiernego wzrostu w nim poziomu wilgotności powietrza.

Regularne wietrzenie garażu zapobiega tworzeniu się korozji i rozwojowi pleśni. Należy o nim pamiętać zwłaszcza w garażach wyposażonych w ciepłą bramę. W sumie nowe napędy obsługują trzy wysokości otwarcia bramy. Otwarcie wentylacyjne – to uchylenie górnego jej segmentu.

Zobacz również:

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Producenci polecają

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?