ISOVER - renomowana marka wśród materiałów izolacyjnych
Isover

Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o

ul. Okrężna 16, 44-100 Gliwice
tel. 32 33 96 300, fax 22 349 93 37
www.isover.pl

ISOVER - renomowana marka materiałów izolacyjnych – lider wśród producentów wełny mineralnej szklanej – oferuje szeroki wachlarz najwyższej jakości produktów do izolacji w budownictwie ogólnym i izolacji technicznych wyposażenia budynków oraz stosowanych w przemyśle i energetyce. W portfolio produktów ISOVER posiada izolacje z wełny mineralnej zarówno z włókien szklanych, jak i skalnych.

Kompleksowe rozwiązania izolacji dachów skośnych

Z zastosowaniem wysokiej jakości produktów:

  • izolacji termicznej i akustycznej w postaci sprężystej wełny szklanej,
  • wysokoparoprzepuszczalnych membran dachowych: ISOVER Draftex Profi i Membrana Dachowa ISOVER - stosowanych jako warstwy wstępnego krycia i wiatroizolacji,
  • systemów aktywnej ochrony przed wilgocią ISOVER VARIO®

Szeroka gama wyrobów izolacyjnych różnych grubości oraz kompleksowość oferty pozwalają na uzyskanie oczekiwanego standardu ocieplenia - od optymalnego po energooszczędne - oraz kształtują komfort mieszkania.

Izolacja dachu wykorzystująca elementy systemu ISOVER VARIO

Fot.1 Dwuwarstwowa izolacja dachu skośnego z wykorzystaniem wełny szklanej i systemu ISOVER VARIO®

Najwyższej klasy produkty z wełny szklanej do izolacji poddaszy

Oferta firmy ISOVER obejmuje produkty z wełny szklanej o doskonałych parametrach cieplnych (określonych współczynnikiem przewodzenia ciepła lambda λ – im niższy współczynnik λ, tym bardziej energooszczędny produkt). Są nimi m.in. znana i doceniana od wielu lat Super-Mata (λ= 0,033 W/mK), Profit-Mata(λ= 0,035 W/mK ), Uni-Mata (λ= 0,039 W/mK) o znakomitej mechanice i wyjątkowej kompresji czy ISOVER Multimax 30 – wełna o najniższym współczynniku lambda wśród wełen mineralnych na świecie – zaledwie 0,030 W/mK!

Super-Mata
Uni-Mata
Profit-Mata

Fot.2 Wełna szklana ISOVER

Sprężyste, lekkie wełny szklane ISOVER zapewniają odpowiedni komfort termiczny, gwarantują bezpieczeństwo ogniowe (są niepalne!), zapewniają oszczędności w kosztach ogrzewania oraz wpływają na poprawę komfortu akustycznego izolowanych pomieszczeń.

Izolacja nowej generacji - system ISOVER Vario®

Unikalny system oparty na inteligentnej i wytrzymałej membranie paroizolacyjnej ISOVER Vario®, który reguluje gospodarkę cieplno-wilgotnościową izolowanego dachu, błyskawicznie reagując na zmieniające się warunki klimatyczne.

Koncepcją systemu ISOVER Vario® jest hamowanie przenikania wilgoci do warstw dachu w okresie zimowym, pozwalając w okresie letnim ujść wilgoci z konstrukcji, co zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni.

Elementy systemu ISOVER Vario

Fot.3 System ISOVER Vario® (membrana i akcesoria)

Skład systemu ISOVER Vario uzupełniają akcesoria w postaci wzmocnionych taśm montażowych oraz materiału uszczelniającego. Montaż Systemu ISOVER Vario to gwarancja szczelności połączeń, trwałości konstrukcji i doskonałego mikroklimatu wewnątrz pomieszczeń, a w konsekwencji zdrowia mieszkańców.

Komfort montażu i użytkowania

Stosowanie produktów ISOVER to również komfort samego montażu oraz wymierne korzyści w sferze bezpieczeństwa użytkowania:

  • skompresowana wełna w rolkach - to łatwość i oszczędność transportu, magazynowania na budowie oraz minimalizacja ilości odpadów;
  • znakomita mechanika wełny oraz jej sprężystość zapewnia idealne wypełnienie izolowanej przestrzeni oraz brak mostków cieplnych;
  • wykorzystanie do produkcji wełny szklanej surowców z recyklingu, liczne atesty i certyfikaty środowiskowe to gwarancja dobrego mikroklimatu pomieszczeń, komfort dla mieszkańców i dbałość o środowisko naturalne.

Więcej informacji o produktach i rozwiązaniach ISOVER do izolacji poddaszy na: www.isover.pl

Zobacz również:

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Producenci polecają

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?