Nowe płyty gipsowo-kartonowe – bezpieczne pożarowo i estetycznie wykończone poddasze
Rigips

Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o

ul. Okrężna 16, 44-100 Gliwice

Informacja techniczna o produktach i rozwiązaniach
tel. 800 163 121
email: doradcy.techniczni@saint-gobain.com
www.rigips.pl

Dach to jeden z najważniejszych elementów konstrukcji, który chroni dom przed działaniem czynników atmosferycznych. Jest także istotny z punktu widzenia termoizolacji budynku i bezpieczeństwa pożarowego. Dlatego też specjalnym wymaganiom podlega zabudowa poddasza. Z myślą o tej aplikacji powstały płyty gipsowo-kartonowe RIGIPS 4PRO™ Fire+ typ DF.

Budujesz bezpiecznie

To produkt dedykowany do wykonywania bezpiecznej pożarowo i trwałej zabudowy poddasza. Jest to ważne dla bezpieczeństwa jego użytkowników, jak również spełnienia wymagań stawianych przez przepisy. Dach – jako konstrukcja drewniana i palna – musi zostać skutecznie odseparowany od pozostałej przestrzeni budynku. To zadanie spełnia sucha zabudowa poddasza, która blokuje przemieszczania się ognia oraz przenikanie wysokiej temperatury do innych pomieszczeń.

Dlatego też w płytach RIGIPS 4PRO Fire+ typ DF zastosowano specjalną technologię, która podnosi wytrzymałość produktu na ogień i stanowi zabezpieczenie domu w przypadku pożaru. – Płyty posiadają zagęszczony rdzeń oraz specjalne włókna, dzięki którym produkt wykazuje wysoką wytrzymałość na działanie temperatur panujących podczas pożaru. Tym samym świetnie sprawdza się do zabudowy poddaszy w domach jednorodzinnych, zabezpieczając budynek przed rozprzestrzenianiem się ognia, spełniając przewidziane w przepisach normy i co najważniejsze, chroniąc zdrowie i życie użytkowników – mówi Agnieszka Gładysz, Product Manager – płyty RIGIPS.

Poprzez te specjalne właściwości, nowe płyty RIGIPS 4PRO™ Fire+ typ DF są dedykowane systemom, pozwalającym osiągnąć klasę odporności ogniowej (czas, w którym elementy budynku zachowują nośność (R), szczelność (E) oraz izolacyjność ogniową) minimum REI 30, ale także REI 60 i więcej.

 

Najwyższa gładkość ścian zabudowy

Dla realizacji wysokiej jakości zabudowy na poddaszu ważny jest jeszcze jeden atut płyt RIGIPS 4PRO™ Fire+ typ DF; to zastosowanie specjalnych czterech spłaszczonych krawędzi. Ułatwiają one spoinowanie połączeń i precyzyjne dopasowywanie płyt. Efekt to gładka i pozbawiona nierówności powierzchnia.

 

Lepsza jakość, niższe koszty

Wybór nowych płyt do zabudowy to również oszczędności. Spłaszczone krawędzie przyspieszają pracę. To z kolei przekłada się na koszty – zarówno materiałów, jak i samej robocizny.

Więcej o produktach RIGIPS znajduje się na stronie: www.rigips.pl

Zobacz również:

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Producenci polecają

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?