Urządzenia STIGA ePower – akumulatorowe rozwiązania do kompleksowej pielęgnacji ogrodu
STIGA

Stiga sp. z o.o.

62-081 Baranowo, ul. Rzemieślnicza 87
www.stiga.pl

Pielęgnacja ogrodu może być przyjemnym zajęciem, ale również wymagającym wiele pracy i wysiłku. Niezależnie od tego, czy masz duży ogród, czy niewielki skrawek zieleni, opieka nad nim wymaga czasu i zaangażowania. Dzięki nowoczesnym technologiom i urządzeniom ogrodowym może to być znacznie łatwiejsze i mniej męczące, a nawet po prostu przyjemne.

Firma STIGA oferuje szeroką gamę urządzeń ogrodowych zasilanych akumulatorowo, które pomagają w codziennej pielęgnacji ogrodu. Dzięki nim możesz uniknąć kłopotów związanych z ciągnięciem kabli zasilających czy spalinowych silników. Urządzenia STIGA są ciche, łatwe w obsłudze i przyjazne dla otoczenia.

Wyzwaniem dla każdego ogrodnika jest pielęgnacja trawnika. Regularne koszenie trawy jest niezbędne, aby utrzymać trawnik w dobrym stanie. Dzięki kosiarkom akumulatorowym STIGA staje się to łatwe i przyjemne. Bez względu na to, czy masz mały czy duży trawnik, kosiarki STIGA zapewniają skuteczne i szybkie koszenie bez uciążliwego hałasu i zanieczyszczenia powietrza.

Kolejnym wyzwaniem jest pielęgnacja roślin i krzewów. Cięcie i przycinanie wymaga czasu i precyzji. Dlatego firma STIGA oferuje różnego rodzaju nożyce i urządzenia do cięcia, które ułatwiają pracę i pozwalają uzyskać idealny kształt roślin. A co, jeśli powiemy, że dzięki akumulatorowemu rozwiązaniu ePower będzie to praca mniej uciążliwa dla sąsiadów oraz domowników?

Dziś omówimy nie tylko wyzwania związane z pielęgnacją ogrodu, ale również przyjrzymy się urządzeniom akumulatorowym firmy STIGA, które odpowiadają na te potrzeby. Dowiesz się, jakie są zalety ich stosowania oraz jakie modele sprawdzą się najlepiej w Twoim ogrodzie

STIGA ePower - jedna bateria, aby wszystkie zasilać

Urządzenia ePower to seria urządzeń akumulatorowych firmy STIGA, które oferują użytkownikom nie tylko bezprzewodową swobodę, ale także wiele innych korzyści. Wśród urządzeń znajdziesz trzy serie odpowiednie dla różnego zaawansowania użytkownika: Essential, Experience i Expert, z których każda jest dostosowana do różnych potrzeb.

Kosiarka akumulatorowa Stiga Collector 548e

Grupa Essential to idealna propozycja dla osób, które potrzebują podstawowych funkcji i stawiają dopiero pierwsze kroki w swoich ogrodach. Seria Essential zawiera proste, ale skuteczne narzędzia ogrodowe, takie jak kosiarki, podkaszarki, pilarki, sekatory, roboty koszące i dmuchawy.

Segment Experience oferuje bardziej zaawansowane urządzenia, odpowiadające użytkownikom, którzy mają już większe doświadczenie, ale często też większe ogrody, przez co ich potrzeby względem urządzeń są po prostu większe.

Ostatnia grupa to urządzenia z serii Expert. To oferta dla profesjonalistów. Obejmuje zaawansowane urządzenia, które swoją wydajnością i funkcjami pozwolą na niemal wszystko, czego potrzebujesz podczas zawodowej pracy w ogrodzie. Każda ze wspomnianych serii oferuje wszystkie urządzenia niezbędne do kompleksowej pielęgnacji ogrodu.

Nie tylko brak kabli - poznaj zalety ePower

Korzyścią z użytkowania urządzeń akumulatorowych jest brak potrzeby podłączania ich do zasilania, dzięki czemu możesz pracować bez ograniczeń w dowolnym miejscu - z kolei akumulatory ePower mogą pochwalić się wyjątkowo dużą, wyprzedzająca znacznie standardy branżowe wydajnością. W praktyce dzięki wymienności akumulatorów, posiadając dwa urządzenia z oferty STIGA z dwoma akumulatorami posiadamy komfort ciągłej pracy nawet przez cały dzień. Ponadto, urządzenia akumulatorowe są znacznie cichsze i bardziej ekologiczne niż ich odpowiedniki zasilane paliwem ciekłym.

Wszystkie akumulatory ePower firmy STIGA są kompatybilne z całym zakresem urządzeń w danej serii, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo wymieniać je między różnymi narzędziami.

Gdy posiadamy akumulatorową kosiarkę i chcemy dokupić kolejne narzędzie do ogrodu, na przykład podkaszarkę, może pojawić się pytanie, czy kupić kolejne narzędzie od tego samego producenta, czy poszukać czegoś innego. W przypadku systemu ePower firmy STIGA baterie są uniwersalne i mogą być używane w różnych narzędziach z tej samej serii. Baterie te dostosowują wymagane napięcie do urządzenia, w którym są używane. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy nie tylko zyskują wygodę i oszczędność czasu, ale także mogą zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie muszą inwestować w osobne baterie do każdego narzędzia.

Sekator akumulatorowy Stiga SHT 700 AE

No dobrze, ale jak to może wyglądać w praktyce z perspektywy kogoś, kto właśnie dopiero zaczyna swoją ogrodniczą przygodę i chce sprawdzić ekosystem ePower na własnej skórze?

Zestaw na początek

Zacznijmy od podstaw, czyli właśnie serii Essential. Podstawa to oczywiście kosiarka do trawy - możesz pomyśleć o modelu Collector 140e, który posiada dwa akumulatory 20V 4Ah. Bez problemu wykorzystasz je w pozostałej części twojej ogrodowej floty z tej serii. Z całą pewnością przyda ci się bowiem sekator - przykładowo model HT 100e. Jeśli potrzebujesz narzędzia, które pozwoli Ci wygodnie przycinać wyższe rośliny to sekator z wysięgnikiem MT 100e będzie świetnym wyborem. Do kompletu wystarczy ci już tylko dmuchawa z funkcją odkurzacza VS 100e i w zasadzie większość najważniejszych prac w Twoim pierwszym ogrodzie wykonasz bez najmniejszych kłopotów!

Dla zaawansowanych

Co jeśli masz już większą wiedzę i doświadczenie, a Twój ogród wymaga urządzeń o większej wydajności? Spróbujmy skompletować zestaw z serii Experience. Jako podstawę warto rozważyć kosiarkę Collector 548e S, która na jednym ładowaniu pozwala na skoszenie trawnika o powierzchni do 550 metrów kwadratowych! Niezaprzeczalną zaletą takiej kosiarki jest również jej kierownica, Fulcrum. To rozwiązanie zaprojektowane specjalnie dla kosiarek STIGA - dzięki Fulcrum zyskujesz odchylenie kierownicy względem mechanizmu tnącego o 25 stopni, co znacząco ułatwia koszenie wzdłuż ścian i żywopłotów. Koszenie między drzewami i krzewami czy wzdłuż ścian będzie od teraz znacznie prostsze. W większych ogrodach bez wątpienia przyda ci się również podkaszarka. Zwróć uwagę na model GT 500e - dzięki szybkiej konfiguracji łatwo zmienisz tryb pracy podkaszarki z funkcji przycinania trawy do pracy przy krawędziach. Obsługa urządzenia jest bajecznie prosta, a regulowany uchwyt pozwoli każdemu na łatwe dopasowanie i zyskanie jeszcze większego komfortu. Komplet najważniejszych narzędzi uzupełnisz dmuchawą akumulatorową BL 500e, która w najbardziej oszczędnym trybie pozwoli nawet na 130 minut pracy. Możliwe jest także zwiększenie mocy dla trudniejszych zadań, a nawet wtedy energii wystarczy na 20-30 minut.

Sekator akumulatorowy Stiga HT 100e

Dla zawodowców

Combi 753e to solidna podstawa serii Experience. Kosiarka ta również wyposażona jest w zaawansowaną kierownicę Fulcrum, a dodatkowo może pochwalić się wyjątkowo szerokim agregatem tnącym (51 centymetrów)oraz 60-litrowym, hybrydowym koszem na trawę. Taką kosiarką w komfortowy sposób skosisz nawet 600 metrów kwadratowych trawnika na jednym ładowaniu. Zaawansowane prace w ogrodzie nierzadko wymagają pilarki - rozwiązania spalinowe są coraz silniej wypychane właśnie przez akumulatorowe, czego świetnym przykładem jest model CS 700e. Przy masie zaledwie 3,4 kg oraz 35-centymetrowej (14 cali) prowadnicy cięcie gałęzi, drzew i kłód jest wyjątkowo przyjemne, a ergonomiczny uchwyt zwiększa stabilność podczas cięcia. Zasilanie elektryczne szybko przekona cię, że pilarki spalinowe to przeszłość - zyskujesz bowiem cichsze działanie i brak wibracji od uruchomionego silnika. W dużym i skomplikowanym ogrodzie twoim najlepszym przyjacielem w wielu sytuacjach okaże się oczywiście sekator. W serii Experience zwróć szczególną uwagę na model SHT 700 AE. Dzięki elastycznemu obrotowi o 180 stopni ergonomicznie ukształtowany miękki uchwyt łatwo ustawisz w pięciu pozycjach - dostęp do trudniejszych miejsc będzie więc jeszcze łatwiejszy, a użytkownik po pracy mniej zmęczony. Obsługa sekatora jest wyjątkowo prosta dzięki łatwo dostępnym przełącznikom na uchwycie, zwiększającym bezpieczeństwo. Do kompletu otrzymujesz wycinane laserowo, podwójne ostrze ze stali hartowanej o wyjątkowo dużej odporności. Jeśli natomiast posiadasz jeszcze większe wymagania względem narzędzi, możesz zainteresować się również serią 9 dla najbardziej zaawansowanych użytkowników.

STIGA ePower - dla każdego coś praktycznego!

Oferta firmy STIGA to wiele innowacyjnych rozwiązań na ogrodniczym rynku. Warto tu choćby wspomnieć o traktorze ogrodowym Swift zasilanym wymiennymi akumulatorami, które z powodzeniem mogą być wykorzystane w narzędziach z serii 3, 5, 7 i 9. To jedyny traktor na rynku, który jest zasilany w ten sposób. Innym ciekawym narzędziem jest także kosiarka AERO 132E… unosząca się w powietrzu.

Kosiarka akumulatorowa Stiga Aero 132e

To wyjątkowo lekkie i komfortowe rozwiązanie do mniejszych trawników, a dodatkowo również korzystające z wymiennych akumulatorów, kompatybilnych z urządzeniami serii 1.

Nie ma znaczenia, jak duże masz doświadczenie lub jaki areał zajmuje twój ogród. W asortymencie akumulatorowych urządzeń STIGA zawsze znajdziesz coś dla siebie. Tym samym postawisz na nowoczesne rozwiązania technologiczne i autorskie patenty producenta, który nieustannie ułatwia codzienne życie każdego ogrodnika. Jeśli chcesz zapoznać się z pełną ofertą urządzeń akumulatorowych firmy STIGA, zachęcamy do sprawdzenia strony internetowej www.stiga.pl.

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Producenci polecają

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?