Umowa o roboty budowlane – sprawdź, co trzeba wiedzieć!

UMOWA O ROBOTY BUDOWLANE – SPRAWDŹ, CO TRZEBA WIEDZIEĆ!

Budowa domu

Po podjęciu decyzji o wyborze ekipy budowlanej warto zadbać o kwestie formalne, redagując i podpisując z wykonawcami stosowne umowy na realizację robót budowlanych. Pozwolą one uniknąć ewentualnych nieporozumień i dadzą możliwość egzekwowania terminów i prawidłowości wykonania poszczególnych etapów budowy. Podstawą przed rozpoczęciem inwestycji jest zawarcie umowy o roboty budowlane. Na roboty wykończeniowe korzystniej dla Inwestora będzie zawierać umowy o dzieło, a na wszelkie drobne prace umowy zlecenia.

Czytaj więcej
Budowa domu krok po kroku - z tymi poradami wszystko się uda!

BUDOWA DOMU KROK PO KROKU - Z TYMI PORADAMI WSZYSTKO SIĘ UDA!

Budowa domu

Budujemy dom! To ważna w życiu każdego człowieka decyzja, która otwiera nowy etap, jest ekscytującym doświadczeniem, ale jednocześnie sporym wyzwaniem. Wraz z nią pojawia się mnóstwo pytań, dotyczących procesu budowy począwszy od wyboru działki i projektu, poprzez sprawy formalne, organizacyjne oraz te związane z finansowaniem inwestycji. Jeżeli zastanawiasz się, jak dobrze przygotować całą realizację i od czego zacząć budowę domu poniższy poradnik jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tu odpowiedzi na ważne pytania oraz wiele wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie właściwych decyzji. Sprawdźmy zatem, jak wygląda droga do realizacji marzeń, czyli budowa domu jednorodzinnego krok po kroku!

Czytaj więcej
Lukarna - więcej światła na poddaszu. Wady i zalety takiego rozwiązania.

LUKARNA - WIĘCEJ ŚWIATŁA NA PODDASZU. WADY I ZALETY TAKIEGO ROZWIĄZANIA.

Budowa domu

Lukarny są elementem architektonicznym o długiej tradycji. Pojawiły się już w okresie gotyku we Francji, następnie zaczęto je stosować w innych krajach Europy. W okresie baroku, lukarny zgodnie ze stylem tej epoki, przybierały niezwykle ozdobne kształty. Od XIX wieku stopniowo zmieniał się ich wygląd. Stosowane w pałacach, dworach i w najwyższych kondygnacjach kamienic przetrwały do dziś. Choć lukarny kojarzą się przede wszystkim z tradycyjną architekturą, są obecne w projektach domów o nowoczesnym charakterze, stanowiąc ozdobny element budynków, ale też spełniając funkcje użytkowe. Współczesne lukarny nie są przesadnie upiększane, ale często ich ozdobą są proste gzymsy i opaski. Dużą wagę przywiązuje się też do aranżacji ich wnętrz.

Czytaj więcej
Dotacje dla budujących lub remontujących dom - 2021

DOTACJE DLA BUDUJĄCYCH LUB REMONTUJĄCYCH DOM - 2021

Budowa domu

Rozpoczynając budowę własnego domu, musimy szczegółowo określić budżet. Najpopularniejsze źródło finansowania budowy domu to środki własne + kredyt hipoteczny. Możemy jednak spróbować poszukać dodatkowych źródeł finansowania. Rodzaj i wysokość dotacji uzależnione są od projektu, czasu budowy domu oraz niejednokrotnie gminy, na której dom powstaje. Część dostępnych dotacji ma charakter ogólnopolski, wiele natomiast dotyczy tylko i wyłącznie mieszkańców określonych gmin. Aby być na bieżąco ze wszystkimi zmianami, najlepiej monitorować stronę internetową gminy, na terenie której planujemy budowę oraz stronę NFOŚiGW (Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej). Trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że mimo iż dotacje są bezzwrotne, to wypłacane są dopiero po zakończeniu inwestycji – należy zatem zapewnić środki na pokrycie inwestycji.

Czytaj więcej
Zmiany w prawie budowlanym 2020 i nowa forma projektu

ZMIANY W PRAWIE BUDOWLANYM 2020 I NOWA FORMA PROJEKTU

Budowa domu

19 września 2020 r. weszły w życie zmienione przepisy Prawa budowlanego zgodnie z Ustawą z dnia 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2020 poz. 471, tekst jednolity, Dz. U. 2020, poz. 1333).

Czytaj więcej
Nowe Prawo budowlane 2020. Zalety dla inwestora i projektanta

NOWE PRAWO BUDOWLANE 2020. ZALETY DLA INWESTORA I PROJEKTANTA

Budowa domu

Od 19 września 2020 r. obowiązują zmienione przepisy Prawa budowlanego zgodnie z Ustawą z dnia 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2020 poz. 471, tekst jednolity, Dz. U. 2020, poz. 1333).

Czytaj więcej
Prawo budowlane 2020. Zmiany w projekcie w trakcie budowy - odstąpienie od projektu

PRAWO BUDOWLANE 2020. ZMIANY W PROJEKCIE W TRAKCIE BUDOWY - ODSTĄPIENIE OD PROJEKTU

Budowa domu

Nowelizacja prawa budowlanego, obowiązująca od 19 września 2020 r., wprowadza nowe regulacje w zakresie odstąpień od zatwierdzonego projektu. Zmieniono klasyfikację odstąpień od zatwierdzonego projektu zagospodarowania działki i projektu architektoniczno – budowlanego. Sprawdźmy szczegóły tych zmian.

Czytaj więcej
Co można budować bez pozwolenia i zgłoszenia? Zmiany w prawie budowlanym 2020

CO MOŻNA BUDOWAĆ BEZ POZWOLENIA I ZGŁOSZENIA? ZMIANY W PRAWIE BUDOWLANYM 2020

Budowa domu

Od 19 września 2020 r. obowiązują zmienione przepisy Prawa budowlanego zgodnie z Ustawą z dnia 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2020 poz. 471, tekst jednolity, Dz. U. 2020, poz. 1333).

Czytaj więcej
Dom bez pozwolenia na budowę. Sprawdź kiedy można budować domy bez pozwolenia!

DOM BEZ POZWOLENIA NA BUDOWĘ. SPRAWDŹ KIEDY MOŻNA BUDOWAĆ DOMY BEZ POZWOLENIA!

Budowa domu

Własny dom to marzenie, którego realizacja wymaga dopełnienia kwestii formalnych, przygotowania zestawu dokumentów i uzyskania odpowiednich pozwoleń. Wprowadzone w 2015 r. przepisy prawne częściowo upraszczają procedury i zezwalają na to, by wznosić niektóre domy bez pozwolenia na budowę. Nie jest to jednak powszechna procedura i nie w każdej sytuacji można z niej korzystać. Sprawdźmy zatem, jakie warunki należy spełnić i jakich formalności dopełnić, by móc zacząć budować dom mieszkalny bez pozwolenia.

Czytaj więcej
Kredyt hipoteczny a kredyt na budowę domu

KREDYT HIPOTECZNY A KREDYT NA BUDOWĘ DOMU

Budowa domu

Realizacja marzeń o własnym domu jest możliwa w momencie, gdy dysponujemy odpowiednimi środkami finansowymi. Niewielu Inwestorów stać na to, by wybudować dom w całości z własnych oszczędności, dlatego najczęstszą formą finansowania inwestycji jest kredyt. Jeżeli Ty również chcesz zdobyć pieniądze na finansowanie swojej inwestycji i zastanawiasz się jak uzyskać kredyt na budowę domu, zapraszamy do lektury tego artykułu. Już teraz dowiedz się, czym jest kredyt hipoteczny oraz kredyt budowlano - hipoteczny na budowę domu, a także, kiedy warto skorzystać z innych produktów bankowych takich jak np.: pożyczka hipoteczna na budowę domu. Sprawdź, jakie są warunki uzyskania kredytu hipotecznego na budowę domu, jaki zestaw dokumentów musisz dołączyć do wniosku, czy możesz wziąć kredyt na budowę domu bez wkładu własnego, a także co kryje się pod pojęciem zdolność kredytowa na budowę domu.

Czytaj więcej
Budowa domku letniskowego na działce rolnej – czy to możliwe?

BUDOWA DOMKU LETNISKOWEGO NA DZIAŁCE ROLNEJ – CZY TO MOŻLIWE?

Budowa domu

Głównym walorem działki rolnej zazwyczaj jest jej lokalizacja w malowniczej okolicy oraz atrakcyjna cena, często wiele niższa niż koszt zakupu działki budowlanej. Urokliwie położona działka dla wielu Inwestorów jest wymarzonym miejscem rodzinnego urlopu, czy weekendowego wypoczynku, dlatego planują zakup takiej nieruchomości. W tym artykule znajdziemy odpowiedź na pytanie: czy budowa domku letniskowego na działce rolnej jest możliwa, a także jakich warunków formalnych należy dopełnić, by zrealizować taką inwestycję?

Czytaj więcej
Koszt budowy domu 120m2

KOSZT BUDOWY DOMU 120M2

Budowa domu

Częstym kryterium podczas poszukiwań projektu domu jest powierzchnia budynku. Pod tym względem bardzo popularnym wśród Inwestorów metrażem są domy 120 m2, gwarantujące kilkuosobowej rodzinie komfortowe warunki użytkowania. Na etapie wyboru projektu każdy Inwestor z pewnością chciałby poznać koszty budowy domu, by móc przygotować się finansowo do całego przedsięwzięcia. Odpowiedni dobór projektu do budżetu umożliwi spokojną i sprawną realizację inwestycji. Sprawdźmy zatem, ile kosztuje wybudowanie domu 120 m2, od czego zależą ceny budowy domów, a także czy można ograniczyć wydatki? W artykule przedstawimy koszty budowy domu 120 m2 na podstawie wybranych z oferty ARCHON+ przykładowych projektów domów z poddaszem użytkowym oraz parterowych, należących do najpopularniejszych wśród Inwestorów kategorii.

Czytaj więcej
Budowa domu pod klucz

BUDOWA DOMU POD KLUCZ

Budowa domu

Budowa domu jest dla wielu osób najważniejszą w życiu inwestycją. Wymaga przygotowania szeregu formalności, właściwej organizacji i odpowiedniej koordynacji całego procesu. Realizacja inwestycji obejmuje kilka etapów, począwszy od stanu surowego otwartego, poprzez stan surowy zamknięty, po roboty wykończeniowe. W budownictwie znanym określeniem jest także termin: stan deweloperski oraz stan pod klucz, które najczęściej stosowane są, gdy Inwestor zleca budowę domu firmie zewnętrznej lub kupuje nowy dom od dewelopera. Sprawdźmy, jaki zakres prac obejmuje budowa domu pod klucz, czym odróżnia się od stanu deweloperskiego, a także jakie są zalety takiej realizacji inwestycji.

Czytaj więcej
Mieszkanie bez wkładu własnego i dom 70 m2 bez formalności. Co nam oferuje "Polski Ład"?

MIESZKANIE BEZ WKŁADU WŁASNEGO I DOM 70 M2 BEZ FORMALNOŚCI. CO NAM OFERUJE "POLSKI ŁAD"?

Budowa domu

Polacy, mimo rosnących cen nieruchomości wciąż dążą do posiadania własnego mieszkania, czy domu. Młodzi, wykształceni ludzie coraz lepiej zarabiają, jednak dla wielu z nich własne mieszkanie jest poza zasięgiem możliwości finansowych, głównie ze względu na wkład własny, wymagany przez banki do kredytów hipotecznych. Kwotę taką nie jest łatwo zaoszczędzić, dlatego większość młodych ludzi nadal mieszka z rodzicami, a chcąc się usamodzielnić decyduje się na wynajem mieszkania. Sytuacja może się zmienić po wejściu w życie ogłoszonego 15 maja 2021 r. „Polskiego Ładu”, który w ramach programu Mieszkanie bez wkładu własnego zakłada wsparcie dla osób starających się o kupno swojego mieszkania. Sprawdźmy, jakie założenia przewidziano w rządowym planie.

Czytaj więcej
Co to jest uzbrojenie działki i jak je wykonać?

CO TO JEST UZBROJENIE DZIAŁKI I JAK JE WYKONAĆ?

Budowa domu

Niezbędnym etapem w procesie budowy domu jest uzbrojenie działki. Pojęcie „działka uzbrojona” odnosi się do działek, które w swoich granicach lub w drodze przylegającej do działki mają przyłącza do takich niezbędnych mediów, jak prąd, woda, kanalizacja i gaz lub też, gdy w jej pobliżu biegnie przynajmniej linia energetyczna i wodociąg. W tym artykule podpowiemy jak uzbroić działkę oraz opiszemy standardowe przyłącza do działki budowlanej.

Czytaj więcej
Spiżarnia w domu – gdzie umiejscowić i jak ją urządzić?

SPIŻARNIA W DOMU – GDZIE UMIEJSCOWIĆ I JAK JĄ URZĄDZIĆ?

Budowa domu

Bezpieczne, estetyczne i higieniczne przechowywanie produktów spożywczych należy do podstawowych wyzwań we współczesnym projektowaniu wnętrz. Dlatego też spiżarnia w domu to pomieszczenie, którego obecność znacznie ułatwi utrzymanie porządku i sprawi, że nasza kuchnia nabierze elegancji, bo odciążymy jej przestrzeń, eliminując stamtąd mnóstwo produktów i sprzętu. Domowa spiżarnia to nie tylko wygodne rozwiązanie, dzięki któremu zyskujemy osobne miejsce do przechowywania zapasów, ale też przyzwyczajamy się do bardziej efektywnej organizacji życia codziennego. Wchodząc do spiżarni, szybko orientujemy się, czego brakuje w domu, a wracając z zakupów, sprawnie je wypakowujemy i rozmieszczamy w przypisanych im miejscach. Wszystko to pod warunkiem, że aranżacja spiżarni oraz jej umiejscowienie w domu zostaną wcześniej właściwie przemyślane. Zobaczmy jak urządzić to wnętrze, by maksymalnie spełniało swą funkcję w zależności od tego, w której części domu się znajdzie i jaka będzie jego wielkość.

Czytaj więcej
Opłata adiacencka - co to jest i kiedy się z nią zetkniemy?

OPŁATA ADIACENCKA - CO TO JEST I KIEDY SIĘ Z NIĄ ZETKNIEMY?

Budowa domu

W sąsiedztwie Twojej nieruchomości gmina buduje drogę lub wodociąg? A może zdecydowałeś się na podział działki, na której stoi Twój dom? Obie te sytuacje mogą pociągnąć za sobą konieczność uiszczenia opłaty adiacenckiej. Skąd się ona bierze, jakie ma uzasadnienie, kto i w jakich sytuacjach ją nalicza? Odpowiedzi na te oraz inne ważne pytania związane z opłata adiacencką znajdziesz w poniższym artykule.

Czytaj więcej
Stan surowy otwarty (SSO) a stan surowy zamknięty (SSZ)

STAN SUROWY OTWARTY (SSO) A STAN SUROWY ZAMKNIĘTY (SSZ)

Budowa domu

Przed rozpoczęciem budowy domu warto dokładnie poznać poszczególne etapy jego realizacji, a także zaznajomić się ze słownictwem i popularnymi pojęciami. W tym artykule wyjaśnimy co, kryje się pod nazwą: stan surowy otwarty oraz stan surowy zamknięty i jaki zakres prac obejmują. Porównamy także stan surowy zamknięty ze stanem deweloperskim, z którym najczęściej spotkamy się, kupując dom lub mieszkanie na rynku pierwotnym.

Czytaj więcej
Adaptacja poddasza - sprawdź, jak zaadaptować poddasze w Twoim domu!

ADAPTACJA PODDASZA - SPRAWDŹ, JAK ZAADAPTOWAĆ PODDASZE W TWOIM DOMU!

Budowa domu

Masz do dyspozycji duży strych i planujesz zaadaptować go na poddasze użytkowe, ale nie wiesz, od czego zacząć. Czym właściwie jest adaptacja? Jakie są jej kolejne etapy? Jakie roboty budowlane i związane z nimi pozwolenia Cię czekają? Czy i kiedy będzie wymagane pozwolenie na budowę? Gdzie należy zgłosić zamiar wykonania prac? Jakiego rzędu koszty Cię czekają i czy w ogóle warto? Sprawdźmy, jakie warunki muszą być spełnione, by adaptacja strychu na poddasze użytkowe była możliwa i zgodna z przepisami.

Czytaj więcej
Koszt budowy domu 2021 - ile kosztuje budowa domu?

KOSZT BUDOWY DOMU 2021 - ILE KOSZTUJE BUDOWA DOMU?

Budowa domu

Pytanie o koszty budowy domu zadaje sobie każdy Inwestor. W naszym artykule opisujemy koszty budowy domu z poddaszem użytkowym o powierzchni 108,44 m2. „Dom w zielistkach” został zaprojektowany z myślą o optymalizacji kosztów budowy i na jego przykładzie sprawdzimy, ile może kosztować budowa domu. Znajdziecie w nim opis poszczególnych etapów robót z podziałem na koszty robocizny, materiałów i sprzętu.

Czytaj więcej
KOSZTY BUDOWY POD KONTROLĄ

KOSZTY BUDOWY POD KONTROLĄ

Budowa domu

Pytanie, które zadaje sobie każdy planujący inwestycję, brzmi: „Ile kosztuje budowa domu?”. Łatwiej na nie odpowiedzieć, gdy możemy posłużyć się kosztorysem budowlanym, który określi nam, ile kosztują poszczególne etapy budowy. Z kosztorysem budowlanym oraz bezpłatnym zestawieniem materiałów zaplanujesz budowę i będziesz oszczędzać na każdym etapie realizacji. Nie trać czasu i pieniędzy - zobacz, jak skutecznie kontrolować koszty budowy.

Czytaj więcej
Budowa domku letniskowego – sprawdź, co musisz wiedzieć!

BUDOWA DOMKU LETNISKOWEGO – SPRAWDŹ, CO MUSISZ WIEDZIEĆ!

Budowa domu

Weekend, urlop, a nawet całe wakacje we własnym domku letniskowym? Dla wielu rodzin to idealna opcja odpoczynku, miejsce, do którego można pojechać w dowolnym momencie, bez wcześniejszej rezerwacji. Sprawdźmy, jakie warunki należy spełnić, by zrealizować marzenia o własnym domku letniskowym, jakie parametry powinien posiadać taki budynek oraz na jakich działkach można go wybudować. Zaprezentujemy również ciekawe projekty domków letniskowych wraz z kosztami budowy.

Czytaj więcej
Dom w Rukoli (G2N) to komfortowa i funkcjonalna realizacja

DOM W RUKOLI (G2N) TO KOMFORTOWA I FUNKCJONALNA REALIZACJA

Budowa domu

„Dom w rukoli (G2N) to spełnienie naszych marzeń. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru, nasz dom jest nowoczesny i funkcjonalnie rozplanowany. Od początku mieliśmy sprecyzowane kryteria wyboru, a w trakcie poszukiwań obejrzeliśmy wiele katalogów z gotowymi projektami. Dom w rukoli G2N znaleźliśmy w ofercie Pracowni ARCHON+ i od razu zwrócił naszą uwagę swoim reprezentacyjnym wyglądem i świetnie zorganizowanym wnętrzem. Spośród wielu dostępnych wariantów Domów w rukoli ten najbardziej odpowiadał naszym oczekiwaniom."

Czytaj więcej
Poradnik Inwestora

PORADNIK INWESTORA

Budowa domu

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia ekspertów ARCHON+ oraz praktycznych porad czołowych producentów materiałów budowlanych. Poradnik Inwestora to kompendium rzetelnej wiedzy przedstawiający szczegółowo wszystkie najważniejsze etapy budowy.

Czytaj więcej
Projekty architektury ogrodowej

PROJEKTY ARCHITEKTURY OGRODOWEJ

Budowa domu

Skorzystaj z atrakcyjnej oferty gotowych projektów architektury ogrodowej, które ułatwią Ci zaaranżowanie przestrzeni wokół Twojego domu. Wybierz projekt altany ogrodowej, który najbardziej Ci odpowiada. Pomyśl o budowie własnego basenu, który w upalne dni będzie doskonałym miejscem zabawy i odpoczynku dla całej rodziny. Wybierz gotowy projekt ogrodzenia dostosowany do stylistyki i charakteru Twojego domu. A może szukasz pomysłu na murowany grill lub pergolę ogrodową? Te i inne elementy małej architektury znajdziesz w naszym poradniku.

Czytaj więcej
WIZUALIZACJE osiedli domów | Zareklamuj z nami swoją Inwestycję!

WIZUALIZACJE OSIEDLI DOMÓW | ZAREKLAMUJ Z NAMI SWOJĄ INWESTYCJĘ!

Budowa domu

W ramach współpracy deweloperskiej ARCHON+ wykona dla Ciebie wizualizacje całego osiedla lub jego wybranej części. Profesjonalnie przygotowana wizualizacja pomoże wypromować Inwestycję w internecie, a także będzie podstawą dla reklam prasowych, ulotek lub plakatów.

Czytaj więcej
Dom w jabłonkach (G2) - piękna i funkcjonalna realizacja

DOM W JABŁONKACH (G2) - PIĘKNA I FUNKCJONALNA REALIZACJA

Budowa domu

"Szukając projektu domu oczami wyobraźni widzieliśmy na naszej działce nieduży, nowoczesny dom, z wygodnie rozplanowanym wnętrzem, płynnie połączonym z ogrodem, w którym będą bawić się nasze dzieci. „Dom w jabłonkach (G2)” to dobry wybór." - mówią Inwestorzy, którzy zdecydowali się na realizację tego projektu.

Czytaj więcej
Dom w borrago - realizacja marzeń

DOM W BORRAGO - REALIZACJA MARZEŃ

Budowa domu

„Marzył nam się nowoczesny dom o prostej bryle z funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń, z dużym, przeszklonym salonem otwartym na ogród, przestronną sypialnią i kuchnią w której stanie duża wyspa” - wspominają Asia i Adam, którzy zdecydowali się na realizację projektu „Dom w borrago”.

Czytaj więcej
Dom pod liczi - inspirująca realizacja

DOM POD LICZI - INSPIRUJĄCA REALIZACJA

Budowa domu

„Od dawna marzyliśmy o własnym domu, niedużym, ale funkcjonalnie zagospodarowanym, w którym każdy będzie miał swoje miejsce, a przestronna część dzienna pozwoli na przyjemny relaks całej rodzinie. Inspiracją do realizacji naszych marzeń był katalog z gotowymi projektami ARCHON+” - wspominają Patrycja i Artur, którzy wybrali projekt „Dom pod liczi” w wersji lustrzanego odbicia.

Czytaj więcej
Dom w rododendronach 15 (N) - Klasyka w nowoczesnym wydaniu

DOM W RODODENDRONACH 15 (N) - KLASYKA W NOWOCZESNYM WYDANIU

Budowa domu

"Dom w rododendronach 15 (N) od początku bardzo nam się spodobał i od razu wiedzieliśmy, że to jest to czego szukamy. Jesteśmy zadowoleni z wyboru, nasza rodzina mieszka w nim komfortowo i wygodnie. Program użytkowy w pełni realizuje nasze potrzeby, mamy możliwość wspólnego, rodzinnego wypoczynku w salonie z widokiem na nasz ogród oraz wyciszenia w strefie prywatnej na poddaszu."

Czytaj więcej
Dom w kameliach (G2N) - idealny dom dla naszej rodziny

DOM W KAMELIACH (G2N) - IDEALNY DOM DLA NASZEJ RODZINY

Budowa domu

„Planując budowę domu rozważaliśmy współpracę z architektem, który specjalnie dla nas stworzy indywidualny projekt domu. Na szczęście udało nam się znaleźć w ofercie ARCHON+ gotowy projekt domu, który nie tylko pięknie prezentował się z zewnątrz, ale również miał program funkcjonalny idealnie dopasowany do potrzeb naszej rodziny” - wspominają właściciele „Domu w kameliach (G2N)”.

Czytaj więcej
Dom w sansewieriach - efektowna realizacja

DOM W SANSEWIERIACH - EFEKTOWNA REALIZACJA

Budowa domu

„W naszym domu mamy wszystko, czego potrzebujemy – przestronne, jasne wnętrza, idealny program użytkowy i atrakcyjny wygląd, który urzekł nas od pierwszego spojrzenia. Do tego doskonale wpasował się w naszą działkę” - mówią Inwestorzy którzy wybrali projekt „Dom w sansewieriach”.

Czytaj więcej
Dom w lantanach - rozmowa z inwestorami

DOM W LANTANACH - ROZMOWA Z INWESTORAMI

Budowa domu

„Naszym marzeniem była zamiana mieszkania na własny dom z ogródkiem, w którym dzieci będą się wesoło bawić, a my będziemy je doglądać pijąc kawę na tarasie. Szukaliśmy propozycji, która będzie dostosowana do naszych potrzeb pod kątem wewnętrznego programu użytkowego oraz zmieści się w granicach wstępnie przyjętego budżetu. Dom w lantanach nie jest duży, ale idealnie dopasowany do naszej rodziny. Co ważne, jest również oszczędny w eksploatacji” - mówią Anita i Piotr.

Czytaj więcej
Zamów BEZPŁATNY projekt reklamy

ZAMÓW BEZPŁATNY PROJEKT REKLAMY

Budowa domu

W ramach współpracy ARCHON+ oferuje deweloperom wsparcie naszej pracowni graficznej. Przygotujemy dla Państwa bezpłatny projekt reklamy prasowej, billboardu lub plakatu reklamowego.

Czytaj więcej
Zamów BEZPŁATNE materiały graficzne

ZAMÓW BEZPŁATNE MATERIAŁY GRAFICZNE

Budowa domu

W ramach współpracy deweloperskiej ARCHON+ oferuje wysokiej jakości materiały graficzne oraz karty mieszkań, które skutecznie pomogą promować każdą Inwestycję. Skorzystaj z bezpłatnych materiałów i wyróżnij swoją ofertę na rynku nieruchomości.

Czytaj więcej
Finansowanie budowy

FINANSOWANIE BUDOWY

Jeśli nie mamy zgromadzonych środków własnych potrzebnych do sfinansowania inwestycji konieczne może okazać się zaciągnięcie kredytu. Wniosek kredytowy składamy wtedy, gdy mamy już działkę (może ona stanowić wkład własny w momencie zaciągania kredytu), komplet pozwoleń, projekt domu, kosztorys oraz harmonogram budowy. Procedura uzyskania kredytu i lista wymaganych dokumentów jest podobna we wszystkich bankach.

Czytaj więcej
Dziennik budowy

DZIENNIK BUDOWY

Budowa domu

Bez dziennika nie rozpoczniesz budowy. Powinien być założony jeszcze przed rozpoczęciem robót budowlanych. Dziennik Budowy jest jedynym dokumentem stwierdzającym poprawność prowadzonych prac podczas budowy domu, dlatego powinien być na bieżąco prowadzony przez Kierownika budowy. Jest również jednym z dokumentów, które musisz złożyć wraz z zawiadomieniem o zakończeniu budowy lub z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie (zgodnie z art. 57 Prawa budowlanego). Na jego podstawie wydawana jest zgoda na użytkowanie budynku.

Czytaj więcej
Organizacja budowy - jak zaplanować budowę domu?

ORGANIZACJA BUDOWY - JAK ZAPLANOWAĆ BUDOWĘ DOMU?

Budowa domu

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie finansowe i logistyczne, wymagające od inwestora sporej wiedzy i zaangażowania. Jak się do niej przygotować, żeby przebiegła sprawnie i bez nieprzyjemnych niespodzianek?

Czytaj więcej
Projekty domów z kosztorysem budowlanym

PROJEKTY DOMÓW Z KOSZTORYSEM BUDOWLANYM

Budowa domu

Kosztorys budowlany obrazuje poszczególne etapy budowy domu. Jest fantastycznym dodatkiem do projektu domu, ponieważ dzięki niemu będziemy dokładnie wiedzieć co jest do zrobienia, na poszczególnych etapach budowy naszego domu. Dzięki kosztorysowi będziemy mogli zaplanować budowę w czasie, porównać oferty różnych wykonawców na wykonanie konkretnych zadań oraz dopilnować harmonogramu prac. Oferowany przez nas kosztorys zawiera wycenę sprzętu, materiałów i robocizny oraz tak zwany przedmiar robót- czyli dokładnę listę zadań do wykonania z ilością prac i opisem sposobu ich wykonania.

Czytaj więcej
Strop gęstożebrowy

STROP GĘSTOŻEBROWY

Budowa domu

Strop gęstożebrowy jest stropem belkowo – pustakowym, który składa się z kratownicowych belek stropowych, pustaków betonowych oraz betonu układanego na budowie.

Czytaj więcej
Ogrzewanie domu – kotłownia gazowa lub kotłownia na paliwo stałe

OGRZEWANIE DOMU – KOTŁOWNIA GAZOWA LUB KOTŁOWNIA NA PALIWO STAŁE

Budowa domu

Wybierając gotowy projekt domu powinniśmy od razu zdecydować się na konkretny typ ogrzewania. Jeżeli w pobliżu wybranej działki przebiega sieć gazowa to warto wybrać projekt z kotłownią gazową. Tego typu ogrzewanie jest praktycznie bezobsługowe i bardzo wygodne.

Czytaj więcej
Rodzaje stropów

RODZAJE STROPÓW

Budowa domu

Stropy stanowią poziome przegrody międzykondygnacyjne, które prócz swojej podstawowej funkcji - przenoszenia obciążeń - mają zapewnić mieszkańcom pełen komfort użytkowania. Muszą spełniać stawiane im wymagania, dotyczące wytrzymałości, sztywności, izolacyjności cieplnej i akustycznej, ognioodporności i trwałości. Jednocześnie powinny charakteryzować się niskim nakładem pracy podczas realizacji oraz być możliwie tanie.

Czytaj więcej
Typy ścian zewnętrznych

TYPY ŚCIAN ZEWNĘTRZNYCH

Ściany jednowarstwowe nie wymagają ocieplenia, ale ciepłego i wytrzymałego materiału. Ściany dwuwarstwowe to popularne rozwiązanie łączące zalety ściany jedno- i trójwarstwowej. Składają się z warstwy nośnej i ocieplenia. Poznaj wszystkie wady i zalety ścian jedno- i dwuwarstwowych. Dzięki naszym wskazówką dobierzesz optymalne rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb.

Czytaj więcej
Słownik pojęć i terminów

SŁOWNIK POJĘĆ I TERMINÓW

Budowa domu

Zapoznaj się ze zbiorem specjalistycznych słów i wyrażeń technicznych wykorzystywanych w budownictwie.

Czytaj więcej

Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?