Mały dom, jaki wybrać?

Podczas poszukiwań projektu domu jednym z podstawowych kryteriów wyboru jest wielkość jego powierzchni użytkowej. Wśród Inwestorów rosnącą popularnością cieszą się projekty małych domów do 150 m2, których nieduży metraż w bezpośredni sposób przekłada się na względy ekonomiczne, związane z niższymi kosztami budowy, jak i tańszą eksploatacją domu. Małe domy dobrze sprawdzają się w realizacji na niedużych, wąskich lub nieregularnych działkach. Dla wielu Inwestorów stanowią idealną alternatywę dla zakupu 2-3 pokojowego mieszkania, którego cena jest porównywalna do kosztów budowy niewielkiego domu.

Na poziom wygody i komfortu użytkowania domu wpływa sposób rozmieszczenia stref użytkowych oraz lokalizacja pomieszczeń względem siebie. W zależności od kształtu bryły, ilości kondygnacji architekci tworzą różnorodne konfiguracje układów funkcjonalnych. W naszych projektach dbamy o odpowiednią organizację zaplecza gospodarczego. Niewielka pralnia, garderoba, różnego rodzaju schowki w przypadku niedużego domu mają bardzo istotne znaczenie dla komfortu jego użytkowania. Zapewnią wygodne przechowywanie ubrań, właściwą organizację prac domowych i utrzymanie porządku.

Najliczniejszą grupę wśród projektów małych domów ARCHON+ stanowią projekty domów z poddaszem użytkowym. Ich podstawową zaletą jest możliwość czytelnego oddzielenia strefy dziennej od nocnej, które w całości sytuowane są na odrębnych kondygnacjach, a naturalną granicę pomiędzy nimi stanowią schody. Mieszkańcy przebywający w różnych częściach domu nie przeszkadzają sobie wzajemnie.

Gotowy projekt Dom w aurorach 4

Dom w aurorach 4

Projekty małych domów z poddaszem bardzo dobrze wpisują się w potrzeby właścicieli wąskich działek. Powierzchnia użytkowa domu rozmieszczona jest na dwóch poziomach, dzięki czemu powierzchnia zabudowy jest mniejsza. Mniejsza ilość przegród zewnętrznych w porównaniu do domów parterowych bezpośrednio przekłada się na mniejsze koszty realizacji i energooszczędności domu.

Gotowy projekt Dom pod lukumą

Dom pod lukumą

Wśród projektów małych domów na uwagę Inwestorów zasługują projekty domów piętrowych, które także z powodzeniem można realizować na wąskich działkach, dodatkowo oferują mieszkańcom bardziej przestronne wnętrze. Pełna wysokość drugiej kondygnacji zapewni większy komfort w strefie prywatnej, zaprojektowane tam pomieszczenia są bardziej ustawne i doskonale doświetlone, brak skosów umożliwia montaż szerokich okien.

Gotowy projekt Willa Julia 7

Willa Julia 7

Gotowy projekt Willa Irma

Willa Irma

Rosnącym zainteresowaniem Inwestorów cieszą się domy parterowe. Jednokondygnacyjne wnętrze bez schodów to przede wszystkim bezpieczeństwo dla rodzin z małymi dziećmi, a także komfort dla seniorów. W ramach kategorii: projekty domów małych prezentujemy szeroką paletę małych domów parterowych, które pomimo niedużego metrażu wyróżniają się praktycznym układem funkcjonalnym, o klarownie zdefiniowanych strefach użytkowych. Duże przeszklenia dodatkowo uatrakcyjniają wnętrza domów.

Gotowy projekt Dom w renklodach 2

Dom w renklodach 2

Bardzo praktycznym rozwiązaniem może być wybór projektu domu parterowego, w którym na etapie projektowania przewidziano możliwość późniejszej adaptacji poddasza. Taki projekt pozwala bez problemu powiększyć powierzchnię domu w późniejszym czasie, gdy zmienią się potrzeby mieszkańców.

Gotowy projekt Dom pod świerkiem 3

Dom pod świerkiem 3

Gotowy projekt Dom pod jarząbem 18

Dom pod jarząbem 18

Aby dodatkowo zwiększyć funkcjonalność małego domu, można wybrać projekt domu z piwnicą. Sytuując w niej strefę gospodarczą z kotłownią, pralnią, spiżarnią, zyskujemy na parterze dodatkową przestrzeń. Możemy wówczas urządzić dodatkowy pokój lub powiększyć metraż pozostałych pomieszczeń. Ciekawe projekty małych domów z piwnicą znajdą w naszej ofercie zarówno Inwestorzy zainteresowani budową domu z poddaszem, jak i parterowego.

Gotowy projekt Dom w malinówkach (P)

Dom w malinówkach (P)

Gotowy projekt Dom w galach 3 (P)

Dom w galach 3 (P)

W piwnicy możemy również zlokalizować garaż.

Gotowy projekt Dom w andromedach (P)

Dom w andromedach (P)

Zapraszamy do obejrzenia pełnej oferty z kategorii: projekty małych domów.

Jeśli masz dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu
w dogodnej dla Ciebie formie!

2022 06 20 contact 02

Chcesz z nami porozmawiać w dogodnej dla siebie chwili?

Zamów rozmowę, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

2022 06 20 contact 03

Jesteśmy do Twojej dyspozycji również na czacie pon.-pt. 8-21, sob. 9-13

Odpowiemy jak tylko będziemy dostępni.

2022 06 20 contact 04

Jeśli wolisz szczegółowo opisać swoje pytanie, napisz do nas.

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Napisz do nas

Zadzwoń do nas +48 12 37 21 900

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Dobór projektu do potrzeb Inwestora

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?