Domy w stylu skandynawskim – minimalizm, prostota i funkcjonalność

Domy w stylu skandynawskim, od lat cieszące się niesłabnącą popularnością na całym świecie, to kwintesencja minimalizmu, prostoty i funkcjonalności. Skandynawskie domy to harmonia z naturą, jasne i przestronne wnętrza oraz przemyślane rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby współczesnych Inwestorów. Ten unikalny styl, zrodzony w surowym klimacie Skandynawii, opiera się na idei tworzenia przytulnych i ciepłych przestrzeni, które promują dobre samopoczucie i bliskość z otaczającą przyrodą. W artykule przyjrzymy się bliżej, jak minimalizm, prostota i funkcjonalność definiują skandynawskie podejście do architektury i wnętrzarstwa, tworząc domy, które są nie tylko estetycznie urzekające, ale także niezwykle praktyczne i przyjazne dla mieszkańców. 

Styl skandynawski w budownictwie - główne założenia

Styl skandynawski w budownictwie to nie tylko trend architektoniczny, ale przede wszystkim filozofia życiowa, która kładzie nacisk na harmonię z naturą, funkcjonalność i prostotę. Jego korzenie sięgają krajów nordyckich – Danii, Szwecji, Norwegii, Finlandii i Islandii, gdzie surowy klimat i ograniczona ilość światła słonecznego miały znaczący wpływ na kształtowanie się tego unikalnego stylu.

Prostota i Minimalizm: Bryła domu przyjmuje proste formy, takie jak prostokąty lub kwadraty, z minimalnymi zdobieniami. Zewnętrzna estetyka domu skupia się na harmonii z otoczeniem, zamiast na dekoracyjności. Wszystkie elementy architektoniczne charakteryzują się prostotą i czystością linii, co przekłada się na spójność i harmonię całego projektu.

Otwartość: Projekt domu dąży do stworzenia płynnego przejścia między wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym, często poprzez duże przeszklenia i otwarte plany pięter.

Dach: Domy w stylu skandynawskim najczęściej mają dachy dwuspadowe, które oprócz prostej konstrukcji są również praktycznym rozwiązaniem, zapewniającym skuteczne odprowadzanie wody deszczowej i śniegu. W architekturze skandynawskiej spotkać można także dachy płaskie, które podkreślają nowoczesny wygląd i często są wykorzystywane do tworzenia dodatkowych przestrzeni zielonych lub tarasów. 

Duże przeszklenia: Okna są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów domów w stylu skandynawskim. Są zazwyczaj duże, sięgające od podłogi do sufitu, aby maksymalizować ilość naturalnego światła wewnątrz i otworzyć przestrzeń na widok przyrody.

Naturalne materiały: W zewnętrznej oprawie bryły i wewnętrznych aranżacjach dominują naturalne materiały, takie jak drewno i kamień. Drewniane elewacje często są malowane na jasne, pastelowe odcienie, kolory z palety ziemi lub pozostawione w naturalnym odcieniu. 

Tarasy i przestrzenie zewnętrzne: Tarasy, werandy i inne przestrzenie zewnętrzne są ważnym elementem domów w stylu skandynawskim, umożliwiając mieszkańcom korzystanie z relaksu w  otoczeniu natury.

Zrównoważony rozwój: Projekt domu w stylu skandynawskim uwzględnia zasady zrównoważonego rozwoju, wykorzystując ekologiczne technologie i materiały, które minimalizują wpływ budynku na środowisko. Energooszczędne rozwiązania, takie jak pompy ciepła, rekuperacja czy panele słoneczne, są często integrowane z domami skandynawskimi, podkreślając ich przyjazny charakter dla środowiska.

Podsumowując, domy w skandynawskim stylu, są czymś więcej niż tylko miejscem zamieszkania. To przemyślane projekty, które łączą w sobie miłość do natury, potrzebę bliskości z przyrodą i dążenie do prostoty życia. Urządzić dom w stylu skandynawskim to znaczy stworzyć przestrzeń, która jest jednocześnie piękna, funkcjonalna i zrównoważona, idealnie odpowiadająca na współczesne wyzwania i potrzeby.

ARCHON+ Biuro Projektów logo Zobacz najciekawsze projekty domów!


Zobacz więcej projektów

Charakterystyka domów skandynawskich

Charakterystyczne dla domów w stylu skandynawskim jest wykorzystanie naturalnych materiałów, przede wszystkim drewna, które nie tylko wprowadza ciepło i przytulność do wnętrza domu, ale także harmonijnie współgra z otaczającym dom krajobrazem. Jak wyglądają wnętrza domów w stylu skandynawskim i na co projektanci kładą nacisk podczas ich projektowania i aranżacji?

1. Jasność i przestronność

Jednym z kluczowych elementów stylu skandynawskiego jest dążenie do maksymalizacji naturalnego światła wewnątrz pomieszczeń. Duże okna, minimalna ilość dekoracji oraz dominacja jasnych kolorów, przede wszystkim bieli, mają na celu optyczne powiększenie przestrzeni i uczynienie jej bardziej otwartą i przyjazną. Jasne kolory ścian i podłóg, w tym przewaga bieli i pastelowych odcieni, są znakiem rozpoznawczym stylu skandynawskiego. Jasne barwy, stosowane w projektowaniu wnętrz, optycznie powiększają przestrzeń, dodają lekkości i świeżości, a także doskonale komponują się z naturalnym drewnem, tworząc spójną i harmonijną całość.

2. Bliskość z naturą

Skandynawowie cenią sobie bliskość z naturą, co znajduje odzwierciedlenie w wykorzystaniu naturalnych materiałów takich jak drewno, kamień czy wełna. Materiały te nie tylko wprowadzają elementy natury do wnętrza, ale również dodają ciepła i przytulności, będąc jednocześnie trwałymi i ekologicznymi rozwiązaniami.

3. Funkcjonalność i minimalizm

Styl skandynawski opiera się na zasadzie "mniej znaczy więcej". Każdy element wnętrza ma swoje praktyczne zastosowanie, a przestrzeń jest organizowana w sposób intuicyjny i ergonomiczny. Meble i akcesoria charakteryzują się prostymi, ale eleganckimi formami, często z modułowymi rozwiązaniami umożliwiającymi łatwą adaptację do zmieniających się potrzeb użytkowników.

4. Harmonia i spokój

W skandynawskim budownictwie dużą rolę odgrywa stworzenie atmosfery spokoju i harmonii. Delikatne, neutralne kolory, naturalne materiały i unikanie nadmiaru ozdób sprzyjają relaksacji i odpoczynkowi. Projektując wnętrza, architekci starają się wprowadzać rozwiązania i kreować aranżacje wspierające dobre samopoczucie mieszkańców oraz promujące zdrowy styl życia.

Zalety budownictwa skandynawskiego

Budowa domu w stylu skandynawskim jest interesującym wyborem nie tylko ze względu na unikatowy design, ale również dzięki praktycznym rozwiązaniom. Ten styl, inspirowany malowniczym krajobrazem, surowym klimatem i wyjątkowym podejściem do życia w Skandynawii, wyróżnia się na tle innych dzięki kilku kluczowym zaletom. Budownictwo skandynawskie jest znane na całym świecie z kilku kluczowych zalet, które sprawiają, że jest ono cenione zarówno przez architektów, jak i użytkowników budynków. Oto niektóre z najważniejszych cech i zalet budownictwa skandynawskiego:

  • skandynawski design charakteryzuje się prostotą, minimalizmem i przede wszystkim funkcjonalnością; budynki są projektowane tak, aby były praktyczne i łatwe w użytkowaniu, z naciskiem na optymalne wykorzystanie przestrzeni,
  • w budownictwie skandynawskim istotną rolę odgrywa integracja z otoczeniem naturalnym; duże okna, które zapewniają obfitość światła naturalnego i widoki na zewnątrz, są charakterystyczne dla tego stylu; używa się również naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień i szkło,
  • Skandynawowie przywiązują dużą wagę do ekologii i zrównoważonego rozwoju; budynki często wykorzystują odnawialne źródła energii, poprzez montaż odpowiednich instalacji, takich jak pompy ciepła, panele słoneczne, zastosowanie znajduje także wentylacja mechaniczna z rekuperacją; materiały budowlane są wybierane pod kątem ich wpływu na środowisko,
  • w domach skandynawskich kładzie się duży nacisk na jakość wykonania i trwałość materiałów; dzięki temu budynki są nie tylko piękne, ale również wytrzymałe i odporne na trudne warunki pogodowe, co jest szczególnie ważne w surowym klimacie Skandynawii,
  • dzięki zastosowaniu odpowiedniej izolacji budynki skandynawskie zapewniają wysoki komfort termiczny; jest to kluczowe, szczególnie gdy temperatury są niskie,
  • w krajach skandynawskich, gdzie zimą dni są bardzo krótkie, dużą wagę przywiązuje się do maksymalizacji dostępu do światła naturalnego, stąd popularność dużych okien i otwartych przestrzeni.

Wady domów w stylu skandynawskim

Domy w stylu skandynawskim, chociaż cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją estetykę, funkcjonalność i bliskość z naturą, mogą mieć również pewne ograniczenia i wady, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji o ich budowie. Oto niektóre z potencjalnych wad domów w stylu skandynawskim:

  • stosowanie naturalnych, wysokiej jakości materiałów, takich jak drewno z certyfikowanych źródeł, może znacząco zwiększyć koszty budowy domu w stylu skandynawskim,
  • początkowe inwestycje w energooszczędne rozwiązania, takie jak solidna izolacja, wysokiej jakości okna czy systemy odzysku ciepła, mogą być kosztowne,
  • domy skandynawskie często wykorzystują drewno zarówno w konstrukcji, jak i wykończeniu, co wymaga regularnej konserwacji, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez wilgoć, szkodniki czy zmienne warunki pogodowe,
  • jasne kolory, charakterystyczne dla skandynawskiej palety, mogą wymagać częstszego odświeżania i czyszczenia, aby utrzymać estetyczny wygląd wnętrz.

Domy w stylu skandynawskim w ofercie ARCHON+

Projekty domów ARCHON+ to synonim funkcjonalności oraz wysokiej jakości dokumentacji. Oferujemy szeroki wybór projektów domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, które są odpowiedzią na różnorodne potrzeby i oczekiwania klientów. Każdy projekt jest starannie przemyślany, aby zapewnić przyszłym mieszkańcom maksymalny komfort, bezpieczeństwo oraz harmonię z otaczającym środowiskiem. W ofercie ARCHON+ znajdują się projekty domów w różnych stylach od domów tradycyjnych po projekty domów nowoczesnych, w tym także projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły, a także domy w stylu skandynawskim, co pozwala każdemu Inwestorowi znaleźć coś dla siebie. Zainspiruj się poniższymi projektami domów w skandynawskim stylu od ARCHON+.

To wyjątkowy projekt domu z poddaszem użytkowym, który łączy w sobie elementy charakterystyczne dla stylu skandynawskiego: minimalizm, funkcjonalność oraz bliskość z naturą, tworząc przestrzeń, która jest zarówno estetycznie urzekająca, jak i niezwykle praktyczna. Wnętrza tego domu charakteryzują się przestronnością i otwartością, w proponowanej aranżacji dominują jasne kolory, przede wszystkim biel i naturalne odcienie drewna. Proste kształty mebli i minimalizm w projektowaniu wnętrz podkreślają skandynawską filozofię życia, gdzie każdy element ma swoje miejsce. Jasna kolorystyka ścian i zaprojektowanie dużych przeszkleń dodatkowo wzmacnia wrażenie przestronności i wprowadza do pomieszczeń dużą ilość naturalnego światła. Charakterystyczne dla domów z krajów skandynawskich duże przeszklenia w "Domu w zielistkach” zapewniają mieszkańcom poczucie integracji z przyrodą i otaczającym dom krajobrazem. Drewno, jako główny materiał wykończeniowy, dodaje ciepła i przytulności, jednocześnie podkreślając związek domu z naturalnym środowiskiem. Na parterze domu znajduje się przestronna strefa dzienna z salonem, jadalnią i otwartą kuchnią, dodatkowy pokój mogący pełnić funkcję gabinetu, łazienka z prysznicem, kotłownia oraz praktyczny schowek pod schodami. Poddasze obejmuje trzy jasne sypialnie, w tym jedną z własną garderobą, oraz łazienkę. Elewacja domu utrzymana jest w jasnej kolorystyce. Biały tynk w połączeniu z szarością dachówki i stolarki okiennej pięknie komponują się z drewnianą okładziną, podkreślającą wejście główne oraz strefę tarasową.

Dom w zielistkach

To propozycja dla osób ceniących sobie skandynawski styl oraz nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Jest to dom jednorodzinny parterowy, który swoją prostą, ale zarazem funkcjonalną bryłą idealnie wpisuje się w kanony skandynawskiej architektury. Projekt ten łączy w sobie minimalizm oraz bliskość z naturą, będąc jednocześnie przykładem nowoczesnego podejścia do budownictwa. Wygodny salon połączony z jadalnią i otwartą kuchnią, stanowią serce domu, zapewniając idealną przestrzeń do wspólnego spędzania czasu. Dodatkowo dom oferuje trzy sypialnie, łazienkę, spiżarnię, toaletę oraz kotłownię. Projekt "Dom w kosaćcach (NAE) OZE" charakteryzuje się skandynawską prostotą i elegancją. Szerokie przeszklenia zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrza światłem dziennym, a jednocześnie umożliwiają widok na otaczający dom krajobraz. Elewacja w jasnych kolorach z akcentami w tonacji antracytu doskonale komponuje się z naturalnym krajobrazem, a bezokapowy dach dodaje całej konstrukcji nowoczesnego charakteru. Na uwagę zasługuje również atrakcyjny taras pod ażurową pergolą, który jest idealnym miejscem na rodzinne spotkania w ciepłe dni. 

Dom w kosaćcach (NAE) OZE

To dom jednorodzinny parterowy, który dzięki swojej prostocie i kompozycji wykończenia doskonale wpisuje się w krajobraz. Drewniane elementy elewacyjne dodają ciepła i podkreślają związek z naturą, a bezokapowy dach nadaje budynkowi nowoczesny charakter. Dom zaprojektowano z myślą o maksymalnym wykorzystaniu naturalnego światła, co jest widoczne w dużych przeszkleniach i otwartym planie wnętrza. Na zaprezentowanych wraz z projektem wizualizacjach wnętrza domu utrzymane są w minimalistycznym stylu, gdzie króluje biel oraz różne odcienie szarości, połączone z drewnianymi akcentami. Centralne miejsce zajmuje salon z kominkiem, połączony z jadalnią i kuchnią. Ta otwarta strefa dzienna jest sercem domu, miejscem spotkań i wspólnego spędzania czasu. Kuchnia, wyposażona w praktyczną wyspę kuchenną i spiżarnię, łączy w sobie funkcjonalność z nowoczesnym designem. Z przylegającego do domu tarasu, mieszkańcy mogą korzystać zarówno od strony salonu, jak i kuchni, z której jest bezpośredni dostęp do miejsca, gdzie możliwa jest aranżacja letniej jadalni. Dom oferuje również trzy komfortowe sypialnie, co zapewnia prywatność i wygodę dla wszystkich domowników.

Dom w kosaćcach 9 (N)

To dom parterowy charakteryzujący się jasną, stonowaną kolorystyką elewacji, z akcentami drewnianych okładzin. Prosta, ale efektowna bryła budynku, zwieńczona bezokapowym dachem dwuspadowym w kolorze antracytu, podkreśla minimalistyczny charakter. Szerokie przeszklenia nie tylko zapewniają obfitość naturalnego światła wewnątrz, ale również umożliwiają ciągły kontakt z otaczającą zielenią, co jest jednym z kluczowych założeń skandynawskiego designu. Wnętrze domu zostało zaprojektowane z myślą o maksymalnej funkcjonalności i wygodzie użytkowania. Parter domu to otwarta przestrzeń, składająca się z salonu z kuchnią i jadalnią. Kuchnia została wyposażona w wygodną wyspę kuchenną. Dom oferuje cztery pokoje, w tym sypialnię rodziców z bezpośrednim wyjściem na teraz oraz dodatkowy pokój mogący pełnić funkcję gabinetu. Dwie łazienki oraz kotłownia zwiększają funkcjonalność domu. W standardzie projektu domu uwzględniono zastosowanie pompy ciepła oraz system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, które czynią ten dom przyjaznym dla środowiska.

Dom w oliwnikach 2 (E) OZE

To niewielki dom jednorodzinny z użytkowym poddaszem, który łączy w sobie elementy stylu nowoczesnej stodoły z elementami skandynawskimi. Jego nietuzinkowa bryła, szerokie przeszklenia oraz bezokapowy dach dwuspadowy sprawiają, że dom idealnie wpisuje się w kategorię projektów nowoczesnych, jednocześnie oferując przytulne i ciepłe wnętrze dla całej rodziny. Projekt wyróżnia się oryginalną kompozycją elewacji, gdzie białe i grafitowe tynki doskonale komponują się z kolorystyką stolarki. Bezokapowy dach dwuspadowy nadaje konstrukcji nowoczesny i minimalistyczny charakter. Dom oferuje ustawną strefę dzienną na parterze, gdzie salon płynnie łączy się z jadalnią. Efektowny kominek w salonie nie tylko rozświetla wnętrze przyjemnym blaskiem, ale również stanowi jego centralny punkt aranżacji wnętrza. Jasna kuchnia z praktyczną spiżarnią zapewnia komfort przygotowywania posiłków, a dodatkowy pokój na parterze może pełnić funkcję gabinetu lub pokoju gościnnego. Łazienka oraz kotłownia z funkcją pralni, dopełniają funkcjonalności parteru. Na poddaszu znajduje się zaciszna strefa nocna, która obejmuje trzy ustawne sypialnie, w tym jedna ma dostęp do balkonu, oferującego wypoczynek na świeżym powietrzu. Duża łazienka na poddaszu zapewnia komfort użytkowania dla wszystkich domowników. Przemyślany układ pomieszczeń gwarantuje prywatność i spokój, niezbędne do odpoczynku i regeneracji.

Dom w malinówkach 24 (A)

To wyjątkowa propozycja dla miłośników stylu skandynawskiego. Jest to dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, który dzięki swojej przemyślanej konstrukcji i zastosowaniu naturalnych materiałów, staje się idealnym miejscem do życia dla każdej rodziny ceniącej sobie bliskość z naturą i minimalistyczny design. Dom w stylu skandynawskim charakteryzuje się jasnymi, przestronnymi wnętrzami, które są doskonale doświetlone dzięki dużym przeszkleniom i ten projekt doskonale wpisuje się w te założenia, oferując otwartą i funkcjonalną przestrzeń życiową. Salon połączony z jadalnią i kuchnią stanowi centralny punkt domu, gdzie domownicy mogą spędzać czas razem, ciesząc się wspólnymi chwilami. Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów, takich jak drewno, dom emanuje ciepłem i przytulnością, a wygodny taras pozwala na bezpośredni kontakt z naturą. Projekt domu uwzględnia potrzeby nowoczesnej rodziny, oferując łączeni pięć pokoi, w tym salon, gabinet na parterze oraz trzy ustawne sypialnie na poddaszu, które zapewniają prywatność i komfort. Sypialnia rodziców posiada dodatkowo prywatną garderobę. Dom wyposażony jest w dwie łazienki, pralnię oraz spiżarnię, co zwiększa jego funkcjonalność. 

Dom w trzcinnikach

To nowoczesny projekt domu z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem, oferujący cztery pokoje, kuchnię, dwie łazienki i dwie garderoby. Charakterystyczne dla tego projektu są duże przeszklenia, które nie tylko zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrz, ale również tworzą płynne przejście między przestrzenią domową a ogrodem. Nowoczesny design domu podkreślony jest przez dwuspadowy dach bez okapów oraz zastosowanie drewnianych okładzin elewacyjnych, które dodają budynkowi ciepła i przytulności. Wnętrze domu zostało zaprojektowane z myślą o maksymalnej funkcjonalności. Na parterze znajduje się otwarta strefa dzienna z salonem z bezpośrednim wyjściem na taras, kuchnią i jadalnią, tworząca idealne miejsce do integracji domowników. Poddasze to przestrzeń nocna z trzema sypialniami i drugą łazienką, zapewniającą komfort i prywatność dla wszystkich mieszkańców. "Dom w papawerach" to doskonały wybór dla osób poszukujących domu, który łączy w sobie nowoczesność z funkcjonalnością, oferując jednocześnie przytulne i ciepłe wnętrza.

Dom w papawerach

To projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym, który wyróżnia się nowoczesną architekturą i energooszczędnymi rozwiązaniami instalacyjnymi. Dom oferuje salon, gabinet na parterze, sypialnię rodziców z garderobą, dwa pokoje dla dzieci, kuchnię, dwie łazienki, spiżarkę, kotłownię. Jest to idealna propozycja dla rodzin ceniących sobie przestrzeń, nowoczesność i ekologię. Projekt ten charakteryzuje się nowoczesnym designem elewacji z drewnianymi elementami, podkreślającymi wejście główne i strefę tarasową. Duże przeszklenia zapewniają obfitość światła naturalnego wewnątrz domu. Układ funkcjonalny zaprojektowano z myślą o wygodzie użytkowania. Parter to otwarta przestrzeń dzienna z salonem, jadalnią i kuchnią z wyspą, która stanowi serce domu. Dodatkowy pokój na parterze może pełnić różne funkcje, od gabinetu po pokój gościnny. "Dom w wisteriach 15 (E) OZE" wyróżnia się zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań instalacyjnych, takich jak pompa ciepła i wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, co wpływa korzystnie na standard energetyczny i obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Jest to idealny wybór dla osób poszukujących domu, który łączy w sobie nowoczesny design, funkcjonalność oraz dbałość o środowisko.

Dom w wisteriach 15 (E) OZE

Koszty budowy domu w stylu skandynawskim

Budowa domu jednorodzinnego to przedsięwzięcie wymagające dokładnego oszacowania kosztów i dopasowania wyboru projektu do oczekiwań funkcjonalnych oraz możliwości finansowych. Koszty budowy domu mogą znacząco różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak powierzchnia użytkowa, zastosowane rozwiązania konstrukcyjne i standard wykończenia.

Decyzja o wyborze projektu domu jest jednym z pierwszych i najważniejszych kroków w procesie budowy. Projekty domów oferowane przez ARCHON+ uwzględniają różnorodne potrzeby i preferencje, oferując szeroki wybór domów w stylu skandynawskim, charakteryzujących się prostotą, funkcjonalnością i harmonijną kompozycją z naturalnym otoczeniem. Domy o prostych bryłach z dachem dwuspadowym są nie tylko estetycznie atrakcyjne, ale również ekonomiczne w realizacji, co pozwala na optymalizację kosztów budowy. Dążenie do ekonomicznej realizacji inwestycji wymaga przemyślanego podejścia już na etapie wyboru projektu. Istotny wpływ na koszty realizacji ma konstrukcja bryły oraz rodzaj dachu. Prosta bryła i mniej skomplikowana konstrukcja dachu korzystnie wpływają na finalny koszt budowy domu. Pomocne w organizacji budowy i  monitorowaniu wydatków są dedykowane do projektów ARCHON+ kosztorysy, obejmujące także „przedmiar robót”. Porównując skrócone zestawiania z tych kosztorysów, które prezentowane są przy poszczególnych domach, można szybko sprawdzić rzeczywiste koszty budowy i dostosować wybór projektu do własnych założeń finansowych.

Dlaczego warto wybrać styl skandynawski?

Wybór stylu skandynawskiego w aranżacji wnętrz czy architekturze niesie ze sobą wiele korzyści. Minimalizm i funkcjonalność to kluczowe cechy tego stylu, co oznacza, że każdy element wnętrza ma swoje miejsce, a przestrzeń jest bardziej uporządkowana. Bliskość natury, którą promuje styl skandynawski, wprowadza do wnętrz spokój i harmonię. Używanie naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień czy wełna, oraz paleta barw inspirowana naturą, pomagają stworzyć ciepłą i przytulną atmosferę. Duże okna maksymalizują dostęp do światła naturalnego, ale również otwierają widok na zewnątrz. Ekologia i zrównoważony rozwój są coraz ważniejsze w dzisiejszym świecie, a styl skandynawski doskonale wpisuje się w te trendy. Wybierając meble i dekoracje wykonane z ekologicznych, odnawialnych materiałów, można zmniejszyć swój ślad węglowy i przyczynić się do ochrony środowiska. Inwestując w dobrze wykonane meble i akcesoria, można użytkować je wiele lat, co jest zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne. Ponadto, skandynawski design często opiera się na ponadczasowych formach, co oznacza, że wnętrza nie wychodzą z mody tak szybko, jak w przypadku innych trendów. 

Budowa domu w stylu skandynawskim przynosi wiele korzyści od aspektów estetycznych, przez funkcjonalność i komfort, aż po zrównoważony rozwój i ekologię. Styl ten oferuje rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby współczesnych Inwestorów.

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Dobór projektu do potrzeb Inwestora

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?