Dom tradycyjny czy nowoczesny?

 

Dom zaczyna się od dobrego projektu. Wszystkie nasze projekty domów są tworzone z wielką dbałością o detal architektoniczny. Projektując je nasi architekci zawsze starają się nadać im określony wyraz, a jednocześnie pamiętają o tym, aby łatwo można je było wykonać na budowie.

Ten sam dom w dwóch różnych stylach

Zobacz projekty domów w różnych stylizacjach

Decydując się na zakup projektu domu pamiętaj o tym, że styl domu możesz dopasować do Twojego stylu życia. Z pomocą naszego stylisty projektowego zobaczysz, jak w prosty sposób możesz nadać Twojemu domowi indywidualny charakter.

W prosty - bowiem w wielu wypadkach nie musisz przeprowadzać adaptacji projektu, aby uzyskać zamierzony efekt.

Wystrój zewnętrzny, to przede wszystkim zastosowane materiały i detale takie jak: balustrady, oprawa okien, wykończenia dachu, czy podmurówka. Nawet komin może mieć swój styl!

Podjąłeś decyzję: "Buduję Dom!"

Znalazłeś idealne miejsce na ziemi dla Siebie i swojej Rodziny: kupiłeś działkę. Od dłuższego czasu obserwujesz budynki widziane z okien samochodu. Odwiedzasz domy znajomych. Przeglądasz fachową prasę, katalogi.

Przyszedł czas na sprecyzowanie swoich potrzeb, ocenę możliwości finansowych, analizę warunków działki. Teraz już wiesz ile chcesz mieć pokoi, łazienek, że kuchnia ma być otwarta na salon, a schody drewniane. Planujesz, gdzie będzie wjazd do garażu, a gdzie taras.

A kiedy zamykasz oczy widzisz Swój wymarzony Dom... romantyczny wiejski domek? małą rezydencję z efektownymi detalami? czy nowoczesny i prosty odporny na mody?

Jak pogodzić wszystkie oczekiwania - założenia funkcjonalne i ekonomiczne z tymi mniej racjonalnymi, które wynikają z upodobań estetycznych? Czy przeglądając katalog zawierający projekty domów najchętniej połączyłbyś ze sobą dwa domy? W jednym odpowiada Ci układ pomieszczeń, a w drugim charakter zewnętrzny?

Aby ułatwić ci podjęcie decyzji przedstawiamy domy w różnych stylach.

Bliżej natury

Jeśli marzysz o sielskim domku wybierz naturalne materiały - drewno, kamień klinkier. Okna powinny mieć podzielone szyby i koniecznie dodające uroku okiennice.

Drewniane "solidne" balustrady i widoczne elementy więźby dachowej to nieodzowne składniki rustykalnego domu. Można się pokusić o służące tylko do ozdoby wsporniki balkonów.

Domy w tradycji

Gdy zamienimy okiennice na tynkowane opaski, na elementach drewnianych wprowadzimy kolor, to otrzymamy dom o bardziej klasycznym wyglądzie.

Nawet bardzo mały dom może mieć detale architektoniczne nawiązujące do tradycji. Jeśli ją lubisz wybierz detale z minionych epok:  tynkowe oprawy okien i bonia podkreślające narożniki domu, okna z podziałami i kute balustrady. Takie domy znajdziesz w naszej kolekcji: projekty dworków.

Za pomocą kilku detali można stworzyć dom nawiązujący do historycznego stylu. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ilością ozdób, unikaj też kontrastów kolorystycznych.

Mniej znaczy więcej

Aby uzyskać bardziej nowoczesny wygląd wystarczy ograniczyć ilość detali i wybrać proste rozwiązania. Dobrze pasują tu szklane lub stalowe balustrady i okna bez podziałów. Można wykonać proste opaski wokół okien z tynku lub cegły klinkierowej. Klinkier i drewno może też się pojawić w podmurówce lub na większych fragmentach ścian.

Konsekwentnie należy również dobrać styk drzwi wejściowych i bramy garażowej.

Nowocześnie

W tym stylu lukarna zyskała nowy kształt. Dom został bardziej przeszklony. Jako pokrycie dachu została wprowadzona blacha. Niewielkie detale zmieniły całkowicie styl domu i nadały mu nowoczesny charakter.

Tak można łączyć ze sobą na wiele sposobów elementy różnych stylów i tworzyć nowe, własne detale. Każdy budujący może stworzyć swój własny niepowtarzalny Dom. By osiągnąć dobry efekt nie trzeba trzymać się reguł stylu. Jak wiele jest pomysłów pokazują liczne zdjęcia z realizacji naszych Klientów zamieszczane na stronie archon.pl i na naszym forum dyskusyjnym. Zapraszamy do obejrzenia i do tworzenia swojego wymarzonego domu.

Twój Stylista Projektowy arch. Monika Lisowska - Łętocha

Jeśli masz dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu
w dogodnej dla Ciebie formie!

2022 06 20 contact 02

Chcesz z nami porozmawiać w dogodnej dla siebie chwili?

Zamów rozmowę, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

2022 06 20 contact 03

Jesteśmy do Twojej dyspozycji również na czacie pon.-pt. 8-21, sob. 9-13

Jesteśmy teraz dostępni.

2022 06 20 contact 04

Jeśli wolisz szczegółowo opisać swoje pytanie, napisz do nas.

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Napisz do nas

Zadzwoń do nas +48 12 37 21 900

Zobacz inne artykuły z kategorii:

Dobór projektu do potrzeb Inwestora

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?