Projekt gotowy wiaty garażowej

Wiata garażowa to wsparte na filarach, zadaszone miejsce postojowe. W sytuacji, gdy budowa tradycyjnego garażu nie jest możliwa np.: ze względu wąską działkę czy ograniczone możliwości finansowe Inwestora, wiata garażowa będzie idealnym rozwiązaniem. Z powodzeniem zabezpieczy samochód przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jednocześnie jest tańsza w realizacji i utrzymaniu niż tradycyjny garaż.

Projekt altany ogrodowej

Projekty wiat garażowych ARCHON+ to bardzo estetyczne i proste konstrukcje, naturalnie wpisujące się w otoczenie. Dzięki profesjonalnie opracowanej dokumentacji można je szybko i bezproblemowo zrealizować.

Każdy projekt jest przygotowany w 3 egzemplarzach i zawiera:

projekt architektoniczny:

opis techniczny, rzut fundamentów i kondygnacji, rzut więźby dachowej i dachu, przekroje, cztery elewacje, zestawienie więźby dachowej

projekt konstrukcyjny:

opis techniczny, obliczenia statyczne, rysunki techniczne rozwiązań konstrukcyjnych, zestawienie stali, rysunki wykonawcze elementów i detali konstrukcji

dodatkowe materiały i zestawienia:

zestawienie materiałów budowlanych (tylko dla projektów z opracowanym kosztorysem szczegółowym), obrys budynku w skali 1:500, informacja Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w trakcie budowy (BiOZ), kopie uprawnień projektantów i zaświadczenia o przynależności do izb zawodowych

Formalności urzędowe związane z budową wiaty garażowej:

Budowa wiaty garażowej o powierzchni do 35 m2, usytuowanej na działce, na której znajduje się budynek mieszkalny lub przeznaczonej pod budownictwo mieszkaniowe wymaga zgłoszenia. Jeżeli jej powierzchnia przekroczy 35 m2 wówczas przed budową należy wystąpić o pozwolenie na budowę.

Wiata garażowa kwalifikowana jest jako zadaszone miejsce postojowe do 4 stanowisk i jej budowę obejmują przepisy Rozporządzenia Ministra Infrastruktury (§ 18 – 21) w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12.04.2002 r. z późniejszymi zmianami.

Może zajść potrzeba wyłączenia z produkcji rolnej gruntów w klasie od RI do RIII zajętych pod budowę wiaty garażowej. Decyzję w tej sprawie wydaje Wydział Geodezji Starostwa. Z dniem faktycznego wyłączenia gruntów z produkcji rolnej powstaje obowiązek wniesienia opłaty za odrolnienie gruntu.

Zapraszamy do współpracy!

Zobacz projekty w kategorii: garaże, wiaty, budynki gospodarcze

Jeśli masz dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu
w dogodnej dla Ciebie formie!

2022 06 20 contact 02

Chcesz z nami porozmawiać w dogodnej dla siebie chwili?

Zamów rozmowę, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

2022 06 20 contact 03

Jesteśmy do Twojej dyspozycji również na czacie pon.-pt. 8-21, sob. 9-13

Odpowiemy jak tylko będziemy dostępni.

2022 06 20 contact 04

Jeśli wolisz szczegółowo opisać swoje pytanie, napisz do nas.

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Napisz do nas

Zadzwoń do nas +48 12 37 21 900

Zobacz inne artykuły z kategorii:

KROK 5. Urządzam dom i ogród

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?