Projekt gotowy altany ogrodowej

Altana ogrodowa to idealne miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu, chroni zarówno przed nadmiernym słońcem jak i deszczem. Usytuowana w głębi ogrodu zapewni prywatność i spokojny relaks. Z powodzeniem spełni rolę letniego pokoju, w którym można zorganizować rodzinne spotkanie. W zależności od wielkości, rodzaju konstrukcji i potrzeb Inwestorów w altanie można także wydzielić zaplecze gospodarcze do przechowywania sprzętów czy narzędzi ogrodniczych.

Projekt altany ogrodowej

Gotowe projekty altan ogrodowych ARCHON+ to ciekawe rozwiązania konstrukcyjne i funkcjonalne, które spełniają różnorodne potrzeby Inwestorów. Wyróżniają się wyjątkową estetyką i będą ozdobą każdego ogrodu. Profesjonalnie przygotowana dokumentacja projektowa umożliwi sprawną i bezproblemową budowę altany.

ARCHON+ Biuro Projektów logo Zobacz najciekawsze projekty domów!


Zobacz więcej projektów

Każdy z 3 egzemplarzy projektu altany ogrodowej zawiera:

  • opis techniczny,
  • rzut fundamentów i parteru,
  • rzut więźby dachowej i dachu,
  • przekroje,
  • cztery elewacje,
  • rysunki techniczne rozwiązań konstrukcyjnych

Zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi altana to obiekt małej architektury ogrodowej, którego realizacja wymaga spełnienia odpowiednich warunków formalnych.

Altana o powierzchni do 35 m2 – nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, do jej realizacji wystarczy zgłoszenie we właściwym Urzędzie Miasta lub Starostwie Powiatowym. Dodatkowo, wysokość altany ze stromym dachem dwuspadowym nie może przekroczyć 5 m lub 4 m przy innym rodzaju dachu. Na każde 500 m2 działki można maksymalnie postawić dwie altany. Do zgłoszenia warto dołączyć projekt altany. Jeżeli w ciągu dwóch tygodni urząd nie zgłosi zastrzeżeń można przystąpić do rozpoczęcia budowy altany ogrodowej.

Altana o powierzchni ponad 35 m2 – wymaga uzyskania pozwolenia budowlanego. W tym celu należy uzyskać warunki zabudowy, a w dalszej kolejności złożyć wniosek o pozwolenie na budowę wraz z wymaganą dokumentacją.

Odległość altany ogrodowej od granic działki szczegółowo określone są w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12.04.2002 roku, z późniejszymi zmianami.

Zapraszamy do współpracy!

Zobacz gotowe projekty altan ogrodowych

Jeśli masz dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu
w dogodnej dla Ciebie formie!

2022 06 20 contact 02

Chcesz z nami porozmawiać w dogodnej dla siebie chwili?

Zamów rozmowę, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

2022 06 20 contact 03

Jesteśmy do Twojej dyspozycji również na czacie pon.-pt. 8-21, sob. 9-13

Jesteśmy teraz dostępni.

2022 06 20 contact 04

Jeśli wolisz szczegółowo opisać swoje pytanie, napisz do nas.

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Napisz do nas

Zadzwoń do nas +48 12 37 21 900

Zobacz inne artykuły z kategorii:

KROK 5. Urządzam dom i ogród

Więcej

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?